MŚ Innsbruck 2018. Reprezentacje Polski w 6-osobowych składach

logo MŚ Innsbruck 2018

W sześcioosobowych składach pojadą reprezentacje Polski w wyścigach ze startu wspólnego elity mężczyzn i kobiet podczas szosowych mistrzostwach świata w austriackim Innsbrucku (22-30 września).

Kwalifikacje do czempionatu odbyły się na podstawie rankingu światowego, kontynentalnych oraz narodów na dzień 12 sierpnia 2018 roku.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) nie potwierdziła jeszcze liczby miejsc na wyścigi ze startu wspólnego, acz komunikat w tej sprawie spodziewany jest w najbliższych dniach.

W gronie elity mężczyzn Polska sklasyfikowana została na 14. miejscu, co pozwoli na wystawienie sześciu zawodników. W 200-osobowym peletonie ośmiu zawodników wystawią: Włochy, Belgia, Francja, Wielka Brytania, Holandia, Hiszpania, Kolumbia, Australia, Dania i Słowenia. Sześcioosobowe składy, oprócz Polaków, przywiozą także Niemcy, Norwegowie, Szwajcarzy, Irlandczycy, Czesi, Rosjanie, Austriacy i Luksemburczycy.

Siedmiu reprezentantów mogą wystawić Słowacy, gdyż ubiegłorocznym mistrzem świata a jest Peter Sagan. Dodatkowe miejsce nie przysługuje Belgii i Włochom, którzy w swoich szeregach mają aktualnego mistrza olimpijskiego i mistrza Europy - oba kraje wywalczyły maksymalną liczbę miejsc przez miejsce w rankingu.

W rankingu elity kobiet biało-czerwone zajęły 8. miejsce, co także daje sześć miejsc w wyścigu ze startu wspólnego. W gronie elity kobiet najsilniejsze, siedmioosobowe składy wystawią Holandia, Australia, Włochy, USA, i Niemcy.

Polska, Belgia, RPA, Francja, Hiszpania, Dania, Kanada, Nowa Zelandii, Wielka Brytania i Słowenia pojawią się za to w składach sześcioosobowych.

Trzynaste miejsce Polski w rankingu mężczyzn do lat 23 daje możliwość wystawienia 5 zawodników - tak jak najlepszych 15 krajów.

W rankingu juniorów Polska nie została sklasyfikowana, co oznacza tylko dwa miejsca w wyścigu ze startu wspólnego. Lepiej sytuacja wygląda wśród juniorek, siódma lokata w rankingu narodów daje nam cztery miejsca.

W wyścigach indywidualnych na czas federacje krajowe mogą wystawić we wszystkich kategoriach do dwóch reprezentantów (+ obrońcy tytułu).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

9 Comments

 1. Yev

  13 sierpnia 2018, 15:55 o 15:55

  To kto w składzie na RR? Majka, Kwiatkowski, Cieślik, Owsian, Poljański, Gołaś?

  • Xedron

   13 sierpnia 2018, 18:02 o 18:02

   Możliwe, że wypisałeś dokładny skład. Dwójka z Sky, dwójka z Bory i dwójka z CCC. Z wiadomych względów Marczyńskiego i Paterskiego może zabraknąć.

   • choou

    13 sierpnia 2018, 19:33 o 19:33

    No tak, pewien zwycięzcą Wyścigu Pokoju przedkłada własne preferencje osobiste nad dobro reprezentacji.

  • Klllllimus

   13 sierpnia 2018, 20:23 o 20:23

   Majka, Kwiatkowski, Cieślik, Bodnar, Marczyński, Gołaś

 2. TomekR

  13 sierpnia 2018, 20:40 o 20:40

  W zeszłym roku Polacy walczyli z Norwegami o znalezienie się w 10-tce uprawniającej do wystawienia 9 zawodników (zamiast 6). Przy zmniejszeniu liczby kolarzy topowych reprezentacji do 8 może nie ma to już aż tak wyraźnego znaczenia, jednak niepokojący jest niestety regres Polaków w rankingu narodów i nawoływania Kwiatka z początku roku do zdobywania punktów były jak najbardziej słuszne... Bodajże przed TdP byli nawet na miejscu 17. Poza nim i Majką, reszta to w zasadzie "ściana płaczu" (oprócz może 2 miejsca Łukasza Wiśniowskiego na Omloop Het Nieuwsblad)... A do top-10 przebojem wdarli się Słoweńcy i Duńczycy, którzy mają całą plejadę świetnych kolarzy na poziomie world touru, czego o naszym "zapleczu" stwierdzić jednak trudno.

  • Ojciec Franka

   15 sierpnia 2018, 09:38 o 09:38

   Kwiato niby nawołuje a sam am te punkty gdzieś. Jak nie ma szans na zwycięstwo to odpuszcza

 3. Adrian

  13 sierpnia 2018, 21:17 o 21:17

  Tak ciężki i długi wyścig mogą przejechać tylko zawodnicy z drużyn WT, Kwiatkowski, Majka, jako liderzy Gołaś, Wiśniowski, Marczyński, Poljański.

 4. Kamil

  14 sierpnia 2018, 15:02 o 15:02

  Kwiatkowski, Majka, Wiśniowski, Bodnar, Sajnok, Marczynski 😊 I jeszcze bym pomyślał nad Przemkiem Niemcem

 5. Juri

  16 sierpnia 2018, 22:00 o 22:00

  A sajnok co tam miałby robić?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: