Vuelta a Burgos 2018: etap 2. Matteo Moschetti jak rakieta

21-letni Włoch Matteo Moschetti (Polartec Kometa) wygrał w Catrojeriz drugi odcinek wyścigu Vuelta a Burgoss.

Drugie miejsce zajął nowy lider Jon Aberasturi Izaga (Euskadi Basque), trzecie Davide Ballerini (Androni Giocattoli-Sidermec).

Wyniki 2. etapu Vuelta a Burgos 2018 (2.HC), Beloradoc - Catrojeriz (163 km):

  1 Matteo Moschetti (Ita) Polartec Kometa               3:50:04
  2 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque
  3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  4 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
  5 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini
  6 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  7 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
  8 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
  9 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille
 10 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 11 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi
 12 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
 13 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille
 14 Maxence Moncassin (Fra) Wilier Triestina-Selle Italia
 15 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 16 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 17 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic
 18 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 19 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 20 Benjamin King (USA) Dimension Data
 21 Patrick Gamper (Aut) Polartec Kometa
 22 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 23 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina
 24 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 25 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 26 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 27 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 28 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina
 29 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 30 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 31 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 32 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 33 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 34 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 35 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 36 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 37 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
 38 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural
 39 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie
 40 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille
 41 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 42 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 43 Remy Rochas (Fra) Delko Marseille
 44 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 45 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 46 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 47 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque
 48 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina
 49 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 50 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 51 Michele Gazzoli (Ita) Polartec Kometa
 52 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 53 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi
 54 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 55 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
 56 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 57 Iker Azkarate Ramirez (Spa) Team Euskadi
 58 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille
 59 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 60 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque
 61 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 62 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina
 63 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
 64 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 65 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque
 66 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 67 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Polartec Kometa
 68 José Mendes (Por) Burgos BH
 69 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Polartec Kometa
 70 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 71 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 72 Miguel Angel Reyes Vergara (Col) Nippo-Vini Fantini
 73 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team
 74 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini
 75 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi
 76 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 77 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 78 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
 79 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 80 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 81 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
 82 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 83 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 84 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Polartec Kometa
 85 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 86 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 87 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi
 88 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque
 89 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 90 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic
 91 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 92 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 93 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 94 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
 95 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 96 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 97 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 98 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi
 99 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         00:51
100 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
101 Alejandro Ropero Molina (Spa) Polartec Kometa          02:43
102 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque
103 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo-Samsic               07:51
104 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque            7:38:34
  2 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
  3 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
  4 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  5 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
  6 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
  7 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
  8 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini                  00:05
  9 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 10 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque
 11 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              00:08
 12 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:10
 13 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 14 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural           00:12
 15 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille
 16 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 17 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 18 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 19 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 20 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina
 21 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 22 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 23 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 24 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 25 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 26 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural
 27 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 28 Jetse Bol (Ned) Burgos BH
 29 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque
 30 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi
 31 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 32 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 33 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 34 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 35 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
 36 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 37 José Mendes (Por) Burgos BH                            00:24
 38 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Polartec Kometa
 39 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi                  00:29
 40 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 41 Miguel Angel Reyes Vergara (Col) Nippo-Vini Fantini
 42 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 43 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 44 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic                     00:36
 45 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini
 46 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque
 47 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi        00:39
 48 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             00:42
 49 Benjamin King (USA) Dimension Data
 50 Remy Rochas (Fra) Delko Marseille
 51 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina                    00:46
 52 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille                 00:49
 53 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Polartec Kometa
 54 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     00:51
 55 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille
 56 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi
 57 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi
 58 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                    00:54
 59 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille                    01:01
 60 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   01:05
 61 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     01:06
 62 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina
 63 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 64 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 65 Patrick Gamper (Aut) Polartec Kometa                   01:10
 66 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Polartec Kometa        01:25
 67 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     01:42
 68 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 69 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team
 70 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                    01:50
 71 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 72 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      02:08
 73 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini                02:49
 74 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         03:08
 75 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    03:16
 76 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 77 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
 78 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 79 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         03:40
 80 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                      05:12
 81 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 82 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 83 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 84 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 85 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      06:03
 86 Maxence Moncassin (Fra) Wilier Triestina               07:54
 87 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 88 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque
 89 Iker Azkarate Ramirez (Spa) Team Euskadi
 90 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina
 91 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 92 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 93 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic
 94 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 95 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
 96 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       07:58
 97 Michele Gazzoli (Ita) Polartec Kometa
 98 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 99 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina                   08:02
100 Alejandro Ropero Molina (Spa) Polartec Kometa          10:37
101 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque
102 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo-Samsic               10:40
103 Matteo Moschetti (Ita) Polartec Kometa                 14:48
104 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque         15:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: