[Na żywo] Memoriał Henryka Łasaka 2018

Zapraszamy na relację live z 20. edycji Memoriału Henryka Łasaka, klasycznego wyścigu rozgrywanego na pętli wokół Suchej Beskidzkiej.

W połowie sierpnia tradycyjnie już rozgrywany jest Memoriał Henryka Łasaka. To wyścig poświęcony wybitnemu trenerowi, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym 5 stycznia 1973 w Skomielnej Białej. Tradycyjnie już peleton rywalizować będzie na szosach wokół Suchej Beskidzkiej.

Kolarze do rywalizacji przystąpią punktualnie o godzinie 12. Do pokonania będą mieć łącznie blisko 176 kilometrów. Linia startu i mety zlokalizowana będzie w centrum miasta na ulicy Mickiewicza. Zaraz po starcie na peleton czekać będzie runda o długości 3,8 kilometra, wytyczona ulicami Suchej Beskidzkiej, którą pokonają czterokrotnie.

Następnie zawodnicy wyjadą na dużą rundę liczącą blisko 38 kilometrów, prowadzącą m.in. przez Zembrzyce, Tarnawę Dolną, Tarnawę Górną, Krzeszów i Stryszawę. To okrążenie z kolei będą przemierzać pięć razy. Na każdym z nich czekać będzie podjazd z Tarnawy Górnej do Krzeszowa, który jednak nie powinien sprawić kolarzom większych problemów.

Prezentacja Memoriału Henryka Łasaka i Pucharu Uzdrowisk Karpackich 2018

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: