PostNord Danmark Rundt 2018: etap 1. Lasse Norman Hansen najszybszy

Lasse Norman Hansen (Aqua Blue Sport) zwyciężył na mecie pierwszego etapu 28. wyścigu dookoła Danii.

Duńczyk na finiszu w Aalborgu pokonał  Bryana Coquarda (Vital Concept Club) i Maxa Kantera (Team Sunweb).

W czołowej grupie na 34. miejscu zameldował się Emanuel Piaskowy (Team Hurom).

Wyniki 1. etapu PostNord Danmark Rundt 2018 (2.HC), Aalborg - Aalborg (218,4 km):

  1 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport            5:05:35
  2 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
  3 Max Kanter (Ger) Team Sunweb
  4 Tim Merlier (Bel) Veranda's Willems Crelan
  5 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
  6 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed
  7 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  8 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  9 Christoffer Lisson (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 10 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
 11 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 12 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 13 Mads Pedersen (Den) Team Postnord Danmark
 14 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 15 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club
 16 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 17 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 18 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 19 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Waoo
 20 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 21 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 22 Niklas Larsen (Den) Team Waoo
 23 Torkil Veyhe (Den) Team Waoo
 24 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 25 Rasmus Christian Quaade (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 26 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 27 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 28 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 29 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 30 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 31 Christopher Juul Jensen (Den) Team Postnord Danmark
 32 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Coloquick
 33 Nicolai Brochner (Den) Holowesko-Citadel 
 34 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
 35 Magnus Bak Klaris (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 36 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom
 37 Julius Johansen (Den) Team Coloquick
 38 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 39 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 40 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 41 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 42 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Ceramicspeed
 43 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 44 Michael Carbel (Den) Team Postnord Danmark
 45 Jesper Schultz (Den) Team Waoo
 46 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 47 Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems Crelan
 48 Chris Anker Sörensen (Den) Riwal Ceramicspeed
 49 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel
 50 Alexander Kamp (Den) Team Waoo
 51 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 52 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 53 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 54 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo
 55 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 56 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 57 Mikkel Bjerg (Den) Team Postnord Danmark
 58 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom
 59 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 60 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 61 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 62 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 63 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  00:11
 64 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             00:13
 65 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal                         00:40
 66 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 67 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   01:10
 68 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 69 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             01:15
 70 Martin Toft Madsen (Den) BHS-Almeborg Bornholm         01:28
 71 Fritjof Roinos (Nor) Joker Icopal
 72 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Coloquick
 73 Eric Young (USA) Rally Cycling
 74 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 75 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 76 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 77 Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom
 78 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel
 79 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal
 80 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 81 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 82 Christian Moberg Jorgensen (Den) Team Coloquick
 83 Steffen Munk Christiansen (Den) Team Coloquick
 84 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel 
 85 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 86 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 87 Mathias Norsgaard Jorgensen (Den) Riwal Ceramicspeed
 88 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel o                  02:05
 89 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel                   02:30
 90 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
 91 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            03:10
 92 Emil Toudal (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 93 Eryk Latoń (Pol) Team Hurom
 94 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed
 95 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 96 Mariusz Gąsiorowski (Pol) Team Hurom
 97 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      03:42
 98 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
 99 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
100 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
101 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
102 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  03:59
103 Rasmus Byriel Iversen (Den) Team Postnord Danmark      05:19
104 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
105 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club
106 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal                      06:11
107 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
108 Brad Huff (USA) Rally Cycling                          06:52
109 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
110 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
111 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crela     08:14
112 Ole Forfang (Nor) Joker Icopal                         09:42
113 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   10:09
114 Silas Zacharias Clemmensen (Den) Team Postnord Dan     11:02
115 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom                      11:24
116 Tobias Morch Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         12:01
117 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club                 14:55
118 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team Coloquick             15:05
119 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) BHS-Almeborg Bornholm

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport            5:05:25
  2 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                 00:04
  3 Max Kanter (Ger) Team Sunweb                           00:06
  4 Tim Merlier (Bel) Veranda's Willems Crelan             00:10
  5 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
  6 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed
  7 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  8 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  9 Christoffer Lisson (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 10 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
 11 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 12 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 13 Mads Pedersen (Den) Team Postnord Danmark
 14 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 15 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club
 16 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 17 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 18 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 19 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Waoo
 20 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 21 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 22 Niklas Larsen (Den) Team Waoo
 23 Torkil Veyhe (Den) Team Waoo
 24 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 25 Rasmus Christian Quaade (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 26 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 27 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 28 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 29 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 30 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 31 Christopher Juul Jensen (Den) Team Postnord Danmark
 32 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Coloquick
 33 Nicolai Brochner (Den) Holowesko-Citadel
 34 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
 35 Magnus Bak Klaris (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 36 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom
 37 Julius Johansen (Den) Team Coloquick
 38 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 39 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 40 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 41 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 42 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Ceramicspeed
 43 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 44 Michael Carbel (Den) Team Postnord Danmark
 45 Jesper Schultz (Den) Team Waoo
 46 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 47 Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems Crelan
 48 Chris Anker Sorensen (Den) Riwal Ceramicspeed
 49 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel
 50 Alexander Kamp (Den) Team Waoo
 51 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 52 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 53 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 54 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo
 55 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 56 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 57 Mikkel Bjerg (Den) Team Postnord Danmark
 58 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom
 59 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 60 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 61 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 62 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 63 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  00:21
 64 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             00:23
 65 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal                         00:50
 66 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 67 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   01:20
 68 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 69 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             01:25
 70 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                01:35
 71 Martin Toft Madsen (Den) BHS-Almeborg Bornholm         01:38
 72 Fritjof Roinos (Nor) Joker Icopal
 73 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Coloquick
 74 Eric Young (USA) Rally Cycling
 75 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 76 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 77 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 78 Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom
 79 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel
 80 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 81 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 82 Christian Moberg Jorgensen (Den) Team Coloquick
 83 Steffen Munk Christiansen (Den) Team Coloquick
 84 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel
 85 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 86 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 87 Mathias Norsgaard Jorgensen (Den) Riwal Ceramicspeed
 88 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel                    02:15
 89 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel                   02:40
 90 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
 91 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            03:20
 92 Emil Toudal (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 93 Eryk Latoń (Pol) Team Hurom
 94 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed
 95 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 96 Mariusz Gąsiorowski (Pol) Team Hurom
 97 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      03:52
 98 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
 99 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
100 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
101 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
102 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  04:09
103 Rasmus Byriel Iversen (Den) Team Postnord Danmark      05:29
104 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
105 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club
106 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal                      06:21
107 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
108 Brad Huff (USA) Rally Cycling                          07:02
109 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
110 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
111 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crela     08:24
112 Ole Forfang (Nor) Joker Icopal                         09:52
113 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   10:19
114 Silas Zacharias Clemmensen (Den) Team Postnord Dan     11:12
115 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom                      11:34
116 Tobias Morch Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         12:07
117 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club                 15:05
118 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team Coloquick             15:12
119 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) BHS-Almeborg     15:13