Vuelta a Espana 2018. Tomasz Marczyński w składzie Lotto Soudal

Tomasz Marczyński znalazł się w ośmioosobowym składzie belgijskiego zespołu Lotto Soudal na wyścig Vuelta a Espana (25 sierpnia - 16 września).

34-latek, dwukrotny triumfator etapowy ubiegłorocznego Wyścigu dookoła Hiszpanii, powraca na szosy Półwyspu Iberyjskiego i próbował będzie poszukać okazji do odniesienia kolejnych sukcesów.

Zespół Marca Sergeanta na Vueltę wysyła skład złożony z zawodników mających walczyć o etapowe zwycięstwa w ucieczkach. Miejsce w czołowej dwudziestce spróbuje powtórzyć Sander Armee, ale ekipa nie nakłada na żadnego z kolarzy presji związanej z wynikiem w klasyfikacji generalnej.

Obok Marczyńskiego czołowym atakującym powinien być doświadczony w tego typu akcjach i odnoszący regularnie sukcesy po atakach z ucieczki - Thomas De Gendt.

W trzytygodniowych zmaganiach zadebiutuje 21-letni Bjorg Lambrecht, natomiast pierwszą Vueltę w karierze przejechać chce Tiesj Benoot, który musiał przedwcześnie wycofać się z Tour de France.

Skład Lotto Soudal na Vuelta a Espana 2018:

Sander Armée, Tiesj Benoot, Thomas De Gendt, Bjorg Lambrecht, Tomasz Marczyński, Maxime Monfort, Tosh Van der Sande i Jelle Wallays.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Anderis

    15 sierpnia 2018, 17:39 o 17:39

    Nie przypominam sobie, żeby Lotto Soudal kiedykolwiek wystawiło tylu przyzwoitych górali na jakiś Wielki Tour.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: