Torowe mistrzostwa świata juniorów 2018: Trzy medale Polaków

Po trzy medale sięgnęli polscy reprezentanci w pierwszym dniu torowych mistrzostw świata juniorów, które dziś rozpoczęły się w szwajcarskim Aigle.

Od środy do niedzieli na torze w Aigle juniorki i juniorzy z całego globu walczą o medale i tęczowe koszulki mistrzów świata. W pierwszym dniu rywalizacji polscy reprezentanci nie zawiedli i wywalczyli trzy cenne krążki.

Jako pierwsza po medal torowych mistrzostw świata juniorów sięgnęła Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), świetnie spisując się w scratchu. Polka minęła linię mety na 2. pozycji, sięgając po srebro. Na kresce ustąpiła jedynie Koreance Jieun Shin. Trzecia była zaś Niemka Katharina Hechler.

Na dwa pozostałe medale poczekać musieliśmy do dwóch ostatnich finałów zaplanowanych na wieczorną sesję. Najpierw do walki o brąz w sprincie drużynowym juniorek stanęły Nikola Seremak i Nikola Sibiak (obie BCM Nowatex Ziemia Darłowska/SMS Żyrardów). W swoim biegu pokonały one nowozelandzki duet - Sophie-Leigh Bloxham i Shaane Hazel Fulton. Walkę o złoto wygrały z kolei Niemki Lea Sophie Friedrich i Alessa-Catriona Propster, pokonując Chinki Min Lei i Jiafang Hu.

Na koniec rozegrany został finał sprintu drużynowego juniorów, w który do walki o złoto stanęli Oskar Filipczak (GK Piast Szczecin/SMS Żyrardów), Bartosz Kucharski (GKK Opty- Mazowsze/SMS Żyrardów) oraz Cezary Łączkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team/SMS Żyrardów). Nasza trójka niestety uległa w tym decydującym wyścigu Francuzom, jadącym w składzie: Florian Grengbo, Vincent Yon oraz Titouan Renvoise. Na "pocieszenie" Polacy sięgnęli jednak po srebrne medale i tytuł wicemistrzów świata. Miejsca na podium dopełnili Daniil Komkov, Ivan Gladyshev i Danila Burlakov z Rosji.

fot. Daria Abramowicz


fot. Daria Abramowicz

Martyna Maria Kobylińska

Recent Posts

Mistrzostwa Szwajcarii 2020. Stefan Kung i Marlen Reusser najlepsi

Stefan Kung (Groupama - FDJ) został po raz czwarty z rzędu mistrzem Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas elity.

12 lipca 2020, 16:58

Patrick Lefevere przeciwny ekstremalnym podjazdom

Patrick Lefevere znów narzeka. Tym razem nie pasuje mu górska trasa tegorocznego Tour de France.

12 lipca 2020, 16:31

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28

Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne…

11 lipca 2020, 15:51