Tour de Wallonie 2018: etap 4. Quinten Hermans górą

peleton na trasie

23-letni Belg Quinten Hermans był najlepszy w czwartym dniu Tour de Wallonie i objął prowadzenie w wyścigu.

Reprezentujący przełajową drużynę Telenet Fidea Lions zawodnik pokonał po finiszu z czołowej grupy Lorrenza Manzin (Vital Concept) i Romaina Cardisa (Direct Energie).

Wyniki 4. etapu VOO-Tour de Wallonie 2018 (2.HC), Malmedy - Herstal (161,4 km):

  1 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions            3:46:58
  2 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
  3 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
  4 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
  5 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  6 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
  7 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
  8 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 10 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 11 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 12 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions
 13 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 14 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 15 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 16 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 17 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 18 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 19 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 20 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
 21 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic
 22 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 23 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 24 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 25 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 26 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 27 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 28 Sylvain Moniquet (Bel) AGO-Aqua Service
 29 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates
 30 Laurens Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 31 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan
 32 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole
 33 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 34 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 35 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 36 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 37 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 38 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 39 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 40 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 41 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 42 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 43 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
 44 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 45 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 46 Patrick Müller (Swi) Vital Concept Club
 47 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 48 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 49 Tom Wirtgen (Lux) AGO-Aqua Service                     00:24
 50 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic              00:28
 51 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       00:38
 52 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 53 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:00
 54 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        01:41
 55 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    03:09
 56 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 57 Corne van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions
 58 Anthony Debuy (Bel) AGO-Aqua Service
 59 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 60 Kenny Molly (Bel) AGO-Aqua Service
 61 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions
 62 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 63 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 64 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 65 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 66 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 67 Michael Boros (Cze) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 68 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 69 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 70 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 71 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 72 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 73 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin                      03:30
 74 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              03:55
 75 Daan Soete (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice        04:53
 76 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
 77 Braam Merlier (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 78 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 79 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 80 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
 81 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             05:21
 82 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 83 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 84 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 85 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 86 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 87 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic
 88 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 89 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 90 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 91 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 92 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 93 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club
 94 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 95 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 07:21
 96 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 97 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 98 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club
 99 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
100 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic
101 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
102 Yann Pestiaux (Bel) AGO-Aqua Service
103 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
104 Lionel Taminiaux (Bel) AGO-Aqua Service
105 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
106 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
107 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
108 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
109 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
110 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
111 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
112 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
113 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
114 Sieben Wouters (Ned) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
115 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
116 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
117 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
118 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
119 Gordon De Winter (Bel) AGO-Aqua Service
120 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
121 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
122 Lars van der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions
123 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
124 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan
125 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
126 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix Lille Metropole
127 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 09:00
128 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions
129 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     09:32
130 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
131 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
132 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole           19:56

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions           16:14:28
  2 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         00:03
  3 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                   00:07
  4 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club                00:09
  5 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors               00:13
  6 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
  7 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
  8 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  9 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 10 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 11 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 12 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 13 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:22
 14 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     00:23
 15 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 16 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 18 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 19 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 20 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 21 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 22 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 23 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 24 Patrick Müller (Swi) Vital Concept Club
 25 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       00:53
 26 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     00:58
 27 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:02
 28 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert                01:12
 29 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 30 Tom Wirtgen (Lux) AGO-Aqua Service                     01:36
 31 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert         01:39
 32 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      01:50
 33 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                   02:14
 34 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 35 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits        02:53
 36 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    03:19
 37 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        04:04
 38 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    04:09
 39 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          04:15
 40 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   04:21
 41 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 42 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 43 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates             04:34
 44 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     05:22
 45 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic                   06:03
 46 Laurens Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 47 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          06:21
 48 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           06:39
 49 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin                      06:45
 50 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      07:37
 51 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic          07:43
 52 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      07:52
 53 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        08:08
 54 Sylvain Moniquet (Bel) AGO-Aqua Service                08:26
 55 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            08:46
 56 Michael Boros (Cze) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice     09:05
 57 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 10:21
 58 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  10:45
 59 Corne van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions             11:05
 60 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic              11:22
 61 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions               12:41
 62 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             13:17
 63 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote     13:22
 64 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    13:23
 65 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   13:43
 66 Daan Soete (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice        15:10
 67 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan          16:34
 68 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       16:48
 69 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              17:20
 70 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan          17:38
 71 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               17:44
 72 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   17:59
 73 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          18:32
 74 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      18:35
 75 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club                   19:03
 76 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits       19:40
 77 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             19:45
 78 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole              19:51
 79 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                 20:33
 80 Kenny Molly (Bel) AGO-Aqua Service                     20:40
 81 Braam Merlier (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice     20:50
 82 Lars van der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions            21:10
 83 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix Lille Metropole             21:22
 84 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          21:32
 85 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    21:52
 86 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   22:09
 87 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  22:23
 88 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   22:50
 89 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits     22:52
 90 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        23:29
 91 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole            24:50
 92 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 25:48
 93 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclas     25:56
 94 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    26:25
 95 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      26:41
 96 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credi     26:47
 97 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole        26:50
 98 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        26:54
 99 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     27:46
100 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole              27:53
101 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                     28:51
102 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club           28:52
103 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic                      28:53
104 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       28:56
105 Yann Pestiaux (Bel) AGO-Aqua Service                   29:09
106 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                29:36
107 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club             30:37
108 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     30:43
109 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         31:04
110 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic                    31:13
111 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                  32:07
112 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     32:10
113 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     32:24
114 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole           33:12
115 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      33:36
116 Anthony Debuy (Bel) AGO-Aqua Service                   33:45
117 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      35:05
118 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan           35:12
119 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      35:28
120 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   35:40
121 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     36:42
122 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     37:10
123 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      37:57
124 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
125 Gordon De Winter (Bel) AGO-Aqua Service                39:17
126 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                      40:10
127 Lionel Taminiaux (Bel) AGO-Aqua Service                41:53
128 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic                 41:57
129 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club                43:31
130 Sieben Wouters (Ned) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
131 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        50:31
132 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: