Torowe mistrzostwa świata juniorów 2018: Trzy medale Polaków

Po trzy medale sięgnęli polscy reprezentanci w pierwszym dniu torowych mistrzostw świata juniorów, które dziś rozpoczęły się w szwajcarskim Aigle.

Od środy do niedzieli na torze w Aigle juniorki i juniorzy z całego globu walczą o medale i tęczowe koszulki mistrzów świata. W pierwszym dniu rywalizacji polscy reprezentanci nie zawiedli i wywalczyli trzy cenne krążki.

Jako pierwsza po medal torowych mistrzostw świata juniorów sięgnęła Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), świetnie spisując się w scratchu. Polka minęła linię mety na 2. pozycji, sięgając po srebro. Na kresce ustąpiła jedynie Koreance Jieun Shin. Trzecia była zaś Niemka Katharina Hechler.

Na dwa pozostałe medale poczekać musieliśmy do dwóch ostatnich finałów zaplanowanych na wieczorną sesję. Najpierw do walki o brąz w sprincie drużynowym juniorek stanęły Nikola Seremak i Nikola Sibiak (obie BCM Nowatex Ziemia Darłowska/SMS Żyrardów). W swoim biegu pokonały one nowozelandzki duet - Sophie-Leigh Bloxham i Shaane Hazel Fulton. Walkę o złoto wygrały z kolei Niemki Lea Sophie Friedrich i Alessa-Catriona Propster, pokonując Chinki Min Lei i Jiafang Hu.

Na koniec rozegrany został finał sprintu drużynowego juniorów, w który do walki o złoto stanęli Oskar Filipczak (GK Piast Szczecin/SMS Żyrardów), Bartosz Kucharski (GKK Opty- Mazowsze/SMS Żyrardów) oraz Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team/SMS Żyrardów). Nasza trójka niestety uległa w tym decydującym wyścigu Francuzom, jadącym w składzie: Florian Grengbo, Vincent Yon oraz Titouan Renvoise. Na "pocieszenie" Polacy sięgnęli jednak po srebrne medale i tytuł wicemistrzów świata. Miejsca na podium dopełnili Daniil Komkov, Ivan Gladyshev i Danila Burlakov z Rosji.

fot. Daria Abramowicz


fot. Daria Abramowicz

Martyna Maria Kobylińska

Share
Opublikowane przez
Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11

Torowy Puchar Świata 2019/20 #5. Urszula Łoś i Marlena Karwacka zwycięskie

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wygrały sprint drużynowy, w pierwszym dniu Torowego Pucharu Świata na obiekcie w australijskim Brisbane. (więcej…)

13 grudnia 2019, 13:15

Tejay van Garderen na głęboką wodę

Tejay van Garderen wciąż nie składa broni. Niespełniony amerykański talent w nowym sezonie chce zaatakować Giro d'Italia i z rozpędu…

13 grudnia 2019, 12:34

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52