Vuelta a Burgos 2018: etap 1. Francesco Gavazzi na Alto de el Castillo

Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli-Sidermec) wygrał w Burgos pierwszy etap hiszpańskiego wyścigu etapowego Vuelta a Burgos - ostatniego sprawdzianu przed Vuelta a Espana.

Włoch pokonał na Alto de el Castillo Pello Bilbao (Astana) i Alexa Aranburu Debe (Caja Rural-Seguros RGA).

Pierwszy etap ścigania w prowincji Burgos tradycyjnie powitał peleton pofałdowanym etapem z dwoma wspinaczkami pod zamek na wzgórzu św. Michała na obrzeżach miasta Burgos. Na 157-kilometrowym etapie w połowie wyrastała 6-kilometrowa premia górska pierwszej kategorii, natomiast na ostatnich 15 kilometrach zawodnicy dwukrotnie pokonywali kilometrowy podjazd Alto de el Castillo, na którym nachylenie momentami dochodziło do 11%.

Wyniki 1. etapu Vuelta a Burgos 2018 (2.HC), Burgos - Burgos (157 km):

  1 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  3:48:30
  2 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
  3 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  4 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
  5 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque
  6 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
  7 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  8 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini                  00:05
  9 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque
 10 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 11 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              00:08
 12 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     00:10
 13 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 14 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                   00:12
 15 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque
 16 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 17 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 18 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille
 19 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 20 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 21 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 22 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 23 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
 24 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 25 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 26 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 27 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 28 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 29 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 30 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi
 31 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina
 32 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 33 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 34 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 35 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural
 36 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
 37 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Polartec Kometa           00:24
 38 José Mendes (Por) Burgos BH
 39 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                      00:29
 40 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 41 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 42 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi
 43 Miguel Angel Reyes Vergara (Col) Nippo-Vini Fantini
 44 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini              00:36
 45 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque
 46 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 47 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi        00:39
 48 Benjamin King (USA) Dimension Data                     00:42
 49 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 50 Remy Rochas (Fra) Delko Marseille
 51 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       00:46
 52 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Polartec Kometa          00:49
 53 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille
 54 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     00:51
 55 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille
 56 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi
 57 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi
 58 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                    00:54
 59 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille                    01:01
 60 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   01:05
 61 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     01:06
 62 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 63 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 64 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 65 Patrick Gamper (Aut) Polartec Kometa                   01:10
 66 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Polartec Kometa        01:25
 67 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Ceramicspeed         01:42
 68 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 69 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 70 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                    01:50
 71 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 72 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      02:08
 73 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         02:49
 74 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo-Samsic
 75 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 76 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         03:08
 77 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    03:16
 78 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 79 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 80 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
 81 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                      05:12
 82 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 83 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 84 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 85 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 86 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 87 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic                    07:54
 88 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 89 Alejandro Ropero Molina (Spa) Polartec Kometa
 90 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 91 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 92 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque
 93 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 94 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque
 95 Iker Azkarate Ramirez (Spa) Team Euskadi
 96 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 97 Maxence Moncassin (Fra) Wilier Triestina-Selle Italia
 98 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque
 99 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
100 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       07:58
101 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo-Vini Fantini
102 Michele Gazzoli (Ita) Polartec Kometa
103 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      08:02
104 Matteo Moschetti (Ita) Polartec Kometa                 14:48

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec  3:48:30
  2 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
  3 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
  4 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini
  5 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque
  6 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
  7 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
  8 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini                  00:05
  9 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque
 10 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 11 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              00:08
 12 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     00:10
 13 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 14 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                   00:12
 15 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque
 16 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 17 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 18 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille
 19 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 20 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 21 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic
 22 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 23 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
 24 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 25 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 26 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 27 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 28 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 29 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 30 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi
 31 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina
 32 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille
 33 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 34 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 35 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural
 36 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
 37 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Polartec Kometa           00:24
 38 José Mendes (Por) Burgos BH
 39 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                      00:29
 40 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 41 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille
 42 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi
 43 Miguel Angel Reyes Vergara (Col) Nippo-Vini Fantini
 44 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini              00:36
 45 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque
 46 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic
 47 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi        00:39
 48 Benjamin King (USA) Dimension Data                     00:42
 49 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 50 Remy Rochas (Fra) Delko Marseille
 51 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       00:46
 52 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Polartec Kometa          00:49
 53 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille
 54 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     00:51
 55 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille
 56 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi
 57 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi
 58 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                    00:54
 59 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille                    01:01
 60 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   01:05
 61 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     01:06
 62 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 63 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 64 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 65 Patrick Gamper (Aut) Polartec Kometa                   01:10
 66 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Polartec Kometa        01:25
 67 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Ceramicspeed         01:42
 68 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 69 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 70 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                    01:50
 71 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 72 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                      02:08
 73 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         02:49
 74 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo-Samsic
 75 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini
 76 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         03:08
 77 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    03:16
 78 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 79 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 80 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
 81 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                      05:12
 82 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 83 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 84 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 85 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 86 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 87 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic                    07:54
 88 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 89 Alejandro Ropero Molina (Spa) Polartec Kometa
 90 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 91 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
 92 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque
 93 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
 94 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque
 95 Iker Azkarate Ramirez (Spa) Team Euskadi
 96 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 97 Maxence Moncassin (Fra) Wilier Triestina-Selle Italia
 98 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque
 99 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
100 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       07:58
101 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo-Vini Fantini
102 Michele Gazzoli (Ita) Polartec Kometa
103 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      08:02
104 Matteo Moschetti (Ita) Polartec Kometa                 14:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: