Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Europy 2018. Podsumowanie 1. dnia na torze

W czwartkowe popołudnie w Glasgow zainaugurowane zostały torowe zmagania o medale mistrzostw Europy.

W szkockim Glasgow rozpoczął się dziś 11-dniowy festiwal sportu. Brytyjczycy zdecydowali się na organizację łączonych mistrzostw Europy w aż 12 dyscyplinach. W czwartek wieczorem na welodromie mienia Chrisa Hoy’a nastąpiło pierwsze przetarcie najlepszych torowców z całej Europy. Rozegrane zostały kwalifikacje w wyścigach drużynowych na dochodzenie kobiet i mężczyzn.

Jako pierwsze w szranki stanęły panie, które w 4-osobowych zespołach ścigały się na dystansie 4 kilometrów. W biało-czerwonych barwach pojechały: Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik i Nikol Płosaj. Polki, z rezultatem 4.27.786, zajęły 5. miejsce i zapewniły sobie tym samym awans do 1. rundy zmagań. Najszybsze okazały się Brytyjki, za którymi miejsca zajmowały Włoszki, Niemki i Francuzki.

Z kolei w składzie męskim Polskę reprezentowali dziś: Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Szymon Sajnok, Adrian Tekliński. Niestety, najsłabszym ogniwem naszej czwórki okazał się Tekliński, który odpadł na bardzo wczesnym etapie wyścigu. Tym samym panowie wykręcili czas 4.01.261, który pozwolił im na zajęcie 8., ostatniego miejsca dającego awans do kolejnej części zmagań. Kwalifikacje wygrali Włosi, przed Szwajcarami i Francuzami.

Kolejne etapy walki o medale w wyścigach drużynowych na dochodzenie rozegrane zostaną jutro. Relacje z torowych mistrzostw Europy śledzić można zarówno na antenie Eurosportu, jak i TVP Sport.

Martyna Maria Kobylińska

Sagana problem z pracą serca | Pogacar zawalił | MVDP przedłużył kontakt

Hirschi dołączy do Tudoru? Kaski Giro przyklepane. Kontuzja Maxima Van Gilsa. Wiadomości z poniedziałku, 18 marca.

18 marca 2024, 21:12

Volta a Catalunya 2024: etap 1. Nick Schultz z zaskoczenia

Australijczyk Nick Schultz wygrał w pierwszym dniu Volta a Catalunya i objął prowadzenie w wyścigu.

18 marca 2024, 17:06

Marcin Budziński wygrał GP Slovenian Istria | Marta Jaskulska 14. w Normandii

Wyśniony weekend Paula Lapeira. Nasi juniorzy na tarczy. Wyniki kolarskiej niedzieli, 17 marca.

17 marca 2024, 20:35

Trofeo Alfredo Binda 2024. Piorunujący finisz Elisy Balsamo

Włoszka Elisa Balsamo (Lidl-Trek) wygrała 25. wyścig Trofeo Alfredo Binda.

17 marca 2024, 15:59

Zapowiedź Volta a Catalunya 2024

W poniedziałek rozpocznie się w Volta a Catalunya (18-24 marca), jeden z najstarszych wyścigów etapowych w kalendarzu. Oto trasa, przegląd…

17 marca 2024, 13:46

Mediolan-San Remo 2024. Tadej Pogacar coraz bliżej wygranej

Z roku na rok Tadej Pogacar jest coraz bliżej zwycięstwa w Mediolan-San Remo. W tym Słoweniec zakończył pierwszy monument sezonu…

17 marca 2024, 08:35