Tour de Pologne 2018. Michał Kwiatkowski: „jestem dobrej myśli”

Michał Kwiatkowski umocnił się na prowadzeniu po szóstym etapie 75. Tour de Pologne. Odcinek z Zakopanego do Bukowiny Tatrzańskiej był trudnym testem dla kolarzy walczących w klasyfikacji generalnej, który lider Team Sky zdał na piątkę.

Kwiatkowski po dwóch zwycięstwach, w Szczyrku i Bielsku-Białej, tym razem finiszował trzeci, za Georgiem Preidlerem (Groupama-FDJ) i Emanuelem Buchmannem (Bora-hansgrohe). Później tłumaczył, że na prowadzącej w dół, technicznej końcówce, wolał nie ryzykować i skupił się na kontrolowaniu poczynań wicelidera wyścigu Dylana Teunsa (BMC Racing).

Po starcie w Zakopanem było trochę nerwowo, bo co chwilę były próby ataków. Udało się nam jednak zachować chłodną głowę i dziękuję kolegom za to, że kontrolowaliśmy ten etap. Szesnaście sekund przewagi przed ostatnim etapem to i dużo i mało. Z jednej strony daje większy komfort, z drugiej w sytuacji jakichkolwiek kłopotów technicznych, czy kraksy, może nie wystarczyć. Ale jeśli nie będzie wypadków losowych to jestem dobrej myśli.

28-latek do ostatniego etapu, dwóch górskich pętli wokół Bukowiny Tatrzańskiej, przystępuje z zapasem 16 sekund nad drugim Dylanem Teunsem, 24 sekund nad trzecim Georgem Bennettem (LottoNL-Jumbo) oraz 25 sekund nad Emanuelem Buchmannem.

W komfortowej sytuacji przejechałem ten dystans, wydawało mi się, że mamy wszystko pod kontrolą, mimo że Michał Gołaś miał defekt i Pavel Sivakov też w pewnym momencie. Na ostatnim podjeździe, kiedy George Bennett atakował, Sergio Henao robił to, co do niego należało i ja w żadnym momencie nie musiałem się uaktywnić i sam tego kasować. Czekałem na to, co zrobią rywale, dlatego też, mam nadzieję, że udało mi się zaoszczędzić sporo sił przed jutrzejszym trudnym etapem

 - tłumaczył na mecie Kwiatkowski.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: