Podwójny nalot na kolarzy Volta a Portugal

Służby antydopingowe Portugalii odwiedziły kolarzy uczestniczących w wyścigu Volta a Portugal (2.1). W ciągu 24 godzin dwukrotnie zostało przebadanych 41 kolarzy z sześciu portugalskich zespołów.

Operacja, zaplanowana we współpracy z hiszpańską agencją antydopingową i Międzynarodową Unią Kolarską, objęła wszystkich zawodników reprezentujących RP-Boavista, Sporting-Tavira, W52-FC Porto, Aviveludo-Louletano, Efapel i Vito-Feirense-Blackjack.

W sobotni wieczór, poprzedzający królewski etap wyścigu z metą na Penhas da Saúde, od 41 kolarzy zostały pobrane krew i mocz. Akcja została powtórzona po niedzielnym etapie, wygranym przez lidera, Hiszpan Raúla Alarcóna (W52/FC Porto).

Zawodnicy uczestniczący w Volta a Portugal od lat podejrzewani są o nielegalne wspomaganie, co spowodowało, że impreza przestał być odwiedzana przez liczące się drużyny. Głośno o wyścigu było w 2009 roku, gdy na EPO złapano zwycięzcę Nuno Ribeiro oraz Hectora Guerra i Isidro Nozala. Wszyscy reprezentowali portugalską formację Liberty Seguros. W 2016 na tym samym wpadli najlepszy góral Wilson Diaz i João Gaspar, z brazylijskiej ekipy Funvic Soul Cycles-Carrefour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: