Mathieu Van der Poel przedłuża kontrakt, Danilo Wyss w Dimension Data

Mathieu Van Der Poel

Mistrz Holandii Mathieu Van der Poel przedłużył na następne pięć lat umowę z przełajowym zespołem Corendon-Circus. 23-latek chce przy tym pójść śladem swojego wielkiego rywala Wouta van Aert, który wypromował się podczas wiosennych wyścigów klasycznych.

Aby to było możliwe Corendon-Circus będzie się ubiegać o status ekipy ProContinental, co umożliwi wystąpienie o "dzikie karty" do Strade Bianche czy Ronde van Vlaanderen. Na razie mistrz Europy w przełajach we wtorek pojedzie w Glasgow po tytuł najlepszego kolarza Starego Kontynentu w MTB, a w najbliższą niedzielę powalczy o to samo w wyścigu szosowym ze startu wspólnego.

Danilo Wyss po 11 latach spędzonych w BMC Racing zdecydował się zmienić otoczenie. Mistrz Szwajcarii z 2015 roku trafi na 2 sezony do Dimension Data. Doświadczony zawodnik, rocznik 1985, zmienia zespół, ale nie rower, gdyż kolarze afrykańskiej formacji przesiądą się na sprzęt BMC.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: