Tour of Utah 2018: etap 3. Travis McCabe po raz drugi

Travis McCabe

Travis McCabe (Unitedhealthcare) odniósł zwycięstwo na trzecim odcinku wyścigu Tour of Utah. Liderem pozostał Sepp Kuss (LottoNL-Jumbo).

Amerykański sprinter po raz drugi w tegorocznej edycji okazał się najszybszy w finiszu z grupy. Tym razem 29-latek pokonał Belga Jaspera Philipsena (Hagens Berman Axeon) oraz Kolumbijczyka Edwina Avilę (Israel Cycling Academy).

187-kilometrowego odcinka w programie wyścigu nie wyróżniało w zasadzie nic, poza tym, że dawał kolarzom chwilę wytchnienia po dwóch dniach rywalizacji na sporej wysokości. Peleton pokonywał tylko jedną górską premię, ale ponieważ ta pojawiała się zaledwie w połowie trasy, jej trudność nie miała większego przełożenia na końcową rozgrywkę.

W nogach kolarze poczuli bardziej początek rywalizacji - przez 70 kilometrów nie zdołała wyłonić się ucieczka, a ekipy sprinterów, zainteresowane dwoma lotnymi finiszami, kasowały próby odjazdów. Dopiero po drugiej lotnej premii odjechać udało się dziesiątce, w której skład weszli Rob Britton (Rally Cycling), Lucas Hamilton (Mitchelton-Scott), Brendan Canty (EF Education First-Drapac), Laurent Didier (Trek-Segafredo), Hamish Schreurs (Israel Cycling Academy), Damiano Cima (Nippo-Vini Fantini), Michael Rice (Hagens Berman Axeon), Johnny Clarke (Unitedhealthcare), Gage Hecht (Aevolo) i Tony Baca (303 Project).

Grupka górską premię minęła dwie minuty przed napędzanym przez kolarzy LottoNL-Jumbo peletonem, ale w miarę zbliżania się mety przewaga ta zaczęła spadać, podobnie jak chęć do współpracy. Atakował Schreurs, a następnie Britton, a peleton, w którym pokazała się ekipa Silber, na wjeździe na rundy w Layton City tracił zaledwie 30 sekund do zdezorganizowanej ucieczki.

Pięć pięciokilometrowych okrążeń nie dawało szans atakującym, ale Britton nie odpuszczał i z Clarkiem zabrał się do pracy. Dwójka broniła się dzielnie przed ustawiającymi pociągi grupami sprinterów, ale na 8 kilometrów przed metą zgodnie skapitulowała.

Pałeczkę przejęli kolarze Unitedhealthcare, pracując na Travisa McCabe'a. Amerykanin, zwycięzca etapu numer 1, nie zmarnował wysiłku kolegów i ponownie na kresce uniósł ręce w geście triumfu.

Wyniki 3. etapu The Larry H.Miller Tour of Utah 2018 (2.HC), Antelope Island - Layton City (186,7 km):

  1 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare                 4:04:47
  2 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman Axeon
  3 Edwin Avila (Col) Israel Cycling Academy
  4 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly 
  5 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
  6 Pier-André Côté (Can) Silber
  7 Samuel Bassetti (USA) Elevate-KHS
  8 Tyler Magner (USA) Rally Cycling
  9 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 10 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 11 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini
 12 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 13 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy
 14 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 15 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citadel
 16 Griffin Easter (USA) 303 Project
 17 Alex Hoehn (USA) Aevolo
 18 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel
 19 Michael Hernandez (USA) Aevolo
 20 Lance Haidet (USA) Aevolo
 21 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mex) Aevolo
 22 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
 23 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 24 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare
 25 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 26 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 27 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 28 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 29 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 30 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 31 Jack Burke (Can) Jelly Belly p/b Maxxis
 32 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 33 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 34 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
 35 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon
 36 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare
 37 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 38 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 39 Connor Brown (USA) Mobius Bridgelane
 40 Ed Anderson (USA) Hagens Berman Axeon
 41 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 42 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 43 Robert Britton (Can) Rally Cycling
 44 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
 45 Flavio De Luna (Mex) 303 Project
 46 Angus Lyons (Aus) Mobius Bridgelane
 47 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 48 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
 49 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel
 50 Nickolas Zukowsky (Can) Silber
 51 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo
 52 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS
 53 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 54 Bernat Font Mas (Spa) 303 Project
 55 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 56 Charles Etienne Chretien (Can) Silber
 57 Gage Hecht (USA) Aevolo
 58 Isaiah Newkirk (USA) 303 Project
 59 Danick Vandale (Can) Silber
 60 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 61 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
 62 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
 63 Morgan Schmitt (USA) Holowesko-Citadel
 64 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel
 65 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 66 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo
 67 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 68 Adam Roberge (Can) Silber
 69 Laurent Gervais (Can) Aevolo
 70 Lionel Mawditt (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 71 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 72 Jesse Coyle (Aus) Mobius Bridgelane
 73 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 74 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 75 Jordan Cheyne (Can) Elevate-KHS
 76 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling
 77 Emile Jean (Can) Silber
 78 Nicolas Masbourian (Can) Silber
 79 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 80 Peter Livingstone (Aus) Mobius Bridgelane              00:23
 81 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon              00:32
 82 Brian McCulloch (USA) Elevate-KHS                      01:03
 83 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 84 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini
 85 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon                01:09
 86 Fernando Islas Lopez (Mex) Aevolo                      01:27
 87 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon               01:36
 88 Cormac McGeough (Irl) Jelly Belly p/b Maxxis           01:47
 89 George Simpson (USA) Elevate-KHS                       01:59
 90 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 91 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare     02:39
 92 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 93 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                     03:29
 94 Cullen Easter (USA) 303 Project                        03:38
 95 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel
 96 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon
 97 Benjamin Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 98 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 99 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
100 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
101 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
102 Jan Maas (Ned) LottoNL-Jumbo
103 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac
104 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott
105 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
106 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac          05:49
107 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
108 Tony Baca (Mex) 303 Project
DNF Freddy Ovett (Aus) BMC Racing Team
DNF Russell Finsterwald (USA) Mobius Bridgelane

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

  1 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                       11:54:24
  2 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo                    00:19
  3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:25
  4 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          00:36
  5 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling                        00:37
  6 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         00:38
  7 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
  8 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
  9 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       00:40
 10 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 11 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               00:42
 12 Luis Ricardo Villalobos Hernandez (Mex) Aevolo         00:50
 13 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly p/b Maxxis            00:52
 14 Sean Bennett (USA) Hagens Berman Axeon                 01:43
 15 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    01:46
 16 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           01:53
 17 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     01:59
 18 Robert Britton (Can) Rally Cycling                     02:00
 19 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                       03:37
 20 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare                 03:38
 21 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare                03:41
 22 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      03:45
 23 Nickolas Zukowsky (Can) Silber                         03:48
 24 Alex Hoehn (USA) Aevolo                                03:49
 25 Angus Lyons (Aus) Mobius Bridgelane                    03:50
 26 Jack Burke (Can) Jelly Belly p/b Maxxis                03:52
 27 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS                03:53
 28 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel                   03:54
 29 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              03:55
 30 Ed Anderson (USA) Hagens Berman Axeon                  03:58
 31 Griffin Easter (USA) 303 Project                       05:08
 32 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  10:27
 33 Isaiah Newkirk (USA) 303 Project                       10:40
 34 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo                       10:49
 35 Peter Livingstone (Aus) Mobius Bridgelane              11:12
 36 Thomas Revard (USA) Hagens Berman Axeon                11:19
 37 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               12:14
 38 Gage Hecht (USA) Aevolo                                12:17
 39 Nicolas Masbourian (Can) Silber                        12:18
 40 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott                       12:21
 41 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Cita     12:28
 42 Bernat Font Mas (Spa) 303 Project                      12:38
 43 Flavio De Luna (Mex) 303 Project                       12:55
 44 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   13:07
 45 Edwin Avila (Col) Israel Cycling Academy               13:37
 46 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 13:40
 47 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                     14:13
 48 Cullen Easter (USA) 303 Project                        14:52
 49 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         16:47
 50 Connor Brown (USA) Mobius Bridgelane                   16:59
 51 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini                  17:17
 52 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare                   19:39
 53 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      20:10
 54 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling                       20:15
 55 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   20:16
 56 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b     20:18
 57 Jordan Cheyne (Can) Elevate-KHS                        20:22
 58 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo                       20:24
 59 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 60 Charles Etienne Chretien (Can) Silber                  20:25
 61 Samuel Bassetti (USA) Elevate-KHS                      20:27
 62 Danick Vandale (Can) Silber                            20:29
 63 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                  20:31
 64 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
 65 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                   20:41
 66 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare           20:43
 67 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         21:30
 68 Jonathan Brown (USA) Hagens Berman Axeon               22:09
 69 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy                22:24
 70 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 71 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare     22:55
 72 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                 23:02
 73 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                23:26
 74 George Simpson (USA) Elevate-KHS                       23:37
 75 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       23:46
 76 Jan Maas (Ned) LottoNL-Jumbo                           23:50
 77 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel               23:57
 78 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    24:00
 79 Michael Rice (Aus) Hagens Berman Axeon                 24:07
 80 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis            24:25
 81 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac             25:18
 82 Benjamin Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis            26:01
 83 Tony Baca (Mex) 303 Project                            26:20
 84 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
 85 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton-Scott             26:35
 86 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman Axeon             29:28
 87 Lionel Mawditt (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis            31:35
 88 Fernando Islas Lopez (Mex) Aevolo                      33:29
 89 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    33:40
 90 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy            36:33
 91 Pier-André Côté (Can) Silber                           36:34
 92 Emile Jean (Can) Silber                                36:37
 93 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
 94 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      36:45
 95 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel             36:47
 96 Michael Hernandez (USA) Aevolo                         36:49
 97 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 36:50
 98 Lance Haidet (USA) Aevolo                              37:00
 99 Adam Roberge (Can) Silber                              37:49
100 Brian McCulloch (USA) Elevate-KHS                      38:14
101 Cormac McGeough (Irl) Jelly Belly p/b Maxxis           38:24
102 Morgan Schmitt (USA) Holowesko-Citadel                 41:39
103 Tyler Magner (USA) Rally Cycling
104 Danny Pate (USA) Rally Cycling                         41:41
105 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel                   41:44
106 Laurent Gervais (Can) Aevolo                           41:51
107 Jesse Coyle (Aus) Mobius Bridgelane                    41:54
108 Maikel Zijlaard (Ned) Hagens Berman Axeon              42:14

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: