Roman Kreuziger w Dimension Data

Roman Kreuziger

Czeski zawodnik Roman Kreuziger podpisał dwuletni kontrakt z południowoafrykańską ekipą Dimension Data.

32-latek po dwóch latach w zespole Mitchelton-Scott zdecydował się na zmianę barw i nowych opcji poszuka w zespole Douglasa Rydera.

Dołączenie do zespołu Dimension Data to nowa motywacja, nowy start pod wieloma względami. W każdym zespole, w którym jeździłem, odnosiłem sukcesy i to wyzwanie motywuje mnie jak poprzednie. Mam za sobą naprawdę dobry rok, ale mój cel dopiero przede mną - mistrzostwa świata w Innsbrucku. Wierzę, że wkraczam w najlepszy wiek dla kolarza i chcę sukcesy odnosić w tym zespole

 - powiedział Kreuziger w oficjalnym komunikacie zespołu.

Doświadczony Czech w ekipie z Australii pełnił rolę pomocnika i kapitana, w tym roku za swój cel obierając ardeńskie klasyki. 2. miejsce w Amstel Gold Race, 4. w La Fleche Wallonne i 8. w Liege-Bastogne-Liege potwierdziły, że były specjalista od wyścigów etapowych wciąż potrafi walczyć z najlepszymi.

Kreuziger do peletonu wszedł w połowie ubiegłej dekady, a świat usłyszał o nim gdy w 2008 roku, jak 22-latek, wygrał Tour de Suisse i przyjechał 2. w Tour de Romandie. W kolejnych latach wygrał Tour de Romandie (2009), Giro del Trentino (2011), Amstel Gold Race (2013), stawał na podium Tour de Suisse (2009, 2013), Paryż-Nicea (2010), Clasica San Sebastian (2009, 2013). W wyścigach trzytygodniowych jako 23-latek zaczął od 8. miejsc w Tour de France (2009, 2010), w 2011 roku na 5. miejsce ukończył Giro d'Italia, a dwa lata później 5. przyjechał w Tour de France.

Od 2013 roku Kreuziger jeździł w grupie SaxoBank/Tinkoff, pracując na Alberto Contadora i skupiając się bardziej na wyścigach jednodniowych. W australijskiej ekipie Mitchelton-Scott jego głównym zadaniem była pomoc braciom Yates oraz Estebanowi Chavesowi. W nowym zespole powinien mieć większe pole wyboru wyścigów, w których mógłby rywalizować o zwycięstwo. Biorąc pod uwagę brak zawodników mogących wspierać go w Grand Tourach, celem Czecha będą najpewniej wyścigi klasyczne.

Grupa Dimension Data dotychczas potwierdziła transfer Duńczyka Michaela Valgrena. Jej szeregi opuści za to m.in. Serge Pauwels (do BMC/CCC).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Wilinski

    12 sierpnia 2018, 12:53 o 12:53

    Dimension Data w tym sezonie to jeździ gorzej niż niektóre ekipy ProContinental.
    Nic dziwnego, że zatrudniają solidnych zawodników.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: