Vuelta a Burgos 2018: etap 5. Ivan Sosa zgarnia pełną pulę

Ivan Sosa

Ivan Sosa (Androni Giocattoli-Sidermec) wygrał na Lagunas de Neila ostatnie rozdanie 38. wyścigu Vuelta a Burgos i triumfował w klasyfikacji generalnej imprezy.

19 i 21 sekund za 20-latkiem z Kolumbii zameldowali się jego rodak Miguel Angel Lopez (Astana) oraz Sergio Pardilla (Caja Rural - Seguros RGA).

Ostatni odcinek wyścigu wystartował z miasteczka Salas de los Infantes, a kolarze mieli do pokonania łącznie 149 kilometrów. Decydująca rozgrywka miała się rozegrać na końcowej wspinaczce do Lagunas de Neila o długości 11,9 kilometra ze średnim nachyleniem 6,2%.

25 kilometrów po starcie etapu 14 zawodników próbowało odjechać od peletonu, który jednak szybko zakończył atak. Akcję dnia ostatecznie sformułowali: Jaime Castrillo (Movistar), Diego Rosa (Team Sky), Angel Madrazo Ruiz, Lucas De Rossi (Delko Marseille Provence KTM), Perrig Quemeneur (Direct Energie), Garikoitz Bravo Oiarbide (Euskadi Basque Country), Diego Rubio (Burgos BH), Johann Van Zyl oraz Ben King (Dimension Data). 

Finałowa akcja rozegrała się ostatecznie 2 kilometry przed kreską, kiedy to zaatakował Sergio Pardilla. Na najostrzejszym fragmencie, 400 metrów przed metą swojej szansy spróbował Ivan Sosa, który imponującym atakiem wyprzedził Hiszpana i jako pierwszy pojawił się na szczycie.

Młody Kolumbijczyk triumfował w klasyfikacji generalnej wyprzedzając dotychczasowego lidera wyścigu Miguela Angela Lopeza o 17 sekund. Sosa w tym sezonie triumfował w klasyfikacji generalnej Adriatica Ionica Race, na początku lipca okazał się najlepszy w wyścigu Sibiu Cycling Tour. Za niespełna tydzień będzie liderem reprezentacji Kolumbii w Tour de l'Avenir.

Wyniki 5. etapu Vuelta a Burgos 2018 (2.HC), Salas de los Infantes - Lagunas de Neila (141 km):

  1 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec          3:26:37
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:19
  3 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                00:21
  4 David De La Cruz (Spa) Team Sky
  5 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        00:32
  6 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         00:45
  7 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
  8 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         00:47
  9 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini              00:52
 10 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    00:59
 11 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                      01:04
 12 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque          01:10
 13 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     01:16
 14 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque            01:17
 15 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 16 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina     01:26
 17 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 18 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 19 José Mendes (Por) Burgos BH
 20 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille               01:33
 21 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                    01:34
 22 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     01:36
 23 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 24 Remy Rochas (Fra) Delko Marseille                      01:45
 25 Miguel Angel Reyes Vergara (Col) Nippo-Vini Fantin     01:57
 26 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           02:10
 27 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    02:17
 28 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    02:22
 29 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     02:57
 30 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini              03:01
 31 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille             03:11
 32 Benjamin King (USA) Dimension Data                     03:30
 33 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 34 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi        03:36
 35 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              03:40
 36 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 37 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 38 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 39 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 40 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi
 41 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 03:45
 42 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      04:39
 43 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 44 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic                    04:54
 45 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                   06:25
 46 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 47 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              06:38
 48 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic                     06:58
 49 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 07:01
 50 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     07:22
 51 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 52 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque           07:57
 53 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque
 54 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
 55 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi
 56 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    08:08
 57 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   08:16
 58 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque              08:41
 59 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     10:14
 60 Patrick Gamper (Aut) Polartec Kometa                   10:18
 61 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  10:34
 62 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Polartec Kometa        10:41
 63 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille                   10:46
 64 Michele Gazzoli (Ita) Polartec Kometa                  10:41
 65 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural                10:55
 66 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      11:24
 67 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 68 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic
 69 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina                     11:42
 70 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 71 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina
 72 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 73 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    11:45
 74 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 75 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                  12:15
 76 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 77 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                 16:03
 78 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      16:37
 79 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 80 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
 81 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi
 82 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque
 83 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo-Samsic
 84 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
 85 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   18:00
 86 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team            18:02
 87 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     18:11
 88 Iker Azkarate Ramirez (Spa) Team Euskadi               19:40
 89 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi
 90 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         19:41
 91 Matteo Moschetti (Ita) Polartec Kometa                 24:05
 92 Alejandro Ropero Molina (Spa) Polartec Kometa
 93 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Polartec Kometa           28:37
 94 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Polartec Kometa

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec         19:00:37
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:17
  3 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        00:53
  4 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        01:04
  5 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      01:25
  6 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                01:27
  7 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     01:41
  8 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         02:23
  9 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    02:33
 10 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         02:34
 11 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque          03:04
 12 José Mendes (Por) Burgos BH                            03:05
 13 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque            03:07
 14 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                    03:11
 15 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural              03:17
 16 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     03:24
 17 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                    03:31
 18 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini              03:32
 19 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     03:34
 20 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina     03:43
 21 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                              03:48
 22 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data           04:11
 23 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     04:25
 24 Remy Rochas (Fra) Delko Marseille                      05:13
 25 Miguel Angel Reyes Vergara (Col) Nippo-Vini Fantin     05:49
 26 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille               06:26
 27 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi        07:08
 28 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini              07:20
 29 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    07:25
 30 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                      07:26
 31 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      08:34
 32 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     08:44
 33 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 09:33
 34 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille              10:16
 35 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 10:28
 36 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque          10:49
 37 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    11:09
 38 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              12:05
 39 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi                  12:27
 40 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic                     13:10
 41 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 14:35
 42 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille                   15:36
 43 Benjamin King (USA) Dimension Data                     15:48
 44 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille             16:32
 45 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                      16:56
 46 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi     17:23
 47 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                   18:13
 48 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina                     18:24
 49 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                  18:41
 50 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural                19:08
 51 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                 19:18
 52 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    19:43
 53 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural           19:45
 54 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   20:21
 55 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     20:27
 56 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     20:59
 57 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     21:05
 58 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    21:45
 59 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team            22:10
 60 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  22:41
 61 Patrick Gamper (Aut) Polartec Kometa                   23:04
 62 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic            23:10
 63 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque              23:24
 64 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina                    23:36
 65 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini                23:37
 66 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                    23:54
 67 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      24:21
 68 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  24:49
 69 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Polartec Kometa        24:58
 70 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic                    25:40
 71 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque           26:04
 72 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      26:30
 73 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                     26:34
 74 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   28:08
 75 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi        28:52
 76 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    29:25
 77 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Polartec Kometa           31:25
 78 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi                      31:29
 79 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini                   32:07
 80 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 81 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         32:20
 82 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                  33:01
 83 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       33:05
 84 Iker Azkarate Ramirez (Spa) Team Euskadi               34:26
 85 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     34:48
 86 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              35:02
 87 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Polartec Kometa          38:29
 88 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         39:56
 89 Michele Gazzoli (Ita) Polartec Kometa                  40:06
 90 Alejandro Ropero Molina (Spa) Polartec Kometa          41:12
 91 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi             43:36
 92 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo-Samsic               44:32
 93 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque            45:14
 94 Matteo Moschetti (Ita) Polartec Kometa                 57:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

  1. tomek

    11 sierpnia 2018, 19:14 o 19:14

    ciekawe kto go zgarnie bo nogę to gość ma?

    • TomAsz

      11 sierpnia 2018, 19:28 o 19:28

      Chyba Trek.

      • bykuwodzu

        12 sierpnia 2018, 10:52 o 10:52

        zależy czy sky go będzie chciało, jeśli nie to licytacja wolna

  2. Wilinski

    12 sierpnia 2018, 12:40 o 12:40

    Gość wyniki ma nieprawdopodobne w tym roku.
    Przydała by się TREKowi taka gwiazdka bo brakuje im sukcesów w tym sezonie.
    Mollema miał być liderem na GT, ale wygląda na to, że już raczej nic nie ugra.
    Degenkolb miał być liderem na klasyki, ale też do rezultatów z Giant-Alpecin nie nawiązuje.
    Brakuje im jakiegoś kolarza z najwyżeszego topu jakimi byli Contador, Cancellara, czy Schleckowie.
    Wydaje mi się, że Ivan Sosa ma papiery na wygranie GT i to już za kilka lat.

  3. Adrian4900

    12 sierpnia 2018, 18:44 o 18:44

    Trek zaklepał już sobie Richiego Porte, Giulio Ciccione i Ivana Sosę :D, Więcej tutaj

    https://rowery.org/2018/07/09/trek-segafredo-siega-po-gorali-lottonl-wykupi-wouta-van-aerta/

  4. Adrian4900

    12 sierpnia 2018, 18:48 o 18:48

    Ciccione, Ivan Sosa i Porte już podpisali kontrakty z Trekiem na next sezon, był gdzieś artykuł o tym

    • Wilinski

      12 sierpnia 2018, 19:46 o 19:46

      Na razie jedynym zawodnikiem, który oficjalnie przechodzi to TREKa jest Włoch Moschetti.
      Reszta chyba czeka na oficjalnie potwierdzenie acz faktycznie wszystko wskazuje na to, że cała trójka także dołączy do tego zespołu 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: