PostNord Danmark Rundt 2018: etap 4. Mads Pedersen przed van Aertem

Mads Pedersen

Duńczyk Mads Pedersen najszybciej pokonał etap jazdy indywidualnej na czas wyścigu Danmark Rundt.

22-letni Duńczyk, na rodzinnych szosach jadący w barwach narodowych, dystans 19 kilometrów przejechał w niespełna 22 minuty i o 8 sekund wyprzedził lidera wyścigu - Belga Wouta van Aerta (Veranda's Willems-Crelan). Podium dnia dopełnił Martin Toft Madsen (BHS - Almeborg).

Najlepszy z Polaków, Emanuel Piaskowy (Team Hurom), zajął 75. miejsce.

Van Aert w klasyfikacji generalnej utrzymał prowadzenie i jutro koszulki bronił będzie przed dwoma Duńczykami - notującym spory awans Rasmusem Quuade (BHS Almeborg) oraz Lasse Normanem Hansenem (Aqua Blue Sport). Dwójka notuje straty odpowiednio 32 i 36 sekund.

Wyniki 4. etapu PostNord Danmark Rundt 2018 (2.HC), Nykøbing Falster (19,1 km; jazda indywidualna na czas):

1. Mads Pedersen (Reprezentacja Danii)                   21:52
2. Wout van Aert (Veranda's Willems-Crelan)              00:08
3. Martin Toft Madsen (BHS - Almeborg)                   00:11
4. Rasmus Quaade (BHS - Almeborg)                        00:19
5. Lasse Norman Hansen (Aqua Blue Sport)                 00:33
6. Mikkel Bjerg (Reprezentacja Danii)                    00:35
7. Mathias Norsgard (Riwal CeramicSpeed)                 00:36
8. Andrei Grivko (Astana)                                00:37
9. Emil Vinjebo (ColoQuick)                              00:45
10. Julius Johansen (ColoQuick)                          00:48
...
75. Emanuel Piaskowy (Team Hurom)                        02:40
96. Mateusz Manowski (Team Hurom)                        03:24
103. Eryk Latoń (Team Hurom)                             03:35
113. Mateusz Gąsiorowski (Team Hurom)                    03:55

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1. Wout van Aert (Veranda's Willems-Crelan)           13:50:02
2. Rasmus Quaade (BHS - Almeborg)                        00:32
3. Lasse Norman Hansen (Aqua Blue Sport)                 00:36
4. Andrei Grivko (Astana)                                00:50
5. Julius Johansen (ColoQuick)                           00:56
6. Emil Vinjebo (ColoQuick)                              00:45
7. Christopher Juul-Jensen (Reprezentacja Danii)         01:06
8. Hugo Houle (Astana)                                   01:11
9. Christoffer Lisson (BHS-Almeborg)
10. Alexander Kamp (Team Waoo)                           01:20
...
38. Emanuel Piaskowy (Team Hurom)                        03:17
91. Mateusz Gąsiorowski (Team Hurom)                     17:04
94. Eryk Latoń (Team Hurom)                              17:26
119. Mateusz Manowski (Team Hurom)                       54:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: