Tour de Pologne 2018: etap 7. Michał Kwiatkowski wygrywa wyścig

Mistrz Polski Michał Kwiatkowski (Team Sky) został w Bukowinie Tatrzańskiej zwycięzcą 75. edycji Wyścigu dookoła Polski - Tour de Pologne.

Ostatni odcinek polskiego wyścigu padł łupem Simona Yatesa (Michelton-Scott), który na mecie wyprzedził Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) oraz Davida Formolo (Bora-hansgrohe).

Królewski odcinek wyścigu prowadził na szosach Bukowiny Tatrzańskiej, na kolarze pokonywali dwie 68-kilometrowe rundy. Na każdej z nich wyrastały cztery wspinaczki - najpierw pod Rzepiska (11 i 79 km; 2 km; 6,5%, maks. 17,7%), potem Sierockie (42 i 110 km; 5,1 km; 5,8%, maks. 12,5%), Gliczarów Górny/Ściana Bukovina (55 i 123 km; 2,3 km; 8,2%, maks. 22%) i finałowa, do Bukowiny Tatrzańskiej (69 km i na metę, 5 km; 4,36%, maks. 11,5%).

Walka na finałowym etapie rozpoczęła się wcześnie. Już pierwsze kilometry przyniosły pierwszy podział peletonu, na czele wyłoniła się 18- osobowa grupka. W ucieczce dnia kręcili Danilo Wyss (BMC Racing Team), Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), Carlos Verona (Mitchelton-Scott), Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe), Jorge Arcas (Movistar Team), Grega Bole (Bahrain Merida Pro Cycling Team), Mark Padun (Bahrain Merida Pro Cycling Team), Alexey Lutsenko (Astana Pro Team), Jan Bakelants (AG2R La Mondiale), Mikael Cherel (AG2R La Mondiale), Johannes Frohlinger (Team Sunweb), Tom Leezer (Team LottoNL-Jumbo), Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo), Valerio Conti (UAE-Team Emirates), Rui Costa (UAE Team Emirates), Jhonatan Restrego (Team Katusha-Alpecin), Jose Herrada (Cofidis), Evgeny Shalunov (Gazprom-RusVelo) i Maciej Paterski (Reprezentacja Polski).

Przewaga szybko wzrosła do niespełna 3 minut. Na konto Paterskiego wpadła wygrana pierwsza górska premia dnia pod tak zwaną "Ścianę Harnasia". W tym czasie na czele mocno pracował Team Sky oraz CCC Sprandi Polkowice. 

Przez długi czas sytuacja nie ulegała zmianie. Na czele utrzymywała się grupka uciekinierów,  ale przewaga, a różnica utrzymywała się powyżej 2 minut. Pogoda nieco płatała figle i przez chwilę kolarzom towarzyszył deszcz. 

W czołowej grupie Patrick Konrad dzielnie walczył na górskich premiach, zbierając kolejne punkty i tym samym odbierając Łukaszowi Owsianowi (CCC Sprandi Polkowice) prowadzenie w tej klasyfikacji. Peleton był czujnie prowadzony przez zawodników Team Sky, którzy usiłowali zniwelować stratę. Po kolejnych wspinaczkach ucieczka podzieliła się.

Siła peletonu i tym razem była bezlitosna. Na ostatnich 15 kilometrach grupki się złączyły, a na Gliczarowie Michał Kwiatkowski, wraz z kolegami z drużyny, jechał na czele. Na podjeździe ogromną pracę na rzecz Polaka wykonał Sergio Henao, który przypilnował atakującego Georga Bennetta.

Chwilę później, za premią, z grupy lidera oderwało się kilku kolarzy.  11 kilometrów przed kreską na samotnym prowadzeniu pozostał Simon Yates, który zagrażał  Kwiatkowskiemu w końcowym triumfie. Brytyjczyk przed podjazdem na metę zyskał 35 sekund przewagi. Trwała szalona gonitwa, w grupie zasadniczej zostało niewielu kolarzy, a do pomocy "Kwiatek" miał już tylko dwóch kolegów, Pavla Sivakova i Henao.

Yates z myślą o etapowym i końcowym triumfie nie poddawał się, mocno cisnął do samego końca. Z tyłu na podjeździe wszystko było już w nogach Kwiatkowskiego, który musiał samotnie bronić miejsca w generalce i odpowiadać na kontry. Zmęczony Henao zszedł z prowadzenia w grupie 3 kilometry przed kreską.

Wysiłek Brytyjczyka został nagrodzony zwycięstwem  etapowym. 12 sekund po Yatesie grupę przyprowadzili Thibaut Pinot i Davide Formolo. "Kwiato" finiszował na 6. miejscu.

Mimo solowego zwycięstwa Simona Yatesa, to aktualny mistrz Polski został triumfatorem całego wyścigu.

Wyniki 7. etapu Tour de Pologne 2018 (2.WT), Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska (136,6 km):

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   3:37:17
  2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:12
  3 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:14
  5 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
  6 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
  7 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
  8 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:16
  9 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 11 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:21
 12 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      00:25
 13 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:43
 14 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     00:49
 15 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 16 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:03
 18 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  01:18
 19 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 20 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 21 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  01:47
 22 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 23 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 24 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 25 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 26 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 27 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 28 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 29 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 30 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 31 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 32 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 33 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
 34 Sergio Henao (Col) Team Sky
 35 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 36 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 37 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 38 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 39 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     02:02
 40 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    02:12
 41 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      02:19
 42 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  02:21
 43 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 02:34
 44 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  02:41
 45 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 46 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  02:52
 47 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   03:41
 48 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  03:56
 49 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          04:22
 50 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                05:30
 51 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  05:45
 52 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            07:24
 53 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 54 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 55 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 56 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 57 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 59 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
 61 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 62 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 63 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
 64 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis
 65 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 66 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   08:51
 67 Maciej Paterski (Pol) Reprezentacja Polski
 68 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    10:45
 69 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 70 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 71 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
 72 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              12:09
 73 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 74 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 75 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 12:17
 76 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
 77 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 78 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 79 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 80 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 81 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 82 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 83 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 84 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
 85 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 86 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 87 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 88 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 89 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 90 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  13:17
 91 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 92 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 93 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 94 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac
 95 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
 96 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 97 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis
 98 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
 99 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
100 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski             20:22
101 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
102 Jakub Kaczmarek (Pol) Reprezentacja Polski
103 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
104 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
105 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
106 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
107 Ian Stannard (GBr) Team Sky
108 Michał Podlaski (Pol) Reprezentacja Polski             23:46
DNF Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
DNF Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
DNF Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
DNF William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
DNF André Greipel (Ger) Lotto Soudal
DNF Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
DNF Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
DNF Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
DNF Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
DNF Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
DNF Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
DNF Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
DNF Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Karol Domagalski (Pol) Reprezentacja Polski
DNF Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
DNF Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
DNF Michael Storer (Aus) Team Sunweb
DNF Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
DNF Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
DNF Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
DNF Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
DNF Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
DNF Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
DNF Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
DNS Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
DNS Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
DNF Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
DNF Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   24:23:54
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:15
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:20
  4 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:24
  5 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      00:27
  6 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      00:31
  7 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:32
  8 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:40
  9 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:42
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:44
 11 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 00:46
 12 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:49
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                01:29
 14 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:32
 15 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   01:51
 16 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac          02:00
 17 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                02:01
 18 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     02:03
 19 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                02:04
 20 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  02:14
 21 Sergio Henao (Col) Team Sky                            02:15
 22 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                   02:40
 23 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 24 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     02:53
 25 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      02:56
 26 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       02:57
 27 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             03:00
 28 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                       03:33
 29 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 03:42
 30 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     03:58
 31 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     04:01
 32 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       04:28
 33 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  04:41
 34 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                        04:59
 35 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  05:34
 36 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    06:15
 37 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        07:20
 38 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           08:15
 39 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          09:24
 40 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                 10:14
 41 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  10:22
 42 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  12:06
 43 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       12:35
 44 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis                     13:45
 45 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  13:54
 46 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 14:24
 47 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     14:27
 48 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             14:30
 49 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 50 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                14:54
 51 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      15:01
 52 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  15:13
 53 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   16:09
 54 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      16:22
 55 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      16:48
 56 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     17:16
 57 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              18:49
 58 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        19:07
 59 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   19:10
 60 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     19:13
 61 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               19:21
 62 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        21:33
 63 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            22:45
 64 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal                      24:13
 65 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   24:41
 66 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              25:28
 67 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 25:48
 68 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       26:24
 69 Maciej Paterski (Pol) Reprezentacja Polski             26:39
 70 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                27:11
 71 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         28:16
 72 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  28:47
 73 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  28:53
 74 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             28:58
 75 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                       29:40
 76 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   30:27
 77 Michał Podlaski (Pol) Reprezentacja Polski             30:47
 78 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    32:45
 79 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              33:47
 80 Jakub Kaczmarek (Pol) Reprezentacja Polski             35:52
 81 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 36:04
 82 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  36:31
 83 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      36:44
 84 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          36:50
 85 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  36:51
 86 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              37:06
 87 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            37:57
 88 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    38:05
 89 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 38:47
 90 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        40:43
 91 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               41:01
 92 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        41:53
 93 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     44:16
 94 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  45:12
 95 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                45:28
 96 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       46:06
 97 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac          48:28
 98 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski             49:47
 99 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                50:02
100 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  50:46
101 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors              52:23
102 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               54:37
103 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            55:28
104 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             56:19
105 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  57:47
106 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        58:30
107 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                     1:00:51
108 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                     1:04:32

Klasyfikacja punktowa

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                         73 pkt
  2 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                     66
  3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                         63
  4 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        59
  5 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        56
  6 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                   52
  7 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                    49
  8 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          47
  9 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                               46
 10 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                         42

Klasyfikacja górska

  1 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                       74 pkt
  2 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 57
  3 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                   50
  4 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     22
  5 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                        20
  6 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                         18
  7 Sergio Henao (Col) Team Sky                               18
  8 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                         17
  9 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                   17
 10 Jose Herrada (Spa) Cofidis                                15

Klasyfikacja aktywnych

  1 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                     20 pkt
  2 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                   11
  3 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                       7
  4 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  6
  5 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 3
  6 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                    3
  7 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                           3
  8 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                       2
  9 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                           2
 10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          1

Klasyfikacja drużynowa

  1 AG2R La Mondiale                                    73:19:02
  2 Astana Pro Team                                        00:47
  3 Team Sky                                               03:28
  4 Quick-Step Floors                                      04:00
  6 Movistar Team                                          08:15
  8 UAE Team Emirates                                      09:32
  9 BMC Racing Team                                        10:09
 10 Groupama-FDJ                                           10:55
 11 Lotto Soudal                                           11:27
 12 Katusha-Alpecin                                        12:08
 15 CCC Sprandi Polkowice                                  23:43
 16 Mitchelton-Scott                                       25:49
 17 Gazprom-Rusvelo                                        27:29
 19 Team Sunweb                                            51:42
 20 EF Education First-Drapac                           01:04:23
 21 Reprezentacja Polski                                01:22:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

10 Comments

  1. Daniel

    10 sierpnia 2018, 22:58 o 22:58

    Propsy dla polskich kibiców, oglądałem większość etapów TdF, no i ta kulturka na ściance w Bukowinie to masakra z porównaniu z tym, co się działo na TdF.

    No i oczywiście gratki dla Kwiatka, dobry wyścig.

  2. Ojciec Franka

    10 sierpnia 2018, 23:11 o 23:11

    i ten tekst do Yatesa na kilometr przed metą: "nie śpiesz się tak" 😀

  3. Adrian4900

    11 sierpnia 2018, 08:25 o 08:25

    Szkoda Yatesa 🙁

  4. reko

    11 sierpnia 2018, 10:28 o 10:28

    wyścig jest jaki jest, ni to dla górali, ni to dla klasykowców, na pewno dla kolarzy dynamicznych. O wyścigu powiedziano już wiele...ale na pewno łatwy nie jest. Tym bardziej cieszą emocje na ostatnim etapie, atak Simona i wygrana Kwiata...w końcu to WT. Trochę zdziwiły mnie tylko podziękowania Kwiata dla Wiśni i Gołego, a to Heano wykonał mega pracę na końcu. Z pozytywnych rzeczy to w końcu potwierdzono "projekt Kwiato na Gran Toury". Dla mnie ten wyścig miał dwóch bohaterów Kwiato i Cieślik (super postawa zważając na problemy sercowe z początku sezonu-może jednak WT w przyszłym sezonie). Niestety narzekaliście na komentatorów z Eurosportu, ale komentarze w TVP i wpadki Huzara sprawiają, że chętnie wrócę do Ryby, Probosza i spółki.

    • Daniel

      11 sierpnia 2018, 11:34 o 11:34

      "projekt Kwiato na Grand Toury", widziałem ten wywiad, ciekawi mnie czy dziennikarz faktycznie z kimś mówił z dyrekcji Sky, czy chciał po prostu zobaczyć reakcję Kwiatka, jednak ten nawet nie zaprzeczył 😛 Froome raczej nie pojedzie we Veulcie(3 toury?), Egan też nie, więc może Kwiatek miałby szansę na drugiego leadera z G.?

      • Ojciec Franka

        11 sierpnia 2018, 13:58 o 13:58

        to może tak wyglądać (i nie myślę teraz życzeniowo). Z jednej strony SKY zawsze gra pod lidera, ale też na Vuelcie nigdy ich lider nie był jakos specjalnie mocny i się im wszystko rozjeżdżało. może poza poprzednim rokiem, ale wtedy astma i te sprawy.

    • Ojciec Franka

      11 sierpnia 2018, 13:55 o 13:55

      niezmiennie i niezmiernie dziwię się, że ktoś w ogóle to w tvp oglądał 😉

      • reko

        11 sierpnia 2018, 21:22 o 21:22

        a miałeś jakiegoś specjalnego streama...bo nie wszystkie etapy na live były na eurosporcie

  5. Karol

    11 sierpnia 2018, 11:10 o 11:10

    Wszystkim narzekajacym na to, ze Kwiato musi na TdF pracowac na Frooma i G. polecam spojrzec na Henao. Ten gosc, gdyby byl liderem na TdP, wygralby ten wyscig z palcem w dupie. Ale liderem byl Kwiato i Henao na niego tyral. Raz jedziesz na kogos, raz jada na ciebie. To nie wyscig wokol komina, tylko zawodowy sport gdzie wszystko jest dokladnie rozpisane i nikt sie nie obraza (poza Landa). Ale jak Polak musi na kogos jechac to jest placz, bo przeciez nam sie nalezy zawsze byc Chrystusem narodow.

    • Ojciec Franka

      11 sierpnia 2018, 13:40 o 13:40

      nie że się należy być. My nim jesteśmy!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: