Tour de Pologne 2018. Kwiatkowski, Gołaś i Wiśniowski na starcie

Trzech Polaków znalazło się w składzie zespołu Sky na Tour de Pologne. Na polskich szosach między 4 a 10 sierpnia zobaczymy Michała Kwiatkowskiego, Michała Gołasia i Łukasza Wiśniowskiego.

Kwiatkowski po raz ostatni w polskim wyścigu WorldTour startował w 2016 roku, a w trzech startach w karierze jego najlepszym wynikiem jest 2. miejsce z 2012 roku.

28-latek na polskich szosach rywalizował będzie po trzech tygodniach trudnego ścigania we Francji, podczas których pomógł Geraintowi Thomasowi w wygraniu wyścigu i po raz drugi w karierze był częścią zwycięskiego zespołu.

Byłego mistrza świata wesprą dobrze znający polski tour Michał Gołaś, kolumbijski wspinacz Sergio Henao, a także młody Pavel Sivakov. Lidera grupy na płaskich odcinkach osłonią za to Łukasz Wiśniowski, Ian Stannard oraz Salvatore Puccio.

Trasa 75. Tour de Pologne skupia się na południu Polski, a w programie znalazły się trzy płaskie odcinki, jeden pagórkowaty oraz trzy górskie.

Trasa Tour de Pologne 2018 zaprezentowana

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: