Caleb Ewan w grupie Lotto Soudal

Caleb Ewan na podium Mediolan-San Remo

Lotto Soudal potwierdziła pozyskanie australijskiego sprintera Caleba Ewana. 24-letni zawodnik podpisał dwuletni kontrakt, a jego zadaniem będzie wypełnienie miejsca po Andre Greipelu, który odejdzie do Fortuneo-Samsic.

Ewan podczas pięciu sezonów jazdy dla Mitchelton-Scott odniósł 28 zwycięstw, w tym etapy Vuelta a Espana (2015) i Giro d'Italia (2017). W tym roku chciał zadebiutować w Tour de France, ale nie został powołany do składu, prawdopodobnie z powodu przecieku o dogadaniu się z Lotto Soudal.

Cieszę, że dołączam do Lotto Soudal, jest to zespół ze wspaniałą historią sprinterów i kolarzy klasycznych. W młodości spędziłem wiele godzin podziwiając zwycięstwa Robbiego McEwana. Mam też ogromny szacunek do Andre Greipela, dla tego co osiągnął jako sportowiec i za to jakim jest człowiekiem. A teraz mam nadzieję napisać z Lotto Soudal nowy ekscytujący rozdział (...) Wspólnie z moją nową ekipą nadal będę ciężko pracował, aby liczyć się takich wyścigach klasycznych jak Mediolan-San Remo

 - powiedział Ewan.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Macias

  8 sierpnia 2018, 15:41 o 15:41

  Czemu CCC go nie wzieło?!

  • Anderis

   8 sierpnia 2018, 18:31 o 18:31

   Bo kolarze to nie produkty na półce w supermarkecie, że każdy sobie może podejść i wziąć.
   Poza tym był już prawdopodobnie dogadany z Lotto Soudal zanim CCC wkroczyło na scenę.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: