Tour of Utah 2018: etap 4. Philipsen o włos przed McCabem

Belg Jasper Philipsen (Hagens Berman Axeon) wygrał w Salt Lake City sprinterski finisz zamykający czwarty odcinek rywalizacji w stanie Utah.

20-latek pokonał na kresce Amerykanina Travisa McCabe'a, a różnica była tak niewielka, że sędziowie musieli dokładnie sprawdzić nagranie z kamery na linii mety. Trzecie miejsce wywalczył Kiel Reijnen (Trek-Segafredo).

Philipsen triumfem potwierdził, że w amerykańskiej ekipie rozwija się bardzo szybko - w tym sezonie na koncie zapisał już etap Giro d'Italia U23 (2.2U), wygraną w Les Tryptique des Monts et Chateaux (2.2U), 4. miejsce w młodzieżowym Paryż-Roubaix i 3. w Driedaagse Brugge - De Panne (1.HC).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany - na czele nadal Sepp Kuss z LottoNL-Jumbo.

Wyniki 4. etapu The Larry H.Miller Tour of Utah 2018 (2.HC), Salt Lake City - Salt Lake City (109,4 km):

  1 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman Axeon           2:35:04
  2 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare 
  3 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
  4 Samuel Bassetti (USA) Elevate-KHS
  5 Edwin Avila (Col) Israel Cycling Academy
  6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
  7 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
  8 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon
  9 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly 
 10 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 11 Griffin Easter (USA) 303 Project
 12 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 
 13 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 14 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac 
 15 Pier-André Côté (Can) Silber Pro Cycling
 16 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 17 Gage Hecht (USA) Aevolo
 18 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 19 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
 20 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mex) Aevolo
 21 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 22 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 23 Angus Lyons (Aus) Mobius Bridgelane
 24 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citadel
 25 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare
 26 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling
 27 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 28 Michael Hernandez (USA) Aevolo
 29 Alex Hoehn (USA) Aevolo
 30 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 31 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 32 Flavio De Luna (Mex) 303 Project
 33 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 34 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 35 Nickolas Zukowsky (Can) Silber
 36 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly
 37 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 38 Ed Anderson (USA) Hagens Berman Axeon
 39 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
 40 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS
 41 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
 42 Robert Britton (Can) Rally Cycling
 43 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 44 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
 45 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 46 Peter Livingstone (Aus) Mobius Bridgelane
 47 Tony Baca (Mex) 303 Project
 48 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy
 49 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
 50 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 51 Jack Burke (Can) Jelly Belly
 52 Tyler Magner (USA) Rally Cycling
 53 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
 54 Lionel Mawditt (Aus) Jelly Belly
 55 Bernat Font Mas (Spa) 303 Project
 56 Cullen Easter (USA) 303 Project
 57 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott
 58 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon              00:32
 59 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 60 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon
 61 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare           00:41
 62 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 63 Emile Jean (Can) Silber                                00:47
 64 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo                       00:50
 65 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon
 66 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon               01:28
 67 Laurent Gervais (Can) Aevolo                           02:19
 68 Connor Brown (USA) Mobius Bridgelane
 69 Adam Roberge (Can) Silber                              02:26
 70 Isaiah Newkirk (USA) 303 Project
 71 Charles Etienne Chretien (Can) Silber
 72 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel
 73 Morgan Schmitt (USA) Holowesko-Citadel
 74 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 75 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel                   03:32
 76 Cormac McGeough (Irl) Jelly Belly                      04:09
 77 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    04:47
 78 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
 79 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel
 80 Lance Haidet (USA) Aevolo
 81 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly                       05:07
 82 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                   05:42
 83 Benjamin Wolfe (USA) Jelly Belly                       06:11
 84 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 85 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
 86 Nicolas Masbourian (Can) Silber
 87 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 06:21
 88 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                06:43
 89 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 06:46
 90 Jordan Cheyne (Can) Elevate-KHS
 91 Jesse Coyle (Aus) Mobius Bridgelane
 92 Brian McCulloch (USA) Elevate-KHS
 93 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
 94 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 95 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel
 96 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 97 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 98 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      07:08
 99 George Simpson (USA) Elevate-KHS                       07:39
100 Danick Vandale (Can) Silber                            07:43
101 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac             07:48
102 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
103 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
104 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
105 Jan Maas (Ned) LottoNL-Jumbo
106 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                       14:29:28
  2 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo                    00:19
  3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:25
  4 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          00:36
  5 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling                        00:37
  6 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         00:38
  7 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
  8 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
  9 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       00:40
 10 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 11 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               00:42
 12 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mex) Aevolo         00:50
 13 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly                       00:52
 14 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon                 01:43
 15 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    01:45
 16 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           01:53
 17 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     01:59
 18 Robert Britton (Can) Rally Cycling                     02:00
 19 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare                 03:35
 20 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                       03:37
 21 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare                03:41
 22 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      03:45
 23 Nickolas Zukowsky (Can) Silber                         03:48
 24 Alex Hoehn (USA) Aevolo                                03:49
 25 Angus Lyons (Aus) Mobius Bridgelane                    03:50
 26 Jack Burke (Can) Jelly Belly                           03:52
 27 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS                03:53
 28 Ed Anderson (USA) Hagens Berman Axeon                  03:54
 29 Griffin Easter (USA) 303 Project                       05:08
 30 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel                   07:20
 31 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  10:27
 32 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              10:41
 33 Peter Livingstone (Aus) Mobius Bridgelane              11:12
 34 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo                       11:38
 35 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon                11:51
 36 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               12:14
 37 Gage Hecht (USA) Aevolo                                12:17
 38 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott                       12:21
 39 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Cita     12:28
 40 Bernat Font Mas (Spa) 303 Project                      12:38
 41 Flavio De Luna (Mex) 303 Project                       12:55
 42 Isaiah Newkirk (USA) 303 Project                       13:06
 43 Edwin Avila (Col) Israel Cycling Academy               13:37
 44 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                     14:13
 45 Cullen Easter (USA) 303 Project                        14:52
 46 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         16:47
 47 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini                  17:17
 48 Nicolas Masbourian (Can) Silber                        18:29
 49 Connor Brown (USA) Mobius Bridgelane                   19:18
 50 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare                   19:33
 51 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   19:53
 52 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 20:01
 53 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      20:06
 54 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling                       20:13
 55 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly         20:18
 56 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo                       20:24
 57 Samuel Bassetti (USA) Elevate-KHS                      20:27
 58 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team                  20:31
 59 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   20:48
 60 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare           21:24
 61 Charles Etienne Chretien (Can) Silber                  22:51
 62 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                 23:02
 63 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon               23:37
 64 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon                 24:57
 65 Tony Baca (Mex) 303 Project                            26:20
 66 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                   26:23
 67 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott             26:35
 68 Jordan Cheyne (Can) Elevate-KHS                        27:08
 69 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott                  27:10
 70 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                  27:17
 71 Danick Vandale (Can) Silber                            28:12
 72 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy                28:35
 73 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 74 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel               28:44
 75 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman Axeon             29:18
 76 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 77 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly                       29:32
 78 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                30:09
 79 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy           31:07
 80 George Simpson (USA) Elevate-KHS                       31:16
 81 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       31:34
 82 Lionel Mawditt (Aus) Jelly Belly                       31:35
 83 Jan Maas (Ned) LottoNL-Jumbo                           31:38
 84 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    31:48
 85 Benjamin Wolfe (USA) Jelly Belly                       32:12
 86 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac             33:06
 87 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy            36:33
 88 Pier-André Côté (Can) Silber                           36:34
 89 Michael Hernandez (USA) Aevolo                         36:49
 90 Emile Jean (Can) Silber                                37:24
 91 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      37:26
 92 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    38:26
 93 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel             39:13
 94 Adam Roberge (Can) Silber                              40:15
 95 Tyler Magner (USA) Rally Cycling                       41:39
 96 Lance Haidet (USA) Aevolo                              41:47
 97 Cormac McGeough (Irl) Jelly Belly                      42:33
 98 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon              42:46
 99 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 43:36
100 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      43:45
101 Morgan Schmitt (USA) Holowesko-Citadel                 44:05
102 Danny Pate (USA) Rally Cycling                         44:07
103 Laurent Gervais (Can) Aevolo                           44:10
104 Brian McCulloch (USA) Elevate-KHS                      45:00
105 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel                   48:30
106 Jesse Coyle (Aus) Mobius Bridgelane                    48:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: