Andre Greipel dołączy do Fortuneo Samsic

Andre Greipel (Lotto Soudal) od nowego sezonu będzie reprezentował barwy francuskiego Team Fortuneo Samsic.

Greipel w swojej karierze reprezentował barwy takich ekip jak: Team Wiesenhof, T-Mobile, Team Colombia - HTC i przez osiem ostatnich sezonów Lotto Soudal. Podczas przygody z rowerem, która trwa już 14 lat, zgromadził na swoim koncie 153 zwycięstwa. Najistotniejsze z nich to: 11 triumfów etapowych Tour de France,  18 Tour Down Under, 11 Tour of Turkey, 7 Giro d' Italia i Eneco Tour, 4 Vuelta a Espana  i Vattenfall Cycclasics.

Obecny rok nie jest do końca udany. Niemiec odniósł 6 zwycięstw, po 2 etapy Tour Down Under, Cztery Dni Dunkierki i Tour of Belgium. Nie udało mu się zabłysnąć w Tour de France i to zaważyło na tym, że nie prolongował umowy z Lotto Soudal. 36-latek był łączony m.in. z CCC, ale ostatecznie wybrał Fortuneo Samsic i  niemal pewny start w Tour de France w przyszłym roku.

Kontrakt Greipela będzie obowiązywał przez dwa lata. W kuluarach mówi się, że jego miejsce w Lotto Soudal ma zająć Caleb Ewan (Scott-Mitchelton).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Macias

  2 sierpnia 2018, 17:36 o 17:36

  Dobrze że CCC go nie wzieło.

  • Apollo

   3 sierpnia 2018, 05:56 o 05:56

   W przeciwieństwie do Ciebie Greipel wie co się dzieje w kolarskim świece .

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: