Tour of Utah 2018: etap 6. Sepp Kuss bez konkurencji

Sepp Kuss (LottoNL - Jumbo) po zjeździe z położonej na wysokości 2721 metrów nad poziomem morza przełęczy Empire zwyciężył na mecie ostatniego etapu Tour of Utah i wygrał klasyfikację generalną wyścigu.

23-letni Amerykanin wygrał swój trzeci etap tegorocznej edycji ścigania w Utah i okazał się bezapelacyjnie najlepszym kolarzem wyścigu. Na mecie w Park City zameldował się przed Brentem Bookwalterem (BMC Racing) i Jackiem Haigiem (Mitchelton-Scott).

W klasyfikacji generalnej za plecami Kussa uplasowali się Ben Hermans (Israel Cycling Academy) oraz Haig.

Ostatni odcinek, 122-kilometrowa pętla wokół Park City, naznaczony był wspinaczką na Empire Pass, ze szczytu której do mety pozostawało 8 kilometrów. Peleton napędzany przez grupę LottoNL-Jumbo po 25 kilometrach pozwolił odjechać grupce, w której znaleźli się dobrze znani harcownicy - Sam Bewley i Robert Power (Mitchelton-Scott), Nathan Brown (EF Education First-Drapac), Daniel Jaramillo i Gavin Mannion (Unitedhealthcare), Brayan Sanchez (Holowesko), Jordan Cheyne (Elevate-KHS), Ulises Castillo i Lionel Mawditt (Jelly Belly), Emile Jean (Silber), Griffin Easter i Tony Baca (303Project), Nicola Conci (Trek-Segafredo) oraz Damiano Cima (Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini).

Czternastka osiągnęła podjazd drugiej kategorii do Wolf Creek, zlokalizowany w połowie dystansu, 4 minuty przed peletonem. 20 kilometrów dalej przed metą zostało z tego niecałe trzy minuty, a w kontrze pokazali się Evan Huffman i Kyle Murphy (Rally Cycling) oraz Isaiah Newkirk (303Project).

Dojechać do czołówki udało się tylko Murphy'emu, ale Amerykanina zmogły pierwsze kilometry wspinaczki na Empire Pass (12,8 km; 7,5%), którą uciekinierzy rozpoczęli jako pierwsi. Stromizna szybko wyłoniła czołówkę - Browna, Powera, Conciego, Jaramillo i Manniona. Kolarz EF Education First-Drapac naciskał najmocniej, sprawnie zyskując 20 sekund przewagi nad towarzyszami ucieczki.

Z przetrzebionego peletonu ruszył za to Jack Haig (Mitchelton-Scott), uruchamiając tym samym lidera wyścigu - Seppa Kussa. Dwójka zbliżyła się do Powera i Jaramillo i minęła ich dość szybko, ale kolarze Mitchelton-Scott nie mieli nawet okazji by przeanalizować sytuację, gdyż Kuss ruszył do ataku i przed szczytem połknął także Browna. Haig próbował ratować sytuację, ale w końcówce podjazdu przeszedł go szarżujący z dalszej pozycji Brytyjczyk Hugh Carthy (EF Education First-Drapac).

Kuss samotnie rozpoczął zjazdy, w zakręty wchodząc ostrożnie, gdyż w Park City padał już deszcz. Gonili go Carthy, Haig oraz dojeżdżający Brent Bookwalter (BMC Racing) i Keegan Swirlbul (Jelly Belly), ale bez efektu. Bookwalter i Haig zdołali wprawdzie zbliżyć się do lidera, ale zwycięstwo etapowe było poza ich zasięgiem.

Wyniki 6. etapu The Larry H.Miller Tour of Utah 2018 (2.HC), Park City - Park City (122,3 km):

1. Sepp Kuss (LottoNL-Jumbo)               3:09:22
2. Brent Bookwalter (BMC Racing)              00:08
3. Jack Haig (Mitchelton-Scott)
4. Hugh Carthy (EF Education First-Drapac)         00:27
5. Keegan Swirbul (Jelly Belly)              00:28
6. Ben Hermans (Israel Cycling Academy)          00:38
7. Joe Dombrowski (EF Education First-Drapac)       00:43
8. Luis Villalobos Hernandez (Aevolo)           01:14
9. Nathan Brown (EF Education First-Drapac) 
10. Nicola Conci (Trek-Segafredo)             01:15

Klasyfikacja końcowa:

1. Sepp Kuss (LottoNL-Jumbo)              21:41:12
2. Ben Hermans (Israel Cycling Academy)          02:09
3. Jack Haig (Mitchelton-Scott)              02:21
4. Brent Bookwalter (BMC Racing)              02:39
5. Hugh Carthy (EF Education First-Drapac)         02:42
6. Joe Dombrowski (EF Education First-Drapac)       02:58
7. Keegan Swirbul (Jelly Belly)              03:39
8. Luis Villalobos Hernandez (Aevolo)           03:57
9. Michael Woods (EF Education First-Drapac)        04:38
10. Peter Stetina (Trek-Segafredo)             05:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: