Tour de Wallonie 2018: etap 3. Odd Christian Eiking przypomniał o sobie

Norweg Odd Christian Eiking (Wanty-Groupe Gobert) po solowej akcji pierwszy zameldował się na mecie trzeciego odcinka Tour de Wallonie.

Drugie miejsce wywalczył Quinten Hermans (Telenet Fidea Lions), a w pierwszej trójce zmieścił się również Lorrenzo Manzin (Vital Concept).

W koszulce lidera pozostał Tim Wellens (Lotto Soudal).

Wyniki 3. etapu VOO-Tour de Wallonie 2018 (2.HC), Chimay - La Roche-En-Ardenne (169,2 km):

  1 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert       3:54:44
  2 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions              00:06
  3 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
  4 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
  5 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
  6 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
  7 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
  8 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
  9 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic
 10 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 11 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 12 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 13 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
 14 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 15 Patrick Müller (Swi) Vital Concept Club
 16 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 17 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 19 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 20 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 21 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 22 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 23 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 24 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 25 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 26 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 27 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 28 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 29 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
 30 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 31 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          00:43
 32 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            00:55
 33 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 34 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions
 35 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan
 36 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 37 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions
 38 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 39 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 40 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan
 41 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 42 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 43 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 44 Sylvain Moniquet (Bel) AGO-Aqua Service
 45 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 46 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 47 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 48 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 49 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates
 50 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
 51 Tom Wirtgen (Lux) AGO-Aqua Service
 52 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               02:58
 53 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 54 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 55 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic              03:23
 56 Lars van der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions            04:42
 57 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 58 Michael Boros (Cze) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 59 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 60 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 61 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 62 Corne van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions
 63 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 64 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      04:48
 65 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 66 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 67 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 68 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 69 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
 70 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club
 71 Laurens Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 72 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 73 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 74 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 75 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 76 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 77 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 78 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                 04:57
 79 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 06:55
 80 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       09:31
 81 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 82 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits     10:00
 83 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 84 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 85 Braam Merlier (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 86 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 87 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
 88 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 89 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
 90 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 91 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
 92 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 93 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
 94 Yann Pestiaux (Bel) AGO-Aqua Service
 95 Daan Soete (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 96 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 97 Kenny Molly (Bel) AGO-Aqua Service
 98 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 99 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
100 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
101 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
102 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      10:07
103 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
104 Gordon De Winter (Bel) AGO-Aqua Service
105 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
106 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
107 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions
108 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix Lille Metropole
109 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      10:35
110 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   11:23
111 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole
112 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          12:09
113 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
114 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     16:12
115 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
116 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan           16:19
117 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   16:21
118 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
119 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
120 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic
121 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
122 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
123 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
124 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club
125 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
126 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
127 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole
128 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
129 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
130 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
131 Sieben Wouters (Ned) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
132 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic
133 Lionel Taminiaux (Bel) AGO-Aqua Service
134 Anthony Debuy (Bel) AGO-Aqua Service

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                      12:27:33
  2 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                   00:04
  3 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club                00:06
  4 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions              00:07
  5 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             00:10
  6 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
  7 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  8 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
  9 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 10 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 11 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 12 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club               00:16
 13 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        00:19
 14 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice        00:20
 15 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 16 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 18 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 19 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 20 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 21 Patrick Müller (Swi) Vital Concept Club
 22 Jeroen Meijers (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 23 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 24 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
 25 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       00:56
 26 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          00:57
 27 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          00:59
 28 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 29 Tom Wirtgen (Lux) AGO-Aqua Service                     01:09
 30 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 31 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 32 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 33 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 34 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 35 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 36 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 37 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 01:18
 38 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Crelan            01:22
 39 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert         01:36
 40 Mathias De Witte (Bel) Veranda's Willems Crelan        02:11
 41 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions
 42 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          03:12
 43 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 44 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    03:16
 45 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        04:01
 46 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    04:06
 47 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates             04:31
 48 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        04:56
 49 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     05:19
 50 Michael Boros (Cze) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice     05:53
 51 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote     06:00
 52 Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Samsic
 53 Laurens Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
 54 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           06:36
 55 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      07:34
 56 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic          07:40
 57 Martijn Budding (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij      07:49
 58 Corne van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions             07:53
 59 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 60 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    07:59
 61 Sylvain Moniquet (Bel) AGO-Aqua Service                08:23
 62 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   08:47
 63 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions               09:29
 64 Daan Soete (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice        10:14
 65 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
 66 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                      10:39
 67 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  10:42
 68 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic              10:51
 69 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club                   11:39
 70 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits       12:16
 71 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               12:20
 72 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                   12:35
 73 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      13:11
 74 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole           13:13
 75 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              13:22
 76 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 77 Lars van der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions            13:48
 78 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix Lille Metropole             13:58
 79 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   14:45
 80 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          15:20
 81 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                 15:37
 82 Braam Merlier (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice     15:54
 83 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       16:07
 84 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             16:33
 85 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole            17:26
 86 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 87 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits     17:28
 88 Kenny Molly (Bel) AGO-Aqua Service
 89 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        18:05
 90 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 18:24
 91 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    18:40
 92 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  19:11
 93 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        19:30
 94 Thomas Joly (Fra) Roubaix Lille Metropole              19:48
 95 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole              20:29
 96 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credi     21:23
 97 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club           21:28
 98 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    21:29
 99 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
100 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
102 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      21:30
103 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      21:45
104 Yann Pestiaux (Bel) AGO-Aqua Service
105 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclas     22:44
106 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                  23:04
107 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       23:32
108 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole        23:38
109 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         23:43
110 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic                    23:49
111 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      24:01
112 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                24:12
113 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     24:34
114 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club             25:15
115 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ                      25:53
116 Etienne van Empel (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     27:01
117 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     27:31
118 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     27:35
119 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      27:41
120 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan           27:48
121 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   28:16
122 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     29:18
123 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      30:33
124 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
125 Anthony Debuy (Bel) AGO-Aqua Service
126 Gordon De Winter (Bel) AGO-Aqua Service                31:53
127 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     32:07
128 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                      32:46
129 Lionel Taminiaux (Bel) AGO-Aqua Service                34:29
130 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Samsic                 34:33
131 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club                36:07
132 Sieben Wouters (Ned) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice
133 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        43:07
134 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: