PostNord Danmark Rundt 2018: etap 2. Wout van Aert w koszulce lidera

Wout van Aert

Wout van Aert (Vérandas Willems-Crelan) objął prowadzenie po zwycięstwie na drugim odcinku wyścigu Danmark Rundt.

Mistrz świata w przełajach nieznacznie wyprzedził Alexandra Kampa (Team Waoo) i Robina Carpentera Rally Cycling).

Emanuel Piaskowy (Team Hurom) stracił do zwycięzcy 35 sekund, meldując się na 33. pozycji.

Wyniki 2. etapu PostNord Danmark Rundt 2018 (2.HC), Viborg - Vejle (174,2 km):

  1 Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems - Crelan       4:13:51
  2 Alexander Kamp (Den) Team Waoo                         00:02
  3 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    00:04
  4 Julius Johansen (Den) Team Coloquick                   00:06
  5 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise     00:11
  6 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  7 Pieter Weening (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
  8 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
  9 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko | Citadel
 10 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 11 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Cycling Club
 12 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton - Scott
 13 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 14 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 15 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Coloquick
 16 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 17 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 18 Rasmus Christian Quaade (Den) Bhs - Almeborg Bornholm
 19 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
 20 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 21 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 22 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Ceramicspeed 
 23 Christoffer Lisson (Den) Bhs - Almeborg Bornholm
 24 Robbert De Greef (Ned) Roompot - Nederlandse Loter     00:18
 25 Jesper Schultz (Den) Team Waoo                         00:19
 26 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             00:20
 27 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal                     00:22
 28 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 29 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 30 Max Kanter (Ger) Development Team Sunweb               00:24
 31 Magnus Bak Klaris (Den) Bhs - Almeborg Bornholm
 32 Enrico Barbin (Ita) Bardiani Csf                       00:32
 33 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom                      00:35
 34 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 35 Torkil Veyhe (Den) Team Waoo
 36 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  00:41
 37 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club
 38 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise         00:48
 39 Brendan Rhim (USA) Holowesko | Citadel                 00:50
 40 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani Csf                        01:04
 41 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman Axeon                 01:09
 42 Chris Anker Sorensen (Den) Riwal Ceramicspeed          01:14
 43 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club
 44 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems - Crelan
 45 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling                      01:20
 46 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani Csf
 47 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team Coloquick             01:35
 48 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Waoo                 01:41
 49 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      01:45
 50 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert       01:52
 51 Casper Phillip Pedersen (Den) Aqua Blue Sport          02:20
 52 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 02:31
 53 Cees Bol (Ned) Seg Racing Academy                      02:40
 54 Paolo Simion (Ita) Bardiani Csf                        02:52
 55 Mirco Maestri (Ita) Bardiani Csf
 56 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems - Crelan
 57 Tim Merlier (Bel) Veranda's Willems - Crelan
 58 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Cycling Club
 59 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                03:00
 60 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo                      03:03
 61 Mads Pedersen (Den) Trek - Segafredo
 62 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           03:06
 63 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed Cycling       03:49
 64 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb             03:57
 65 Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom                       04:19
 66 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom
 67 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 68 Silas Zacharias Clemmensen (Den)                       04:29
 69 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Fortuneo - Samsic
 70 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert               05:02
 71 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy               05:04
 72 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko | Citadel
 73 Martin Toft Madsen (Den) Bhs - Almeborg Bornholm       05:44
 74 Fritjof Roinos (Nor) Joker Icopal
 75 Nicolai Philip Brochner Nielsen (Den) Holowesko |      05:51
 76 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          05:56
 77 Eric Young (USA) Rally Cycling
 78 John Murphy (USA) Holowesko | Citadel
 79 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 80 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 81 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed Cycling T     08:00
 82 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Cycling Club         08:02
 83 Julien Morice (Fra) Vital Concept Cycling Club
 84 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   08:07
 85 Andrea Guardini (Ita) Bardiani Csf
 86 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   08:26
 87 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 88 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 89 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) Bhs 
 90 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert              08:59
 91 Niklas Larsen (Den) Team Waoo                          09:10
 92 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Coloquick                09:22
 93 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                 09:56
 94 Mariusz Gąsiorowski (Pol) Team Hurom
 95 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal
 96 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
 97 Eryk Latoń (Pol) Team Hurom
 98 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 99 Christian Moberg Jorgensen (Den) Team Coloquick
100 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
101 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom
102 Mathias Norsgaard Jorgensen (Den) Riwal Ceramicspeed 
103 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      10:02
104 Miguel Bryon (USA) Holowesko | Citadel
105 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
106 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
107 Tobias Morch Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed 
108 Sondre Holst Enger (Nor)                               10:11
109 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems - Cre     10:39
110 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems - Crelan
111 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot - Nederlandse Lote     10:48
112 Wouter Wippert (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij     11:28
113 Ole Forfang (Nor) Joker Icopal                         14:13
114 Emil Toudal (Den) Bhs - Almeborg Bornholm              14:20
115 Rasmus Byriel Iversen (Den)                            15:47
116 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise      15:49
117 Charles Huff (USA) Rally Cycling                       15:52
118 Steffen Munk Christiansen (Den) Team Coloquick         15:54
119 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems - Crelan       9:19:16
  2 Alexander Kamp (Den) Team Waoo                         00:06
  3 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    00:10
  4 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport              00:11
  5 Julius Johansen (Den) Team Coloquick                   00:16
  6 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert            00:21
  7 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
  8 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
  9 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 10 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 11 Christoffer Lisson (Den) Bhs - Almeborg Bornholm
 12 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 13 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 14 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton - Scott
 15 Rasmus Christian Quaade (Den) Bhs - Almeborg Bornholm
 16 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Cycling Club
 17 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 18 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Coloquick
 19 Pieter Weening (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 20 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 21 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 22 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko | Citadel
 23 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Ceramicspeed
 24 Robbert De Greef (Ned) Roompot - Nederlandse Loter     00:28
 25 Jesper Schultz (Den) Team Waoo                         00:29
 26 Max Kanter (Ger) Development Team Sunweb               00:30
 27 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         00:32
 28 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 29 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 30 Magnus Bak Klaris (Den) Bhs - Almeborg Bornholm        00:34
 31 Enrico Barbin (Ita) Bardiani Csf                       00:42
 32 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club         00:45
 33 Torkil Veyhe (Den) Team Waoo
 34 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom
 35 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 36 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise         00:58
 37 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  01:02
 38 Chris Anker Sorensen (Den) Riwal Ceramicspeed          01:18
 39 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman Axeon                 01:19
 40 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems - Crelan          01:24
 41 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club
 42 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling                      01:30
 43 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani Csf
 44 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             01:45
 45 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Waoo                 01:51
 46 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert       02:02
 47 Brendan Rhim (USA) Holowesko | Citadel                 02:28
 48 Casper Phillip Pedersen (Den) Aqua Blue Sport          02:30
 49 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani Csf                        02:42
 50 Cees Bol (Ned) Seg Racing Academy                      02:50
 51 Mirco Maestri (Ita) Bardiani Csf                       03:00
 52 Tim Merlier (Bel) Veranda's Willems - Crelan           03:02
 53 Paolo Simion (Ita) Bardiani Csf
 54 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Cycling Club
 55 Mads Pedersen (Den) Trek - Segafredo                   03:13
 56 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo
 57 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems - Crelan           03:15
 58 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 03:51
 59 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed Cycling       03:59
 60 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb             04:07
 61 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom                          04:29
 62 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                04:35
 63 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Fortuneo          04:39
 64 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert               05:12
 65 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy               05:14
 66 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      05:37
 67 Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom                       05:57
 68 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 69 Nicolai Philip Brochner Nielsen (Den) Holowesko |      05:59
 70 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko | Citadel                06:42
 71 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert              06:46
 72 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           06:58
 73 Martin Toft Madsen (Den) Bhs - Almeborg Bornholm       07:22
 74 Fritjof Roin?s (Nor) Joker Icopal
 75 Eric Young (USA) Rally Cycling                         07:34
 76 John Murphy (USA) Holowesko | Citadel                  08:11
 77 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij     08:14
 78 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   08:35
 79 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          09:16
 80 Niklas Larsen (Den) Team Waoo                          09:20
 81 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   09:27
 82 Andrea Guardini (Ita) Bardiani Csf                     09:45
 83 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal                         10:46
 84 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert              10:47
 85 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Coloquick                11:00
 86 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed Cycling       11:20
 87 Christian Moberg Jorgensen (Den) Team Coloquick        11:34
 88 Mathias Norsgaard Jorgensen (Den) Riwal Ceramicspeed 
 89 Wouter Wippert (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij     11:38
 90 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                       12:18
 91 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot - Nederlandse Lote     12:26
 92 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      12:42
 93 Miguel Bryon (USA) Holowesko | Citadel
 94 Mariusz Gąsiorowski (Pol) Team Hurom                   13:16
 95 Eryk Latoń (Pol) Team Hurom
 96 Julien Morice (Fra) Vital Concept Cycling Club         13:31
 97 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                   13:54
 98 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems - Crelan          13:59
 99 Sondre Holst Enger (Nor)                               14:03
100 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  14:11
101 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      15:25
102 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                      15:28
103 Silas Zacharias Clemmensen (Den)                       15:41
104 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                 16:17
105 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal
106 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team Coloquick             16:47
107 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk           16:58
108 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise      17:27
109 Steffen Munk Christiansen (Den) Team Coloquick         17:32
110 Emil Toudal (Den) Bhs - Almeborg Bornholm              17:39
111 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems           19:03
112 Rasmus Byriel Iversen (Den)                            21:16
113 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom                      21:30
114 Tobias Morch Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         22:09
115 Charles Huff (USA) Rally Cycling                       22:54
116 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Cycling Club         23:07
117 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) Bhs - Almebo     23:39
118 Ole Forfang (Nor) Joker Icopal                         24:05
119 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   26:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: