Clasica San Sebastian 2018. Egan Bernal i Mikel Landa kontuzjowani

Egan Bernal

Egan Bernal (Team Sky) i Mikel Landa (Movistar Team) ucierpieli w kraksie na trasie Clasica San Sebastian. Kolumbijczyka i Baska czekają przerwy w startach.

Dwaj górale upadli 19 kilometrów przed metą w sporej kraksie w San Sebastian. Na ziemi znalazło się kilkunastu kolarzy, ale gdy większość zbierała się o własnych siłach, Bernal i Landa pozostali na szosie i do szpitala zabrani zostali po dłuższej interwencji służb medycznych.

Zespół Sky w oficjalnym komunikacie poinformował, że pierwsze badania młodego zawodnika wykazały obrażenia twarzy, w tym złamany nos i uszkodzoną szczękę. Bernal nie stracił przytomności, może mówić, a noc spędzi w szpitalu na obserwacji. Po konsultacjach ze specjalistami, podjęte mają zostać decyzje w sprawie leczenia i przerwy w startach.

Kolumbijczyk, rewelacja tegorocznego ścigania, kontuzji doznał już wiosną - upadek na ostatnim etapie Volta a Catalunya kosztował go drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu i złamany obojczyk.

Landa także cały czas był przytomny, ale już na miejscu skarżył się na silny ból pleców. Badania wykazały pęknięcie kręgu lędźwiowego kręgosłupa - uraz wymagający od 2 do 3 tygodni bezwzględnego odpoczynku. Bask przejdzie kolejne badania by potwierdzić diagnozę, ale udział w Vuelta a Espana jest mało prawdopodobny.