Tour de Wallonie 2018: etap 5. Debusschere i Wellens wykonali zadanie

Jens Debusschere

Jens Debusschere (Lotto Soudal) wygrał ostatni odcinek wyścigu dookoła Walonii.

Belg na finiszu z peletonu był szybszy od Álvaro Hodega (Quick-Step Floors) i Ryana Gibbonsa (Dimension Data).

W klasyfikacji końcowej, dzięki bonifikacie zdobytej na lotnej premii, triumfował Tim Wellens (Lotto Soudal). 71. był Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates).

Wyniki 5. etapu VOO-Tour de Wallonie 2018 (2.HC), Huy - Waremme (187,5 km):

  1 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                  4:07:58
  2 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
  3 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
  4 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions
  5 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
  6 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  7 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  8 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
  9 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 10 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 11 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 12 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 13 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 14 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan
 15 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
 16 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 17 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 18 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 19 Lionel Taminiaux (Bel) AGO-Aqua Service
 20 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 21 Daan Soete (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 22 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
 23 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 24 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 25 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 26 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
 27 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 28 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 29 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 30 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 31 Braam Merlier (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 32 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 33 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 34 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
 35 Laurens Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 36 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 37 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 38 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
 39 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 40 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 41 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 42 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 43 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 44 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
 45 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
 46 Anthony Debuy (Bel) AGO-Aqua Service
 47 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 48 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 49 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 50 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 51 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 52 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 53 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
 54 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 55 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
 56 Sylvain Moniquet (Bel) AGO-Aqua Service
 57 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates
 58 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
 59 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 60 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 61 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 62 Yann Pestiaux (Bel) AGO-Aqua Service
 63 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 64 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 65 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 66 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
 67 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 68 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 69 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 70 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 71 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 72 Patrick Müller (Swi) Vital Concept Club
 73 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 74 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic
 75 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 76 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 77 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 78 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan
 79 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions
 80 Michael Boros (Cze) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 81 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 82 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 83 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 84 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club
 85 Kenny Molly (Bel) AGO-Aqua Service
 86 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 87 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 88 Tom Wirtgen (Lux) AGO-Aqua Service
 89 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 90 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 91 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 92 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions
 93 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 94 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
 95 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 96 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 97 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
 98 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 99 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic
100 Lars van der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions
101 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
102 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
103 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     00:21
104 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic                 00:26
105 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    00:27
106 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      00:29
107 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole
108 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
109 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       01:02
110 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:25
111 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       01:31
112 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          02:37
113 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        03:07
114 Gordon De Winter (Bel) AGO-Aqua Service                20:19

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                      20:22:26
  2 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions
  3 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                   00:07
  4 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club                00:09
  5 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors               00:11
  6 James Knox (GBr) Quick-Step Floors                     00:12
  7 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             00:13
  8 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
  9 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 11 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 12 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 13 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                00:19
 14 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan              00:20
 15 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     00:21
 16 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 17 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:22
 18 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 19 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij         00:23
 20 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 23 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 24 Patrick Müller (Swi) Vital Concept Club
 25 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       00:53
 26 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     00:58
 27 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:02
 28 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert                01:12
 29 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 30 Tom Wirtgen (Lux) AGO-Aqua Service                     01:36
 31 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert         01:39
 32 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      01:50
 33 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan        02:14
 34 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions
 35 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        02:53
 36 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    03:19
 37 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        04:04
 38 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    04:09
 39 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   04:21
 40 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 41 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates             04:34
 42 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    04:48
 43 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     05:22
 44 Laurens Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservic     06:03
 45 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic
 46 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          06:21
 47 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           06:39
 48 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin                      06:45
 49 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic          07:43
 50 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      07:52
 51 Sylvain Moniquet (Bel) AGO-Aqua Service                08:26
 52 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            08:46
 53 Michael Boros (Cze) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice     09:05
 54 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 10:21
 55 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  10:45
 56 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions               12:41
 57 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             13:17
 58 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote     13:22
 59 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    13:23
 60 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   13:43
 61 Daan Soete (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice        15:10
 62 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan          16:34
 63 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              17:20
 64 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan          17:38
 65 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               17:44
 66 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   17:59
 67 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       18:19
 68 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      18:31
 69 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club                   19:03
 70 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits       19:40
 71 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             19:45
 72 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole              20:20
 73 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                 20:33
 74 Kenny Molly (Bel) AGO-Aqua Service                     20:40
 75 Braam Merlier (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice     20:50
 76 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          21:09
 77 Lars van der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions            21:10
 78 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    21:42
 79 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  22:23
 80 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   22:50
 81 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits     22:52
 82 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        23:29
 83 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole            24:50
 84 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    26:25
 85 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credi     26:47
 86 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole        26:50
 87 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      27:10
 88 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     27:46
 89 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole              27:53
 90 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        28:19
 91 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                     28:51
 92 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club           28:52
 93 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic                      28:53
 94 Yann Pestiaux (Bel) AGO-Aqua Service                   29:09
 95 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                29:36
 96 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       29:58
 97 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         31:04
 98 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic                    31:13
 99 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     32:24
100 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole           33:12
101 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      33:36
102 Anthony Debuy (Bel) AGO-Aqua Service                   33:45
103 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      35:05
104 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      35:28
105 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   35:34
106 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     37:31
107 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        37:57
108 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      38:26
109 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                      40:10
110 Lionel Taminiaux (Bel) AGO-Aqua Service                41:53
111 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic                 42:23
112 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club                43:31
113 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        53:38
114 Gordon De Winter (Bel) AGO-Aqua Service                59:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: