Tour de Pologne 2018: etap 5. Drugie zwycięstwo Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski triumfuje w Bielsko-Białej

Michał Kwiatkowski (Team Sky) triumfował w Bielsku-Białej na mecie piątego odcinka 75. Tour de Pologne i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Polak pokonał w sprinterskiej rozgrywce na niewielkim wzniesieniu Dylana Teunsa (BMC Racing Team) oraz Enrico Battaglina (Team LottoNL-Jumbo).

Piąty odcinek stanowił preludium do górskich rozgrywek wokół Zakopanego, a kolarze z Wieliczki obrali kurs na stolicę Podbeskidzia (152 km). Pagórkowata trasa wiodła przez podjazdy pod Hucisko (78 km; 1,1 km; 6,1%), Rychwałd (94 km; 1,6 km; 7,4%) i Przegibek (3,9 km; 6,5%). Ostatnie 22 kilometry prowadziły po rundzie w Bielsku-Białej, pokonywanej trzykrotnie. Na 7-kilometrowym okrążeniu wyrastał dwukilometrowy podjazd na kreskę, o średnim nachyleniu 4%.

Ucieczkę dnia, po przejechaniu 25 kilometrów, zawiązali: Jenthe Biermans (Katusha-Alpecin), Zhandos Bizhigitov (Astana), Mickael Delage (Groupama-FDJ) Alexander Porsev (Gazprom-RusVelo), Mathias Le Tournier (Cofidis), Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) i Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski/ Team Hurom). Obecność w tej grupie Le Tourniera, który w generalce tracił do Michała Kwiatkowskiego (Team Sky) 52 sekundy, sprawiła, że na czele peletonu szybko do pracy zabrała się ekipa lidera. Po 50 kilometrach różnica wynosiła niespełna 2 minuty.

74 kilometry przed metą, ucieczka w dalszym ciągu utrzymywała przewagę rzędy dwóch minut i zameldowała się na pierwszej tego dnia premii górskiej w Hucisku (78 km; 1,1 km; 6,1%). Tam komplet punktów zapisał na swoim koncie Tratnik. Słoweniec, również bez specjalnej walki z rywalami, sięgnął po punkty na kolejnej premii w miejscowości Rychwałd (94 km; 1,6 km; 7,4%).

Niekorzystna sytuacja ucieczki, spowodowana obecnością Le Tourniera, spowodowała, że 39 kilometrów przed metą na solową akcję zdecydował się jadący w niej Zieliński. Niemal w tym samym momencie do bardzo mocnej pracy zabrał się peleton, na czele którego pojawili się kolarze Mitchelton-Scott. W głównej grupie doszło też niestety do kraksy, w której ucierpieli m.in. kolarz UAE Team Emirates czy AG2R La Mondiale.

Na podjeździe pod Przegibek (3,9 km; 6,5%) do reprezentanta Polski doskoczyli jeszcze Bizhigitov, Le Tournier oraz Tratnik, który sięgnął po kolejny pakiet punktów na premii górskiej 1. kategorii. Pozostali uciekinierzy bardzo szybko zostali wchłonięci przez peleton, który na szczycie podjazdu tracił do prowadzącej czwórki już niespełna minutę.

Dobrze czujący się Zieliński, widząc zbliżający się peleton, zdecydował się na jeszcze jeden atak już na ulicach Bielska-Białej. Ponownie doskoczyć do niego zdołali Le Tournier i Tratnik, natomiast spasować zdecydował się kolarz Astany. Pierwsze z trzech okrążeń ulicami miasta trójka harcowników rozpoczęła z przewagą 25 sekund. Peleton jednak w końcu dopiął swego i na zakończeniu pierwszej pełnej rundy ucieczka została zlikwidowana.

Nie był to jednak koniec akcji tego dnia bowiem do przodu po chwili ruszyli kolejni kolarze, w tym m.in. Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates) czy Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe). Mający ewidentnie inny plan na rozstrzygnięcie tego etapu kolarze Michteltona bardzo szybko zakończyli i tę akcję.

Przed rozpoczęciem ostatniego okrążenia atakować próbował jeszcze Rui Costa (UAE Team Emirates) oraz Ivan Cortina Garcia (Bahrain-Merida), jednak również bezskutecznie. Finałowa runda nie przyniosła już zmian i o losach etapu rozstrzygnął finisz z peletonu.

Jako pierwszy ruszył kolarz Groupama-FDJ jednak na jego kole momentalnie znalazł się Michał Kwiatkowski, który następnie zdecydował się skontrować. Prowadzące lekko pod górę ostatnie metry okazały się idealne dla mistrza Polski, który nie dał się wyprzedzić rywalom i sięgnął po drugie z rzędu zwycięstwo etapowe. Za nim, podobnie jak wczoraj, finiszował Dylan Teuns (BMC Racing Team), natomiast trzeci był Enrico Battaglin (Team LottoNL-Jumbo). Polak dzięki zwycięstwu umocnił się na prowadzeniu klasyfikacji generalnej.

Wyniki 5. etapu Tour de Pologne 2018 (2.WT), Kopalnia Soli „Wieliczka” - Bielsko-Biała (152,2 km):

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                    3:39:14
  2 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
  3 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
  4 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
  5 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
  6 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  7 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  8 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 10 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 11 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 12 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 13 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 14 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 15 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 16 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 18 Sergio Henao (Col) Team Sky
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 20 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 21 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 23 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 24 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 25 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 26 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 27 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 28 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 29 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 30 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 31 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
 32 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 33 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 34 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 35 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 36 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 37 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 38 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 39 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 40 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 41 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 42 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 43 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 44 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 45 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 46 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 47 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 48 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 49 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 50 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
 51 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 52 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 53 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 54 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 55 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 56 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 57 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 58 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 59 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
 60 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 61 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 62 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      00:13
 63 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 65 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac
 66 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        00:23
 67 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           00:27
 68 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        00:39
 69 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           00:46
 70 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 71 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis                     00:54
 72 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             01:03
 73 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    01:05
 74 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors              01:21
 75 Michał Podlaski (Pol) Reprezentacja Polski             01:40
 76 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          01:54
 77 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 78 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
 79 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 80 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 81 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 82 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 84 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 85 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
 86 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 87 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 88 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 89 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 90 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
 91 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 92 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 93 Maciej Paterski (Pol) Reprezentacja Polski
 94 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 95 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 96 Jakub Kaczmarek (Pol) Reprezentacja Polski
 97 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 98 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
 99 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
100 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
101 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
102 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
103 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
104 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               02:19
105 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      02:31
106 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
107 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
108 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
109 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski
110 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
111 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
112 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
113 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
114 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
115 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       02:44
116 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
117 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
118 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  02:52
119 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            03:25
120 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
121 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
122 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        03:29
123 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       03:32
124 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                06:04
125 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
126 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
127 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   08:09
128 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac
129 Karol Domagalski (Pol) Reprezentacja Polski
130 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
131 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac
132 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
133 Sergey Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
134 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
135 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
136 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
137 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
138 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
139 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     08:48
140 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
141 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                       09:14
142 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       13:02
143 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
144 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    15:11
145 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
146 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
147 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   17:13
DNF Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   17:30:26
  2 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      00:12
  3 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:20
  4 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                00:24
  5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  6 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
  7 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:27
  8 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
  9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 11 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 12 Sergio Henao (Col) Team Sky
 13 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 14 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 00:31
 15 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:35
 16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 17 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 18 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 19 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 20 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 21 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
 22 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                   00:38
 23 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  00:39
 24 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 25 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     00:42
 26 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 27 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             00:43
 28 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   00:46
 29 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                        00:47
 30 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:48
 31 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 32 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 33 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       00:52
 34 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 35 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 36 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            00:56
 37 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  01:00
 38 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 39 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             01:04
 40 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:08
 41 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 42 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              01:11
 43 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 44 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 45 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:15
 46 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        01:28
 47 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:35
 48 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:39
 49 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  01:42
 50 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 01:44
 51 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  01:47
 52 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   02:05
 53 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis                     02:30
 55 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    03:02
 56 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       03:09
 57 Michał Podlaski (Pol) Reprezentacja Polski             03:10
 58 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     03:14
 59 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     03:17
 60 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         03:20
 61 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            03:21
 62 Jakub Kaczmarek (Pol) Reprezentacja Polski             03:30
 63 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      03:42
 64 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           04:03
 65 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        04:05
 66 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      04:08
 67 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             04:41
 68 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          04:49
 69 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 70 Maciej Paterski (Pol) Reprezentacja Polski             05:48
 71 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  06:02
 72 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 73 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  06:33
 74 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    06:42
 75 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        06:57
 76 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  07:57
 77 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 08:18
 78 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       08:51
 79 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               09:16
 80 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              09:30
 81 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                09:44
 82 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    10:00
 83 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   10:11
 84 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                       10:16
 85 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   10:55
 86 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  11:08
 87 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   11:10
 88 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  11:14
 89 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      11:36
 90 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski            11:41
 91 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 11:47
 92 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              11:49
 93 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                 12:07
 94 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     12:15
 95 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   12:18
 96 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 12:26
 97 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       12:54
 98 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    13:42
 99 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            13:48
100 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
101 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      13:59
102 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  14:22
103 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               14:31
104 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            15:22
105 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          15:39
106 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        16:26
107 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        16:36
108 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski             17:25
109 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  17:27
110 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  17:41
111 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                18:01
112 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                18:09
113 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                        18:24
114 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           18:28
115 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
116 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors              19:22
117 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       19:48
118 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  19:55
119 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                      20:32
120 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
121 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
122 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
123 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       20:45
124 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
125 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       20:49
126 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     21:09
127 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               21:16
128 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       21:33
129 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski             21:53
130 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  22:52
131 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             23:18
132 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              23:35
133 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac          24:11
134 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   25:48
135 Sergey Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    26:10
136 Karol Domagalski (Pol) Reprezentacja Polski
137 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               26:23
138 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  26:29
139 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   29:24
140 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 30:26
141 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                30:50
142 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             36:14
143 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        37:45
144 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       39:15
145 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    40:33
146 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First        46:29
147 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           56:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

20 Comments

  1. Daniel

    8 sierpnia 2018, 17:09 o 17:09

    Nie spodziewałem się 😀 dobry finisz Kwiatka

    Oby teraz tylko, udało mu się dowieźć przewagę do końca, bo to pewnie będą trudniejsze etapy.

    • vip

      8 sierpnia 2018, 17:17 o 17:17

      Jest duża szansa na dowiezienie koszulki! Jutro to tak naprawdę etap interwałowy dla klasowego zawodnika, którym bez wątpienia jest Kwiato. Góry niby są ale krótkie i jeśli Michał nie będzie miał słabszego dnia to przejedzie to bez problemu.

  2. taki tam

    8 sierpnia 2018, 17:36 o 17:36

    Ja to się bałem, że będzie dyskwalfikacja za zajeżdżanie.....i to dwukrotnie. Ma szczęście.

    • vip

      8 sierpnia 2018, 22:52 o 22:52

      Gdzie Ty się dopatrzyłeś dwukrotnego zajechania drogi to ja nie wiem. Nikomu nie przeszkodził w finiszu. Ackermann jechał mu na kole, nieco z boku, ale nawet nie próbował wychodzić więc nie ma mowy o zajeżdżaniu drogi.

  3. Ojciec Franka

    8 sierpnia 2018, 17:49 o 17:49

    Ledwo jechali pod tę mini górkę, więc na boki rzucało. Bardzo efektownie to wyglądało. Górale, kalsykwcy i sprinterzy szli łeb w łeb, ławą mości panowie. I nie byli w stanie się wyprzedzać 😉

    a teraz pobuczmy sobie na SKY 😉

    • Bucik

      8 sierpnia 2018, 21:16 o 21:16

      CCC chce odkupić od "skyowców" kumpla Kwiata. "Cecowcy" powoli szykują się na TDF w przyszłym roku... . Jestem ciekaw, jak zakończą się negocjacje...

      • reko

        9 sierpnia 2018, 10:40 o 10:40

        a kim jest ten kumpel Kwiata bo tak się info doszukać nie mogę?

        • Daniel

          9 sierpnia 2018, 13:21 o 13:21

          Łukasza Wiśniowskiego chcą ściągnąć.

        • Bucik

          9 sierpnia 2018, 13:27 o 13:27

          Thomas

          • reko

            9 sierpnia 2018, 15:13 o 15:13

            za ciency finansowo na G,a SKY go nie odpuści

  4. Apollo

    8 sierpnia 2018, 20:29 o 20:29

    Ja zaczynam się bać zawodników z teamu SKY; jeszcze ludzie czy mutanci ? Może Avengers ? 🙂

  5. Ojciec Franka

    8 sierpnia 2018, 20:40 o 20:40

    ale abstrahując od SKY, to to trend jednak ogólnoświatowy jest, że etapówki coraz rzadziej wygrywane są przez typowych górali

    • Apollo

      8 sierpnia 2018, 21:07 o 21:07

      Kwestia usytuowania mety na etapach .

    • vip

      8 sierpnia 2018, 22:35 o 22:35

      Etapówki ma wygrywać zawodnik najbardziej wszechstronny a nie typowy góral.

    • Karol

      9 sierpnia 2018, 00:57 o 00:57

      Co typowy góral miałby robić na tych śmiesznych podjazdach? Przecież tu nawet nie ma selekcji w peletonie. To nie jest wyścig dla górali.

    • Ojciec Franka

      9 sierpnia 2018, 07:09 o 07:09

      Ale ja nie mówię tylko o TdP. I nie jest to tylko kwestia usytuowania mety i profili etapów, ale czegoś jeszcze. Przykładem chociażby Dumolin, który nie ma żadnego problemu z tym by kończyć Giro czy tdf we ścisłym czubie, niezależnie od tego, jaki jest profil. G., Roglic, w tym kierunku zmierza też Dennis, Kwiatkowski. Typowi górale jednak w odwrocie, może poza BErnalem, ale on młody jeszcze i tak naprawdę różnie może być.

      A te śmieszne górki na tdp jakoś dawały MAjce we jego ostatnich startach ścisłe miejsce w czubie

      • Apollo

        9 sierpnia 2018, 10:48 o 10:48

        Według mnie wina "wyrównania" poziomu w górach leży niestety po stronie "górali"; w/w przez Ciebie zawodnicy pracują by nie tylko przetrwać w górach ale też nie tracić przewagi uzyskanej na "płaskich" etapach. Górale natomiast zostali w górach , w doliny nie schodzą .
        Góralu czy Ci nie żal ? 🙂

        • Ojciec Franka

          9 sierpnia 2018, 14:38 o 14:38

          No tak, to też. Pytanie jednak, czemu jedni są w stanie, a drudzy nie. Bo to, że tak jest, to juz od jakiegoś czasu widać. I nie wydaje mi się, by ten trend się odwrócił

  6. Mar

    9 sierpnia 2018, 13:56 o 13:56

    A ja słyszałem że ten a.antunes się szykuje na wygranie TdF ,ponoc czarny koń wadeckiego.ha.ha.ha.

    • Wlada

      9 sierpnia 2018, 16:54 o 16:54

      A dlaczego w ostatniej chwili wycofano go z TDP? Podejrzewam, że ma coś z tym wspólnego afera dopingować w portugalskim kolarstwie. Typowy transfer CCC.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: