Mistrzostwa Europy 2018. Podsumowanie 1. dnia na torze

Mistrzostwa Europy Glasgow 2018

W czwartkowe popołudnie w Glasgow zainaugurowane zostały torowe zmagania o medale mistrzostw Europy.

W szkockim Glasgow rozpoczął się dziś 11-dniowy festiwal sportu. Brytyjczycy zdecydowali się na organizację łączonych mistrzostw Europy w aż 12 dyscyplinach. W czwartek wieczorem na welodromie mienia Chrisa Hoy'a nastąpiło pierwsze przetarcie najlepszych torowców z całej Europy. Rozegrane zostały kwalifikacje w wyścigach drużynowych na dochodzenie kobiet i mężczyzn.

Jako pierwsze w szranki stanęły panie, które w 4-osobowych zespołach ścigały się na dystansie 4 kilometrów. W biało-czerwonych barwach pojechały: Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik i Nikol Płosaj. Polki, z rezultatem 4.27.786, zajęły 5. miejsce i zapewniły sobie tym samym awans do 1. rundy zmagań. Najszybsze okazały się Brytyjki, za którymi miejsca zajmowały Włoszki, Niemki i Francuzki. 

Z kolei w składzie męskim Polskę reprezentowali dziś: Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Szymon Sajnok, Adrian Tekliński. Niestety, najsłabszym ogniwem naszej czwórki okazał się Tekliński, który odpadł na bardzo wczesnym etapie wyścigu. Tym samym panowie wykręcili czas 4.01.261, który pozwolił im na zajęcie 8., ostatniego miejsca dającego awans do kolejnej części zmagań. Kwalifikacje wygrali Włosi, przed Szwajcarami i Francuzami.

Kolejne etapy walki o medale w wyścigach drużynowych na dochodzenie rozegrane zostaną jutro. Relacje z torowych mistrzostw Europy śledzić można zarówno na antenie Eurosportu, jak i TVP Sport.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: