Daniel - odzież kolarska

Tour de l'Avenir 2018. Skład kadry Polski

Sześcioosobowa kadra Polski wystartuje w 55. edycji "młodzieżowego Tour de France" - francuskim Tour de l'Avenir (17-26 sierpnia).

Selekcjoner Tomasz Kiendyś do Francji zabierze Filipa Maciejuka (Leopard Cycling), Alana Banaszka, Szymona Sajnoka i Kamila Małeckiego (wszyscy trzej CCC Sprandi Polkowice) oraz Piotra Pękalę (KS "Pogoń" Mostostal Puławy) i Szymona Tracza (ONE Pro Cycling).

Banaszek, Sajnok i Tracz najbardziej prestiżową etapówkę dla młodzieży przejechali przed rokiem, dla pozostałej trójki tegoroczna edycja będzie debiutem. Skład zorientowany jest na pierwszą fazę wyścigu, a więc odcinki, które zakończyć się mogą finiszami z peletonu lub mniejszych grupek. Tu walczyć powinien Banaszek, natomiast na etapie jazdy drużynowej na czas motorem napędowym zespołu powinien być Maciejuk.

"Wyścig przyszłości" to impreza dla zawodników poniżej 23-go roku życia, którzy na trasie młodzieżowej "Wielkiej Pętli" startują w barwach narodowych. Trasa tegorocznego wyścigu przetnie Francję z zachodu na wschód i prowadzi z położonej nad Atlantykiem Bretanii do zlokalizowanej przy granicy z Włochami i Szwajcarią Sabaudii. Kolarze w trakcie 10 dni pokonają 1150 kilometrów, a pierwsze sześć odcinków to albo okazje dla sprinterów, czasowców lub kolarzy dobrze radzących sobie na pagórkach. Druga partia ścigania to cztery górskie odcinki w Alpach z trzema górskimi finiszami.

Przed rokiem biało-czerwoni pracowali na Alana Banaszka, który sześciokrotnie meldował się w pierwszych dziesiątkach etapów i na szóstym odcinku otarł się o zwycięstwo, ulegając tylko Alvaro Jose Hodegowi.

Zmagania najlepszych młodzieżowców świata na ostatnich dwóch odcinkach transmitowane będą na żywo przez stację Eurosport.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: