Kolarskie transfery 2018/2019

1 sierpnia wystartował okres transferowy, podczas którego kolarze mogą oficjalnie podpisywać umowy z nowymi zespołami.

Warunkiem ku temu jest wygasająca umowa z dotychczasową ekipą zawodnika lub zapowiedziane rozwiązanie grupy.

Poniżej znajdziecie aktualizowaną na bieżąco listę transferową. 

Affini Edoardo (SEG Racing Academy)             Mitchelton-Scott
Andersen Asbjørn Kragh (Team Waoo)              Team Sunweb
Antunes Amaro (CCC Sprandi Polkowice)           CCC Team
Atapuma Darwin (UAE Team Emirates)              Cofidis

Ballerini Davide (Androni Sidermec)             Astana
Banaszek Alan (CCC Sprandi Polkowice)           Caja Rural-Seguros RGA
Bak Lars (Lotto Soudal)                         Dimension Data
Bakelants Jan (Ag2r La Mondiale)                Team Sunweb
Barbier Rudy (Ag2r La Mondiale)                 Israel Cycling Academy
Barta William (Hagens Berman Axeon)             CCC Team
Battaglin Enrico (LottoNL-Jumbo)                Katusha-Alpecin
Bauhaus Phil (Team Sunweb)                      Bahrain-Merida
Bennett Sean (Hagens Berman Axeon)              EF-Drapac
Bernas Paweł (CCC Sprandi Polkowice)            CCC Team
Berhane Natnael (Dimension Data)                Cofidis
Bettiol Alberto (BMC Racing)                    EF-Drapac
Boaro Manuele (Bahrain-Merida)                  Astana
Bohli Tom (BMC Racing)                          UAE Team Emirates
Bohórquez Hernando (Manzana Postobon)           Astana
Bookwalter Brent (BMC Racing)                   Mitchelton-Scott
Boom Lars (LottoNL-Jumbo)                       Roompot-Charles
Bouchard Geoffrey (neo-pro)                     Ag2r La Mondiale
Bonifazio Niccolo (Bahrain-Merida)              Direct Energie
Blythe Adam (Aqua Blue Sport)                   Lotto Soudal
Brandle Matthias (Trek-Segafredo)               Israel Cyclin Academy
Byriel Iversen Rasmus (Bottoli Zardini)         Lotto Soudal
 
Caruso Damiano (BMC Racing)                     Bahrain-Merida
Chernetski Sergei (Astana)                      Caja Rural-Seguros RGA
Ciccone Giulio (Bardiani-CSF)                   Trek-Segafredo
Davide Cimolai (FDJ Groupama)                   Israel Cycling Academy 
Contreras Rodrigo (24 ans - EPM)                Astana
Covi Alessandro (Team Colpack)                  UAE Team Emirates
Černý Josef (Elkov-Author)                      CCC Team

de Bod Stefan (Dimension Data Continental)      Dimension Data
De Gendt Aime (Sport Vlaanderen-Baloise)        Wanty-Groupe Gobert
de la Parte Victor (Movistar)                   CCC Team
De Plus Laurens (Quick-Step Floors)             LottoNL-Jumbo
Debusschere Jens (Lotto Soudal)                 Katusha-Alpecin
Denifl Stefan (Aqua Blue Sport)                 CCC Team
Dennis Rohan (BMC Racing)                       Bahrain-Merida
Devolder Stijn (Vérandas Willems-Crelan)        Corendon-Circus
Dewulf Stan (Lotto Soudal U23)                  Lotto Soudal
Drucker Jempy (BMC Racing)                      Bora-hansgrohe
Dunbar Eddie (Aqua Blue Sport)                  Team Sky

Evenepoel Remco (neo-pro)                       Deceuninck-Quick Step
Ewan Caleb (Mitchelton-Scott)                   Lotto Soudal

Fortin Filippo (Team Felbermayr)                Cofidis
Franczak Paweł (CCC Sprandi Polkowcie)          Voster ATS Team
Frankiny Kilian (BMC Racing)                    Groupama-FDJ

Ganna Filippo (UAE Team Emirates)               Team Sky
Gasparotto Enrico (Bahrain-Merida)              Dimension Data
Gatto Oscar (Astana)                            Bora-hansgrohe
Gaviria Fernando (Quick-Step Floors)            UAE Team Emirates
Gautier Cyril (Ag2r La Mondiale)                Vital Concept
Geschke Simon (Team Sunweb)                     CCC Team
Godon Dorian (Cofidis)                          Ag2r La Mondiale
Gradek Kamil (CCC Sprandi Polkowice)            CCC Team
Greipel Andre (Lotto Soudal)                    Fortuneo-Samsic
Grmay Tsgabu (Trek-Segafredo)                   Mitchelton-Scott
Grosu Eduard-Michael (Nippo Vini-Fantini)       Delko-Marseille
Guerreiro Ruben (Trek-Segafredo)                Katusha-Alpecin

Hagen Carl Fredrik (Joker Icopal)               Lotto Soudal
Hansen Jesper (Astana)                          Cofidis
Hansen Lasse Norman (Aqua Blue Sport)           Corendon-Circus
Henao Sergio (Team Sky)                         UAE Team Emirates
Hirschi Marc (Development Team Sunweb)          Team Sunweb
Hofland Moreno (Lotto Soudal)                   EF-Drapac
Hofstede Lennard (Team Sunweb)                  LottoNL-Jumbo
Honore Mikkel Frølich (Team Waoo)               Deceuninck-Quick Step

Izagirre Gorka (Bahrain-Merida)                 Astana
Izagirre Ion (Bahrain-Merida)                   Astana

Janiszewski Sylwester (Wibatech Merx 7R)        Voster ATS

Kangert Tanel (Astana)                          EF-Drapac
Kirsch Alex (WB Veranclassic Aqua Protect)      Trek-Segafredo
Kluge Roger (Mitchelton-Scott)                  Lotto Soudal
Kreuziger Roman (Mitchelton-Scott)              Dimension Data
Kudus Merhawi (Dimension Data)                  Astana
Küng Stefan (BMC Racing)                        Groupama-FDJ

Lammertink Maurits (Katusha-Alpecin)            Roompot–Charles
Ligthart Pim (Roompot)                          Direct Energie

Małecki Kamil (CCC Sprandi Polkowice)           CCC Development Team
Mareczko Jakub (Wilier Triestina)               CCC Team
Machado Tiago (Katusha-Alpecin)                 Sporting Clube de Tavira
Martin Tony (Katusha Alpecin)                   LottoNL-Jumbo
Mas Bonet Lluis (Caja Rural)                    Movistar Team
Mathis Marco (Katusha-Alpecin)                  Cofidis
Montaguti Matteo (Ag2r La Mondiale)             Androni Giocattoli
Morton Lachlan (Dimension Data)                 EF-Drapac
Moschetti Matteo (Polartec-Kometa)              Trek-Segafredo
Moser Moreno (Astana)                           Nippo-Vini Fantini
Muñoz Cristian (Coldeportes)                    UAE Team Emirates
Muñoz Daniel (21 ans - EPM)                     Androni Giocattoli
Mäder Gino (neo-pro)                            Dimension Data 

Narváez Jhonatan (Quick-Step Floors)            Team Sky
Natarov Yuriy (Astana City)                     Astana
Navarro Daniel (Cofidis)                        Katusha-Alpecin
Nizzolo Giacomo (Trek-Segafredo)                Dimension Data

Oliveira Ivo (Hagens Berman Axeon)              UAE Team Emirates
Oliveira Rui (Hagens Berman Axeon)              UAE Team Emirates
Owsian Łukasz (CCC Sprandi Polkowice)           CCC Team

Paluta Michał (CCC Sprandi Polkowice)           CCC Development Team
Pauwels Serge (Dimension Data)                  CCC Team
Pedersen Casper (Aqua Blue Sport)               Team Sunweb
Périchon Pierre-Luc (Fortuneo-Samsic)           Cofidis
Pessot Alessandro (Cycling Team Friuli)         Bardiani-CSF
Philipsen Jasper (Hagens Berman Axeon)          UAE Team Emirates
Pluciński Leszek (CCC Sprandi Polkowice)        Voster ATS
Pogačar Tadej (Ljubljana Gusto Xaurum)          UAE Team Emirates
Porte Richie (BMC Racing)                       Trek-Segafredo
Power Robert (Mitchelton-Scott)                 Team Sunweb
Prades Eduard (Euskatel-Murias)                 Movistar Team

Roche Nicolas (BMC Racing)                      Team Sunweb
Roelandts Jürgen (BMC Racing)                   Movistar
Rolland Pierre (EF-Drapac)                      Vital Concept

Tanfield Harry (Canyon Eisberg)                 Katusha-Alpecin
Ten Dam Laurens (Team Sunweb)                   CCC Team
Terpstra Niki (Quick-Step Floors)               Direct Enegie
Teunissen Mike (Team Sunweb)                    LottoNL-Jumbo
Teuns Dylan (BMC Racing)                        Bahrain-Merida
Theuns Edward (Team Sunweb)                     Trek-Segafredo
Tiller Rasmus (Joker Icopal)                    Dimension Data
Touzé Damien (St Michel-Auber 93)               Cofidis
Tracz Szymon (One Pro Cycling)                  CCC Development Team
Tratnik Jan (CCC Sprandi Polkowice)             Bahrain-Merida
Turgis Anthony (Cofidis)                        Direct Energie
Tuft Svein (Mitchelton-Scott)                   Rally Cycling

Sajnok Szymon (CCC Sprandi Polkowice)           CCC Team
Schachmann Maximilian (Quick-Step Floors)       Bora-hansgrohe
Schmidt Fabien (CôtesD'ArmorCyclisme)           Delko Marseille
Scotson Callum (Mitchelton-BikeExchange)        Mitchelton-Scott 
Scotson Miles (BMC Racing)                      Groupama-FDJ
Schultz Nick (Caja Rural)                       Mitchelton-Scott
Sieberg Marcel (Lotto Soudal)                   Bahrain-Merida
Sosa Ivan Ramiro (Androni Giocattoli)           Trek-Segafredo
Smithy Dion (Wanty-Groupe Gobert)               Mitchelton-Scott
Swift Ben (UAE team Emirates)                   Team Sky

Valgren Michael (Astana)                        Dimension Data
Van Aert Wout (Vérandas Willems-Crelan)         LottoNL-Jumbo (od 2020 roku)
Van Asbroeck Tom (EF-Drapac)                    Israel Cycling Academy
Van den Berg Julius (SEG Racing Academy)        EF-Drapac
van der Hoorn Taco (Roompot)                    LottoNL-Jumbo
Van Garderen Tejay (BMC Racing)                 EF-Drapac
Van Goethem Brian (Roompot)                     Lotto Soudal
Van Hoecke Gijs (LotooNL-Jumbo)                 CCC Team
Van Keirsbulck Guillaume (Wanty-Groupe Gobert)  CCC Team
van Poppel Boy (Trek-Segafredo)                 Roompot–Charles
Verona Carlos (Mitchelton-Scott)                Movistar Team
Vichot Arthur (Groupama-FDJ)                    Vital Concept
Villalobos Luis (Aevolo Cycling)                EF-Drapac
Vingegaard Jonas (Team ColoQuick)               LottoNL-Jumbo
Vliegen Loïc (BMC Racing)                       Wanty-Groupe Gobert

Waeytens Zico (Vérandas Willems-Crelan)         Cofidis
Wagner Robert (LottoNL-Jumbo)                   Fortuneo-Samsic
Walkowiak Kacper                                CCC Development Team
Warbasse Larry (Aqua Blue Sport)                Ag2r La Mondiale
Wilsly Jonas Gregaard (Riwal CeramicSpeed)      Astana
Wiśniowski Łukasz (Team Sky)                    CCC Team
Wyss Danilo (BMC Racing)                        Dimension Data

Kończą kariery:

Anton Igor (Dimension Data)
Bozic Borut (Bahrain-Merida)
Brammeier Matthew (Aqua Blue Sport)
Curvers Roy (Team Sunweb)
Chavanel Sylvain (Direct Energie)
Cunego Damiano (Nippo-Vini Fantini)
Fonseca Armindo (Fortuneo-Samsic)
Gerrans Simon (BMC Racing)
Hayman Mathew (Mitchelton-Scott) - po Tour Downu Under 2019
Kolar Michael (Bora-hansgrohe)
Niemiec Przemysław (UEA Team Emirates)
Pate Danny (Rally Cycling)
Pellizotti Franco (Bahrain-Merida)
Rast Gregory (Trek-Segafredo)
Roy Jérémy (Groupama-FDJ)
Tankink Bram (LottoNL-Jumbo)

Peleton kobiet:

Andersen Susanne (Hitec Products)              Team Sunweb
Borghini Elisa Longo (Wiggle-High5)            Trek-Segafredo
Brennauer Lisa (Wiggle-High5)                  WNT-Rotor
Buurman Eva (Trek-Drops)                       Boels Dolmans
Cordon-Rago Audrey (Wiggle-High5)              Trek-Segafredo
d’Hoore Jolien (Mitchelton-Scott)              Boels Dolmans
Deignan Lizzie (Boels Dolmans)                 Trek-Segafredo
Ensing Janneke (Ale Cipollini)                 Team Sunweb
Fahlin Emilia (Wiggle-High5)                   FDJ-Nouvelle Aquitaine
Fournier Roxane (FDJ-Nouvelle Aquitaine)       Movistar
Hall Katharine (UnitedHealthcare)              Boels Dolmans
Hanson Lauretta (Unitedhealthcare)             Trek-Segafredo
Lach Marta (MAT Atom Developer)                CCC Team
Lepistö Lotta (Cervelo-Bigla)                  Trek-Segafredo
Moolman-Pasio Asleigh (Cervelo-Bigla)          CCC Team
Noskova Nikola (BePink)                        Cervelo-Bigla
Paternoster Letizia (Astana)                   Trek-Segafredo
Plichta Anna (Boels Dolmans)                   Trek-Segafredo
Skalniak Agnieszka (Experza-Footlogix)         CCC Team
Thomas Leah (UnitedHealthcare)                 Cervélo-Bigla
Van Dijk Ellen (Team Sunweb)                   Trek-Segafredo
Van Twisk Abigail (Trek-Drops)                 Trek-Segafredo
Wild Kirsten (Wiggle High5)                    WNT-Rotor
Wiles Tyler (Trek-Drops)                       Trek-Segafredo
Winder Ruth (Team Sunweb)                      Trek-Segafredo
Worrack  Trixi (Canyon-Sram)                   Trek-Segafredo

Kończą kariery:

Bronzini Giorgia (Wiggle-High5)
Guranier Megan (Boels Dolmans)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: