BinckBank Tour 2018: etap 3. Życiowy sukces Taco Van Der Hoorna

BinckBank Tour 2018: etap 3. Życiowy sukces Taco Van Der Hoorna

24-letni Holender Taco Van Der Hoorn zwyciężył w Antwerpii, na mecie trzeciego etapu BinckBank Tour.

Zawodnik grupy Roompot-Nederlandse Loterij pokonał po ucieczce Maxime’a Vantomme’a (WB Aqua Protect Veranclassic) i Seana De Bie (Veranda's Willems Crelan), Na prowadzeniu w wyścigu znalazł się czwarty na mecie, mistrz Słowenii Matej Mohoric (Bahrain-Merida), Peleton przyjechał spóźniony o przeszło minutę.

Na płaskiej trasie o długości 175 kilometrów ucieczkę dnia podjęli Matej Mohoric, Sean De Bie, Maxime Vantomme, Taco Van Der Hoorn i Jesper Asselman (Roompot-Nederlandse Loterij). Piątka wypracowała niespełna 4 minuty przewagi.

Peleton przyspieszył odpowiednio wcześnie, by otworzyć drogę do zwycięstwa sprinterom. Goniły ekipy Quick-Step Floors, Mitchelton-Scott, LottoNL-Jumbo i Katusha-Alpecin, jednak efekt był tego marny. 20 kilometrów przed metą różnica pozostawała znaczna, wynosząc 2:30.

Uciekinierzy na ostatnie 10 kilometrów wpadli z bezpiecznym zapasem 2 minut. Mohoric próbował zaskoczyć rywali, ale jego ataki wyeliminowały jedynie Asselmana. Na ostatnim kilometrze ruszył Van Der Hoorn. Mistrz Słowenii próbował złapać z Holendrem kontakt, zabrakło mu jednak przy tym wsparcia od Vantomme’a i De Bie. To przesądziło o sukcesie kolarza Roompot-Nederlandse Loterij.

Wyniki 3. etapu BinckBank Tour 2018 (2.WT), Aalter - Antwerpia (174,9 km):

  1 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot                     3:47:42
  2 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     00:03
  3 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
  4 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
  5 Jesper Asselman (Ned) Roompot                          00:35
  6 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:11
  7 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
  8 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
  9 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 10 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 11 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 12 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 13 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 14 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 15 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 16 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 17 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 18 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 19 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 20 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 21 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 23 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 24 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 25 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 26 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 27 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 28 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 29 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 30 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 31 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 32 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 33 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 34 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 35 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 36 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 37 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 38 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
 39 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 40 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 41 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 42 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 43 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 44 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 45 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 46 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 47 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 48 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 49 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 50 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 51 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 52 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 53 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 54 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 55 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
 56 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 57 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
 58 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 59 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 60 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 61 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 62 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 63 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 64 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 65 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
 66 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 67 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 68 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 69 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 70 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 71 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 72 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 73 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 74 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 75 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 76 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 77 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 78 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 79 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 80 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 81 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
 82 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              01:53
 83 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 84 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 85 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 86 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot
 87 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 88 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 89 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       02:10
 90 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     02:32
 91 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 92 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 93 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 94 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 95 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 96 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 97 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 98 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 99 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
100 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
101 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan
102 Nuno Bico (Por) Movistar Team
103 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
104 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
105 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
106 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
107 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
108 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot
109 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
110 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac
111 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
112 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
113 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
114 David Per (Slo) Bahrain-Merida
115 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
116 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
117 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
118 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
119 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               02:39
120 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
121 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           03:07
122 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
123 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
124 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
125 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
126 Elmar Reinders (Ned) Roompot
127 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
128 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
129 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
130 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
131 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
132 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
133 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
134 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac
135 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
136 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
137 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
138 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  03:15
139 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      02:32
140 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 03:24
141 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot                        03:26
142 Owain Doull (GBr) Team Sky                             01:11
143 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      03:51
144 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
145 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   02:32
146 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 04:50
147 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
148 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
149 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
150 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
151 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
152 Christopher Lawless (GBr) Team Sky
153 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
154 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                05:01
155 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              07:47
156 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     08:50
157 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
158 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
159 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              10:00

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                   8:03:45
  2 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             00:01
  3 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      00:19
  4 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     00:25
  5 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot                       00:31
  6 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:33
  7 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:34
  8 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
  9 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:38
 10 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 11 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  00:39
 12 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:42
 13 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 14 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             00:43
 15 Owain Doull (GBr) Team Sky                             00:47
 16 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 17 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 18 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        00:49
 19 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     00:50
 20 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 21 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 22 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:51
 23 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          00:53
 24 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:55
 26 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    00:57
 27 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 28 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              00:58
 29 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    01:00
 30 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 31 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    01:01
 32 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 33 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               01:04
 34 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 35 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        01:05
 36 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 37 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 38 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    01:06
 39 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:08
 40 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  01:15
 41 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 42 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         01:16
 43 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     01:17
 44 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      01:19
 45 Jesper Asselman (Ned) Roompot
 46 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 47 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:20
 48 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      01:23
 49 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 50 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 51 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 52 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    01:27
 53 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  01:28
 54 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              01:30
 55 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    01:31
 56 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   01:33
 57 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 01:34
 58 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         01:36
 59 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
 60 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 61 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       01:38
 62 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   01:39
 63 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 64 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    01:41
 65 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    01:43
 66 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       01:47
 67 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         01:49
 68 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 69 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 70 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          01:50
 71 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        01:53
 72 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:56
 73 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 74 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    01:57
 75 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               01:58
 76 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    02:02
 77 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         02:04
 78 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       02:07
 79 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       02:12
 80 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 02:13
 81 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  02:18
 82 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     02:19
 83 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              02:22
 84 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    02:26
 85 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  02:28
 86 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       02:29
 87 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       02:31
 88 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            02:32
 89 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     02:33
 90 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:34
 91 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     02:37
 92 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   02:40
 93 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    02:41
 94 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     02:42
 95 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       02:45
 96 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan            02:46
 97 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   02:47
 98 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                02:48
 99 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               02:50
100 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  02:53
101 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot                      02:54
102 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             02:55
103 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
104 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
105 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          02:57
106 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               03:00
107 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
108 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapa     03:05
109 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
110 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            03:07
111 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            03:08
112 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        03:09
113 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 03:13
114 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    03:14
115 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan          03:16
116 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
117 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          03:19
118 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          03:20
119 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       03:23
120 Elmar Reinders (Ned) Roompot                           03:26
121 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   03:27
122 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           03:29
123 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
124 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   03:31
125 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   03:32
126 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       03:33
127 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         03:34
128 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          03:40
129 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      03:41
130 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot                     03:45
131 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     03:50
132 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 03:59
133 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot                        04:03
134 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        04:04
135 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        04:05
136 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      04:14
137 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    04:16
138 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  04:23
139 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
140 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  04:27
141 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           04:31
142 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     04:35
143 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 04:56
144 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                05:00
145 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     05:05
146 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     05:09
147 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                 05:14
148 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      05:53
149 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      06:11
150 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates        06:19
151 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                06:43
152 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              07:50
153 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     09:47
154 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          09:52
155 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        10:05
156 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  10:42
157 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              10:47
158 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      11:16
159 Christopher Lawless (GBr) Team Sky                     12:44

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: