De Bod i Tiller zasilają skład Team Dimension Data

Rasmus Tiller i Stefan de Bod od nowego sezonu reprezentować będą ekipę Dimension Data.

Okres transferowy trwa w najlepsze. Każdego dnia docierają do nas kolejne informacje o podpisanych kontraktach i zmianach kadrowych. Południowoafrykańska drużyna Dimension Data zdążyła już zakontraktować u siebie Romana Kreuzigera, Michaela Velgrena i Danilo Wyssa. Teraz do trójki zdecydowanie bardziej doświadczonych zawodników dołączyła dwójka orlików - Rasmus Tiller i Stefan de Bod.

22-letni Norweg Tiller pierwsze wyścigi z męską elitą rozgrywał w 2016 roku. Startował wówczas w barwach kontynentalnego Team Ringeriks - Kraft, w którym odbywał staż. Po sezonie związał się dwuletnim kontraktem z Team Joker Icopal. W 2017 roku sięgnął po mistrzostwo kraju w wyścigu wspólnym elity, pokonując wówczas na finiszu m.in. Svena Erika Bystroma z Katushy. Nieco wcześniej, w tym samym sezonie, był 3. w młodzieżowej odsłonie klasyku Gandawa - Wevelgem. Z kolei w tym roku zajął znakomite, 5. miejsce w ciężkim Tro-Bro Leon, określanym mianem "małego Paryż - Roubaix". W czerwcu nie zdołał obronić co prawda koszulki mistrza kraju, ale wyścig zakończył na 2. miejscu, uznając na mecie wyższość jedynie Vegarda Stake Laengena (UAE Team Emirates).

Jestem bardzo wdzięczny za szansę, jaką dano mi w Dimension Data i nie mogę doczekać się rozpoczęcia współpracy z zespołem. Moim największym celem na sezon 2019 jest po prostu praca nad dalszym rozwojem oraz wykonywanie pracy, jaka zostanie mi powierzona. Zrobię wszystko, by wykorzystywać wszystkie okazje, jakie tylko się nadarzą i jeździć najlepiej jak będę w stanie

 - komentował swój transfer młody Norweg.

Z kolei Południowoafrykańczyk de Bod, równolatek Tillera, od 2016 roku szlifował swoje kolarskie umiejętności w kontynentalnym składzie Dimension Data for Qhubeka. Na swoim koncie ma kilka medali krajowych mistrzostw, ale największe po największe sukcesy sięgnął w tym sezonie. Został mistrzem kraju młodzieżowców w jeździe na czas, potwierdzając później swoje rosnące umiejętności w tej specjalności na takich wyścigach jak Giro d'Italia U23 czy Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc, gdzie zajmował czołowe lokaty podczas czasówek. Wczesną wiosną triumfował w G.P. Palio del Recioto (1.2U), a w czerwcowym Trofeo Alcide Degasperi (1.2) zajął 2. miejsce.

Widzimy, jak Stefan rozwijał się przez okres, jaki spędził w naszym kontynentalnym zespole i cieszymy się, że dołączy teraz do naszego worldtourowego składu. Wspaniale jest obserwować tych młodych zawodników i widzieć, jak się rozwijają i jak wykorzystują okazje, jakie się przed nimi otwierają. Oczywiście zrobienie kolejnego dużego kroku w kolarstwie zajmie kilka lat, ale nie możemy doczekać się pracy ze Stephanem w Dimension Data

 - powiedział Douglas Ryder, właściciel Team Dimension Data.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: