Voster ATS Team na wyścigi w Niemczech i Holandii

kolarze Voster

Zespół Voster ATS powalczy w najbliższy weekend w kryteriach w Niemczech i Holandii. Ekipa wystartuje w Aachen, Bochum i w holenderskim Roosendaal.

Pierwszy przystanek to niemieckie Aachen, gdzie na Starym Mieście w sobotę 4 sierpnia rozegrany zostanie wyścig Rund um Dom und Rathaus. Krótką rundę liczącą 900 m, z sekcją po bruku, zawodnicy pokonają 80 razy. Dzień później ekipa zamelduje się w Bochum by rywalizować w Int. Sparkassen Giro, podzielonym na dwie części – kryterium (50 rund po 1600 m) oraz krótszy wyścig za derną. Z kolei w poniedziałkowy wieczór zmagania przenoszą się do holenderskiego Roosendaal, gdzie kryterium De Draai ma łączny dystans aż 115 km. Organizatorzy zapowiadają dużą ilość kibiców wzdłuż liczącej 1700 m rundy, a na starcie staną również ekipy WorldTour.

To istotne zarówno dla nas, jak i dla naszych sponsorów, żeby pokazać się na wyścigach za granicą, a zwłaszcza u naszych zachodnich sąsiadów. Kryteria uliczne w Niemczech i w Holandii to prawdziwe kolarskie święto dla danej miejscowości. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, postaramy się pokazać co będzie się działo w ten weekend – nie tylko pod kątem wyniku sportowego, ale także atmosfery panującej na tamtejszych wyścigach

– tłumaczy dyrektor sportowy Mariusz Witecki.

W drużynie pojadą Adrian Banaszek, Mateusz Grabis, Mateusz Komar, Mateusz Nowaczek, Krzysztof Parma, Przemysław Sobieraj

W tym samym czasie pozostali zawodnicy Voster ATS również są w rozjazdach. Adam Stachowiak i Michał Podlaski w barwach kadry narodowej zaczynają Tour de Pologne. Z kolei specjalizujący się w kolarstwie torowym - Szymon Krawczyk i Dawid Czubak - przebywają w Glasgow, gdzie rozgrywane są mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: