Tour de Pologne 2018. Skład CCC Sprandi Polkowice

Adrian Kurek

To ostatnia szansa dla obecnej grupy CCC Sprandi Polkowice na odegranie znaczącej roli w najnowszej historii Tour de Pologne. Piotr Wadecki przedstawił siódemkę zawodników na 75. edycję naszego narodowego touru, który w sobotę ruszy z Krakowa.

W składzie znaleźli miejsce Jan Tratnik, Amaro Antunes, Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Kamil Gradek, Łukasz Owsian i Michał Paluta.

Nasi zawodnicy spędzili kilka tygodni na zgrupowaniu wysokogórskim we włoskim Livigno. Potem „rozkręcili nogę”, czy to w Wyścigu dookoła Mazowsza, czy to w worldtourowej jednodniówce w Londynie. Ostatnie dni przed Tourem szlifują formę w Zębie. Będą zatem bardzo dobrze przygotowani do rywalizacji z najlepszymi drużynami na świecie. Paweł Cieślik i Amaro Antunes będą naszymi liderami na klasyfikację generalną, więc najważniejsze będą dla nich górskie etapy, do Szczyrku i Bukowiny Tatrzańskiej. Dla Pawła jest to kolejny już start w Tour de Pologne i udowodnił w poprzednich latach, że stać go na jazdę koło-w-koło z czołówką.

 - powiedział dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Łukasz Owsian i Jan Tratnik to kolarze, którzy potrafią atakować w pagórkowatym terenie i wielokrotnie pokazali, że trudno ich potem dogonić, nawet silnemu peletonowi.

Paweł Franczak skupi się na pierwszych trzech, płaskich etapach, wokół Krakowa, do Katowic i Zabrza, które najprawdopodobniej zakończą się masowym finiszem i pojedynkiem sprinterów. Na końcowych kilometrach będzie mógł liczyć na Michała Palutę i Kamila Gradka, o ile ci nie będą wcześniej w odjeździe. Kamil wygrał dwa lata temu klasyfikację aktywnych, więc także i tym razem powinien być widoczny na czele wyścigu.

 - dodał Piotr Wadecki.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

 1. Apollo

  1 sierpnia 2018, 12:21 o 12:21

  Cieszę się na zapowiedzi trenera Wadeckiego, wynika z nich że będzie się działo i będzie na pomarańczowo każdego dnia TdP !!!
  Ps. Oby tylko CCC nie okazało się Legią Warszawa ; odpadną po pierwszym podjeździe ! :).

 2. Apollo

  1 sierpnia 2018, 12:30 o 12:30

  Czy składu reprezentacji Polski na TdP jako trener reprezentacji nie powinien wybierać Piotr Wadecki ?

 3. Mar

  1 sierpnia 2018, 13:54 o 13:54

  Tak było zawsze teraz jest tak jak powinno być.,chodzi o wybór zawodników oczywiście.

  • Apollo

   1 sierpnia 2018, 15:16 o 15:16

   ?

 4. maerkx

  1 sierpnia 2018, 18:22 o 18:22

  Wiadomo dlaczego nie ma w składzie Sajnoka ani Banaszka? Jedna z nielicznych szans tych zawodników na sprawdzenie się z dobrymi sprinterami i nabrania doświadczenia. Tym bardziej dziwi brak Sajnoka, który tak świetnie finiszował na wyścigu Dookoła Mazowsza.

  • Xedron

   1 sierpnia 2018, 21:33 o 21:33

   Spójrz na artykuł zatytułowany "Mistrzostwa Europy 2018. Skład szosowej reprezentacji Polski" z 31 lipca 2018, 15:33.

  • TomAsz

   1 sierpnia 2018, 21:36 o 21:36

   Sajnok w tym samym czasie wystąpi w mistrzostwach Europy na torze.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: