Tour de Pologne 2018: etap 4. "Orle Gniazdo" dla Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski na kresce czwartego etapu Tour de Pologne

Michał Kwiatkowski (Team Sky) wygrał na krótkiej wspinaczce w Szczyrku czwarty odcinek Tour de Pologne i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Mistrz Polski pokonał na stromym, kilometrowym podjeździe zeszłorocznego triumfatora Tour de Pologne - Dylana Teunsa (BMC Racing Team) oraz George'a Bennetta (Tram LottoNL-Jumbo).

Trasa 179-kilometrowego odcinka prowadziła z Jaworzna do Szczyrku. Początek prowadzi w płaskim terenie, a po 103 kilometrach wyrastały kolejno podjazdy pod Przełęcz Salmopolską (109 km; 5,4 km; 5,6%), dwukrotnie pod Zameczek (124 i 144 km; 4,1 km; 6,1%) i ponownie pod Przełęcz Salmopolską (168 km; 6,7 km; 5,5%). Po zjeździe z tej ostatniej rywalizacja kończyła się na ściance do hotelu Orle Gniazdo w Szczyrku (1 km; 10,8%).

Krótko po starcie na prowadzenie wysunęła się trójka kolarzy. Odjechali Bert Van Lerberghe (Cofidis), Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) i Marek Rutkiewicz (Reprezentacja Polski / Wibatech Merx 7R), którzy po 60 kilometrach harców cieszyli się 6-minutową przewagą.

Peleton prowadzili kolarz Quick-Step Floors i Team Sky, rozpoczynając w stosownym momencie odrabianie straty do czołówki. Przed pierwszym podjazdem różnica stopniała do 4 minut.

Podczas pierwszej wspinaczki pod "Salmopol" kontakt z prowadzącą dwójką stracił Van Lerberghe. Na szczycie komplet punktów zapisał na swoim koncie Tratnik, przejmując później koszulkę lidera klasyfikacji górskiej od swojego teamowego kolegi, Michała Paluty.

Na zjeździe z górskiej premii przewaga prowadzącej dwójki wynosiła niespełna 3 i pół minuty nad peletonem. Różnica stopniowo malała, a podczas kolejnego podjazdu, wiodącego pod Zameczek, na czele kręcił już tylko Tratnik, gubiąc gdzieś za sobą Rutkiewicza.

Na kilkanaście kilometrów szarża Tratnika także dobiegła w końca. Zmęczony wyczerpującą ucieczką Słoweniec wrócił w szeregi peletonu. Na ostatnich kilometrach podjęte zostały jeszcze pewne próby ataków, jednak do finałowego podjazdu dojechała cała grupa główna.

Jako pierwszy zaatakował w finale Richard Carapaz (Movistar), któremu na koło bezskutecznie wskoczył Alessandro De Marchi (BMC Racing Team). Ekwadorczyk prowadził przez kilkaset metrów, jednak gdy kolarze dotarli do największej stromizny podjazdu, po jego akcji nie było już śladu.

Poprawił Dylan Teuns (BMC Racing Team), który w Szczyrku triumfował przed rokiem. Za Belgiem od razu ruszył czujnie jadący cały czas Michał Kwiatkowski (Team Sky) wychodząc rywalowi z koła tuż przed samą metą. Mistrz Polski jako pierwszy przekroczył metę 4. etapu Tour de Pologne, przejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 4. etapu Tour de Pologne 2018 (2.WT), Jaworzno - Szczyrk (178,7 km):

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                    4:25:44
  2 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      00:03
  3 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
  4 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
  5 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
  6 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  7 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:06
  8 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
  9 Sergio Henao (Col) Team Sky
 10 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 11 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 12 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 13 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 14 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 00:10
 15 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      00:14
 16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 17 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 18 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
 19 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 20 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 21 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 22 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  00:18
 23 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 24 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     00:21
 25 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 26 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 27 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             00:25
 28 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:27
 30 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 31 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 32 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     00:31
 34 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 35 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 36 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  00:35
 37 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 38 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  00:39
 39 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 40 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                       00:43
 41 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 42 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    00:47
 43 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
 44 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 45 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              00:50
 46 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 47 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 48 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              00:54
 49 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 50 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     00:59
 51 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         01:05
 52 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        01:07
 53 Michał Podlaski (Pol) Reprezentacja Polski             01:09
 54 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:14
 55 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis                     01:15
 56 Jakub Kaczmarek (Pol) Reprezentacja Polski
 57 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:18
 58 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 01:23
 59 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  01:26
 60 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                01:31
 61 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   01:48
 62 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 01:53
 63 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 64 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          02:34
 65 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 66 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     02:56
 67 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 68 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 69 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            03:00
 70 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        03:05
 71 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      03:08
 72 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             03:17
 73 Maciej Paterski (Pol) Reprezentacja Polski             03:33
 74 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  03:41
 75 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  03:47
 76 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 77 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       04:24
 78 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   04:30
 79 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        06:36
 80 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 81 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 82 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  06:48
 83 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  07:40
 84 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    07:45
 85 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac          07:49
 86 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   07:56
 87 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 88 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               08:55
 89 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
 90 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 91 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 92 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 93 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 94 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  08:59
 95 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             09:11
 96 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
 97 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  09:15
 98 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 99 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     09:23
100 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
101 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              09:34
102 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
103 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                09:50
104 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               09:51
105 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           09:58
106 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 10:11
107 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          11:01
108 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            11:33
109 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
110 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
111 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            11:36
112 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      11:44
113 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    11:50
114 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
115 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               11:52
116 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   12:01
117 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  12:07
118 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                           17:40
119 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
120 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
121 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
122 Sergey Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
123 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
124 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
125 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
126 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
127 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
128 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
129 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski
130 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
131 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
132 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
133 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
134 Karol Domagalski (Pol) Reprezentacja Polski
135 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
136 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
137 Johannes Frohlinger (Ger) Team Sunweb
138 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
139 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
140 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
141 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
142 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
143 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        17:49
144 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             21:57
145 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo
146 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       25:55
147 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Dr     30:07
148 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           34:06
DNS Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
DNF Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
DNF Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
DNF Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   13:51:22
  2 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      00:08
  3 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:10
  4 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                00:14
  5 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  6 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac
  7 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:17
  8 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
  9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 11 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 12 Sergio Henao (Col) Team Sky
 13 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 14 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 00:21
 15 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:25
 16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 17 Paweł Cieślik (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 18 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 19 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 20 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 21 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
 22 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                   00:28
 23 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  00:29
 24 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 25 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     00:32
 26 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 27 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             00:33
 28 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   00:36
 29 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                        00:37
 30 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     00:38
 31 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 32 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 33 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       00:42
 34 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 35 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 36 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice            00:46
 37 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 38 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  00:50
 39 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 40 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                       00:52
 41 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             00:54
 42 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo                       00:58
 43 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 44 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
 45 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              01:01
 46 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 47 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 48 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:05
 49 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 50 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     01:10
 51 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         01:16
 52 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                        01:18
 53 Michał Podlaski (Pol) Reprezentacja Polski             01:20
 54 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:25
 55 Jakub Kaczmarek (Pol) Reprezentacja Polski             01:26
 56 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis
 57 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:29
 58 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 01:34
 59 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  01:37
 60 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                01:42
 61 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   01:59
 62 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 02:04
 63 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 64 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          02:45
 65 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
 66 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           03:07
 67 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 68 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 69 Lars Bak (Den) Lotto Soudal                            03:11
 70 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        03:16
 71 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      03:19
 72 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             03:28
 73 Maciej Paterski (Pol) Reprezentacja Polski             03:44
 74 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  03:52
 75 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  03:58
 76 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
 77 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       04:35
 78 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   04:41
 79 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       06:47
 80 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 81 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 82 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  07:47
 83 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    07:56
 84 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        08:07
 85 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 86 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski            09:00
 87 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  09:04
 88 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               09:06
 89 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
 90 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 91 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 92 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  09:10
 93 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice              09:20
 94 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      09:32
 95 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     09:34
 96 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 97 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates              09:45
 98 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                09:52
 99 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           10:09
100 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 10:22
101 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                 11:44
102 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
103 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
104 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            11:47
105 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      11:55
106 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   12:01
107 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe               12:02
108 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   12:08
109 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     12:11
110 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  12:18
111 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    12:27
112 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team               12:57
113 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
114 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          13:35
115 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  14:25
116 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             14:59
117 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   17:29
118 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  17:31
119 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  17:34
120 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       17:44
121 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                17:51
122 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
123 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
124 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
125 Johannes Frohlinger (Ger) Team Sunweb
126 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
127 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
128 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
129 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
130 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
131 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
132 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
133 Sergey Shilov (Rus) Gazprom-Rusvelo
134 Karol Domagalski (Pol) Reprezentacja Polski
135 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       18:45
136 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski             19:12
137 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  19:58
138 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              20:00
139 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 22:08
140 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        22:24
141 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             23:02
142 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               23:42
143 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac          23:48
144 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                24:36
145 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    25:12
146 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                       26:03
147 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Dr     38:10
148 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           40:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

12 Comments

  1. Ojciec Franka

    7 sierpnia 2018, 17:06 o 17:06

    Fajna ta ścianka.

  2. fanD

    7 sierpnia 2018, 18:34 o 18:34

    Fatalna realizacja pod kątem reklamy regionu. Mało ujęć z helikoptera pokazujących krajobraz- czyli góry.
    Brawa dla Kwiatka.

  3. Daniel

    7 sierpnia 2018, 19:10 o 19:10

    Kwiatek, dobra końcówka, paru innych zaspało, albo nie chcieli finiszować 😛 wyścig wciąż otwarty.. 😀

  4. Macias

    7 sierpnia 2018, 19:18 o 19:18

    Wygrana Kwiato nie dziwi 😃 dobra jazda Cieślika.

  5. Wlada

    7 sierpnia 2018, 21:59 o 21:59

    Jest to pierwszy wygrany przez Kwiatka etap ze startu wspólnego w wyscigu WT ! Mam nadzieję, że nie ostatni, liczę na dalsze w TdP, a może spuszczą go ze smyczy na Vuelcie?

    • reko

      8 sierpnia 2018, 11:31 o 11:31

      a nie wygrał czasami etapu na Tirrene!?

  6. jacek

    7 sierpnia 2018, 23:29 o 23:29

    Kwiatek nie jedź na żadną Vueltę, walnij jeszcze jakieś Eneco lub Tour of Britain może ogolisz i dobry wynik na mistrzostwach świata. Jak uda się Pologne of tour to miałby 4 tygodniówki w jednym sezonie i udział w zwycięskiej ekipie Tour'u, to byłby super wynik na ten sezon.

  7. mat99

    8 sierpnia 2018, 06:39 o 06:39

    Gdzie nasze krajowe "gwiazdy"?

    • vip

      8 sierpnia 2018, 07:11 o 07:11

      Nie znasz się na kolarstwie, czy złośliwe pytanie?

  8. legion99

    8 sierpnia 2018, 09:27 o 09:27

    Jaki jest sens zabierać Rutka na wyścig , prochu to on już nie wymyśli ma swoje lata , tylko blokuje miejsce młodemu który mógłby dostać niezłego kopa na rozwój gdyby pojechał w WT i zobaczył od środka jak to wygląda

    • Wlada

      8 sierpnia 2018, 10:50 o 10:50

      100% racji
      Wbrew temu, co jak małpki wszyscy powtarzają, jakieś nadzieje na sprinterów są ( Sajnok, Banaszek?), Jest też czasowiec Maciejuk, natomiast tragedia z goralami lub chociażby zawodnikami na tygodniowki. Wystarczy zmarszczka i nasza młodzież ma D n f. Wystarczy prześledzić wyniki juniorów na PCS albo baby Giro.Ciekawe jak będzie na tour de Avenir ? Może powinni nastawić się na czasowke drużynową, aby nie było całkowitego blamazu?

      • reko

        8 sierpnia 2018, 11:37 o 11:37

        a mi się wydaje, że lepiej zabrać takiego Rutka, który chociaż pokaże się w odjeździe, pomoże doświadczeniem itp. Kumam oczywiście argument z młodzieżą, tylko jeśli ta młodzież nie jest w stanie się pokazać na młodzieżowych wyścigach to po co pchać ich do WT...mowa oczywiście o wspomnianych młodych góralach. Ja osobiście miałem nadzieję, że Paterski pokaże coś więcej...no ale wyścig dopiero się zaczyna więc oceniajmy na koniec

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: