Ściana płaczu 2018

logo Rowery.org

Ściana płaczu, czyli wyniki polskich kolarek i kolarzy w wyścigach z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej w sezonie 2018.

Zwycięstwa:

Michał Kwiatkowski (Team Sky) - 9
2 etapy Volta ao Algarve (2.HC)
klasyfikacja końcowa Volta ao Algarve (2.HC)
klasyfikacja końcowa Tirreno-Adriatico (2.WT)
prolog Critérium du Dauphiné (2.WT)
mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego
2 etapy Tour de Pologne (2.WT)
klasyfikacja końcowa Tour de Pologne (2.WT)

Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) - 5
Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia (1.2)
Visegrad 4 Bicycle Race - GP Polski (1.2)
etap Małopolskiego Wyscigu Górskiego (2.2)
Puchar Uzdrowisk Karpackich (1.2)
Minsk Cup (1.2)

Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) - 4
prolog Dookoła Mazowsza (2.2)
2 etapy Dookoła Mazowsza (2.2)
klasyfikacja końcowa Dookoła Mazowsza (2.2)

Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R) - 3
2 etapy Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2)
klasyfikacja końcowa Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2)

Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) - 3
etap CCC Tour - Grody Piastowskie (2.2)
klasyfikacja końcowa CCC Tour - Grody Piastowskie (2.2)
GP Doliny Baryczy Żmigród (1.2)

Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) - 3
2 etapy Bałtyk-Karkonosze Tour (2.2)
klasyfikacja końcowa Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1)

Małgorzata Jasińska (Movistar) - 2
mistrzyni Polski w wyścigu indywidualnym na czas
mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego

Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling) - 2
klasyfikacja generalna Karpackiego Wyścigu Kurierów (2.2U) - w reprezentacji Polski
etap Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1) - w reprezentacji Polski

Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) - 1
mistrz Polski w wyścigu indywidualnym na czas

Mateusz Grabis (Voster Uniwheels Team) - 1
Memoriał Henryka Łasaka (1.2)

Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice) - 1
GP Doliny Baryczy Milicz (1.2)

Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) - 1
Trofeo Alfredo Binda (1.WWT)

Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) - 1
etap Tour du Jura Cycliste (2.2)

Agnieszka Skalniak (Experza-Footlogix) - 1
etap Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska (2.2)

Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx 7R) - 1
klasyfikacja końcowa Tour of Estonia (2.1)

Kamil Zieliński (Team Hurom) - 1
etap Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1)

ZESPOŁY

CCC Sprandi Polkowice - 20
Ronde van Drenthe (1.HC) - Frantisek Sisr (Cze)
etap Settimana Internazionale Coppi e Bartali (2.1) - Jan Tratnik (Slo)
Volta Limburg Classic (1.1) - Jan Tratnik (Slo)
Visegrad 4 Kerekparverseny (1.2) - Frantisek Sisr (Cze)
etap CCC Tour - Grody Piastowskie (2.2) - Jan Tratnik (Slo)
etap CCC Tour - Grody Piastowskie (2.2) - Łukasz Owsian
klasyfikacja końcowa CCC Tour - Grody Piastowskie (2.2) - Łukasz Owsian
2 etapy Bałtyk-Karkonosze Tour (2.2) - Mateusz Taciak
klasyfikacja końcowa Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1) - Mateusz Taciak
etap Małopolskiego Wyscigu Górskiego (2.2) - Amaro Manuel Antunes (Por)
klasyfikacja kpńcowa Małopolskiego Wyscigu Górskiego (2.2) - Amaro Manuel Antunes (Por)
GP Doliny Baryczy Żmigród (1.2) - Łukasz Owsian
GP Doliny Baryczy Milicz (1.2) - Kamil Małecki
mistrz Słowenii w jeździe indywidualnej na czas - Jan Tratnik (Slo)
etap jazdy drużynowej na czas Sibiu Cycling Tour (2.1)
prolog Dookoła Mazowsza (2.2) - Szymon Sajnok
2 etapy Dookoła Mazowsza (2.2) - Szymon Sajnok
klasyfikacja końcowa Dookoła Mazowsza (2.2) - Szymon Sajnok

Wibatech Merx 7R - 9
Visegrad 4 Bicycle Race- GP Slovakia (1.2) - Maciej Paterski
Visegrad 4 Bicycle Race - GP Polski (1.2) - Maciej Paterski
klasyfikacja końcowa Tour of Estonia (2.1) - Grzegorz Stępniak
etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2.2) - Maciej Paterski
2 etapy Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2) - Sylwester Janiszewski
klasyfikacja końcowa Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2) - Sylwester Janiszewski
Puchar Uzdrowisk Karpackich (1.2) - Maciej Paterski
Minsk Cup (1.2) - Maciej Paterski

Team Hurom - 2
etap Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1) - Kamil Zieliński
etap Małopolskiego Wyscigu Górskiego (2.2) - Vitaliy Buts (Ukr)

Voster Uniwheels Team - 1
Memoriał Henryka Łasaka (1.2) - Mateusz Grabis


Wyniki:

13.08-19.08 Binck Bank Tour              2.WT Maciej Bodnar (BOH)            17      1:17

19.08       EuroEyes Cyclassics Hamburg  1.WT Michał Gołaś (SKY)             17      0:00
                                              Paweł Franczak (CCC)           31      0:19
                                              Michał Paluta (CCC)            43      0:21
                                              Łukasz Owsian (CCC)            49      0:21
                                              Kamil Gradek (CCC)            119      6:35
                                              Paweł Poljański (BOH)         123      6:42

17.08-19.08 Ladies Tour of Norway       2.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR)      5      0:39
                                              Małgorzata Jasińska (MOV)      13      1:04
                                              Anna Plichta (DLT)             88     28:16

16.08-19.08 Arctic Race of Norway        2.HC Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 89     31:51

14.08-19.08 Tour de Hongrie               2.1 Kamil Małecki (CCC)             2      0:27
                                              Leszek Pluciński (CCC)          6      0:51
                                              Adrian Kurek (CCC)              8      0:57
                                              Patryk Stosz (CCC)             23      3:21
                                              Mateusz Taciak (CCC)           28      5:35
                                              Paweł Bernas (CCC)             29      6:12
                                              Wojciech Pszczolarski (PAR)    92     26:40

19.08       Grand Prix Minsk              1.2 Marek Rutkiewicz (WIB)          2      0:02
                                              Maciej Paterski (WIB)           8      0:12
                                              Jarosław Marycz (WIB)           9      0:13

18.08       Minsk Cup                     1.2 Maciej Paterski (WIB)           1       -
                                              Sylwester Janiszewski (WIB)     7      0:45
                                              Grzegorz Stępniak (WIB)        10      0:45
                                              Jarosław Marycz (WIB)          60      0:49
                                              Wojciech Sykała (WIB)          66      0:50
                                              Marek Rutkiewicz (WIB)         83      0:55

18.08       Flanders Ladies Classic       1.2 Karolina Perekitko             42      0:20

13.08       Postnord Vargarda           1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV)      15      0:02

12.08       Mistrzostwa Europy - start wspólny CC Michał Gołaś (SKY)         21      2:32

09.08-12.08 Czech Cycling Tour            2.1 Leszek Pluciński (CCC)          4      1:25
                                              Patryk Stosz (CCC)             16      2:50
                                              Bartosz Warchoł (WIB)          25      4:05
                                              Piotr Konwa (ELA)              31      5:04
                                              Wojciech Sykała (WIB)          32      5:08
                                              Kamil Małecki (CCC)            34      5:31
                                              Emanuel Piaskowy (THU)         38      6:23
                                              Paweł Bernas (CCC)             41      8:08
                                              Mateusz Taciak (CCC)           43      9:20
                                              Jarosław Marycz (WIB)          51     11:40
                                              Kacper Kistowski (WIB)         59     13:08
                                              Adrian Kurek (CCC)             66     16:23
                                              Marcel Bogusławski (WIB)       73     17:53
                                              Adrian Honkisz (WIB)           88     22:50
                                              Stanisław Aniołkowski (THU)   105     34:34

03.08-12.08 Tour de la Guadeloupe         2.2 Grzegorz Kwiatkowski           20     19:24

12.08       Puchar Uzdrowisk Karpackich   1.2 Maciej Paterski (WIB)           1       -
                                              Michał Podlaski (VOS)           2      0:16
                                              Mateusz Grabis (VOS)            3      2:27
                                              Bartłomiej Wojtanek             7      2:32
                                              Piotr Pękała                    9      2:37
                                              Filip Maciejuk (LPC)           10      2:43

11.08       Memoriał Henryka Łasaka       1.2 Mateusz Grabis (VOS)            1       -
                                              Adrian Banaszek (VOS)           6      1:25
                                              Norbert Banaszek (WIB)          7      1:25
                                              Tobiasz Pawlak                 10      1:25

04.08-10.08 Tour de Pologne              2.WT Michał Kwiatkowski (SKY)        1       -
                                                                          + 2ze
                                                                          + 3el
                                              Paweł Cieślik (CCC)            14      1:32
                                              Łukasz Owsian (CCC)            57     18:49
                                              Maciej Paterski (WIB)          69     26:39
                                              Przemysław Niemiec (UAD)       74     28:58
                                              Michał Podlaski (VOS)          77     30:47
                                              Michał Paluta (CCC)            79     33:47
                                              Jakub Kaczmarek (THU)          80     35:52
                                              Michał Gołaś (SKY)             87     37:57
                                              Kamil Zieliński (THU)          98     49:47
                                              Łukasz Wiśniowski (SKY)       107   1:00:51

08.08       Mistrzostwa Europy - na czas   CC Marcin Białobłocki             15      2:07

08.08       Mistrzostwa Europy - na czas   CC Anna Plichta (DLT)             16      3:35
                                              Katarzyna Pawłowska (TVC)      22      4:25

01.08-05.08 PostNord Danmark Rundt       2.HC Emanuel Piaskowy (THU)         71     14:17
                                              Mariusz Gąsiorowski (THU)      77     17:04
                                              Mateusz Manowski (THU)        100   1:05:13

01.08-05.08 Tour Alsace                   2.2 Szymon Rekita (LPC)            10      3:01
                                              Filip Maciejuk (LPC)           47     23:05
                                              Jakub Murias                   82     40:03

22.07-04.08 Tour of Qinghai Lake         2.HC Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 50     29:43

04.08       Erondegemse Pijl              1.2 Agnieszka Skalniak (EXP)       35      0:00

28.07-02.08 VOO-Tour de Wallonie         2.HC Przemysław Niemiec (UAD)       71     19:45

28.07-30.07 Kreiz Breizh Elites           2.2 Szymon Tracz (ONE)             45     18:06

07.07-29.07 Tour de France               2.WT Rafał Majka (BOH)              19     39:57
                                              Michał Kwiatkowski (SKY)       49   2:05:29
                                              Paweł Poljański (BOH)          94   3:07:14
                                              Tomasz Marczyński (LTS)       103   3:19:10
                                              Maciej Bodnar (BOH)           122   3:39:20

29.07       Prudential RideLondon        1.WT Łukasz Wiśniowski (SKY)        65      0:40
                       -Surrey Classic        Paweł Cieślik (CCC)            88     11:33

28.07       Prudential RideLondon       1.WWT Katarzyna Pawłowska (TVC)      32      0:14
                           Classique          Anna Plichta (DLT)             85      1:41

25.07-28.07 Dookoła Mazowsza              2.2 Szymon Sajnok (CCC)             1        -
                                                                          + 3ze
                                                                          + 3el
                                              Grzegorz Stępniak (WIB)         3      0:39
                                              Adrian Banaszek (VOS)           4      0:44
                                              Kamil Gradek (CCC)              5      0:45
                                              Marcel Bogusławski (WIB)        7      0:46
                                              ADrian Kurek (CCC)              8      0:47

26.07       Grand Prix Cerami             1.1 Szymon Rekita (LPC)            47      0:02

22.07       GP de la ville de Pérenchies  1.2 Szymon Rekita (LPC)            47      0:00

17.07       La Course by                1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR)      6      2:19
                   Le Tour de France          Małgorzata Jasińska (MOV)      36     12:05

06.07-15.07 Giro Rosa                   2.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR)      7     10:46
                                              Małgorzata Jasińska (MOV)      46     44:11
                                              Anna Plichta (DLT)             76   1:05:11

07.07-14.07 Int. Österreich-Rundfahrt     2.1 Paweł Cieślik (CCC)            15      4:06
                                              Leszek Pluciński (CCC)         23      9:56
                                              Patryk Stosz (CCC)             68     59:37

05.07-08.07 Sibiu Cycling Tour            2.1 Bartosz Warchoł (WIB)         43      10:13
                                              Mateusz Taciak (CCC)          45      10:44
                                              Adrian Honkisz (WIB)          57      13:31
                                              Wojciech Sykala (WIB)         58      13:37
                                              Paweł Franczak (CCC)          66      15:40
                                              Adrian Kurek (CCC)            72      16:57
                                              Kamil Gradek (CCC)            82      21:49
                                              Kacper Kistowski (WIB)        83      21:52
                                              Norbert Banaszek (WIB)        93      30:44

05.07-08.07  Tour de Feminin              2.2 Marta Lach                    18       6:02
              - O cenu Českého Švýcarska      Monika Brzeźna                25       6:40
                                              Katarzyna Wilkos              28       6:52
                                              Karolina Sowa                 44      15:06
                                              Karolina Karasiewicz          72      33:49
                                              Patrycja Lorkowska            79      39:40
                                              Anna Sagan                    87      53:14
                                              Agnieszka Skalniak (EXP)       -        -
                                                                         + 1ze

04.07-07.07 Wyścig Solidarności           2.2 Sylwester Janiszewski (WIB)    1        -
                     i Olimpijczyków                                     + 2ze
                                                                         + 4el
                                              Maciej Paterski (WIB)          2       0:17
                                              Kamil Zieliński (THU)          4       0:24
                                              Adam Stachowiak (VOS)          5       0:29
                                              Marek Rutkiewicz (WIB)         6       0:35
                                              Jakub Kaczmarek (THU)         10       1:05

09.06-17.06 Tour de Suisse               2.WT Michał Gołaś (SKY)            77    1:02:08
                                              Maciej Bodnar (BOH)          116    1:34:04

13.06-17.06 OVO Energy Women's Tour     2.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR)    20       0:50

13.06-27.06 Tour of Slovenia              2.1 Rafał Majka (BOH)              6       2:21
                                              Paweł Poljański (BOH)         20       5:57
                                              Przemysław Niemiec (UAD)      40      15:33
                                              Michał Paluta (CCC)           57      20:43
                                              Leszek Pluciński (CCC)        64      22:27
                                              Adtian Kurek (CCC)            95      30:58

17.06       GP Doliny Baryczy Milicz      1.2 Kamil Małecki (CCC)            1        -
                                              Marek Rutkiewicz (WIB)         2       0:02
                                              Adrian Banaszek (VOS)          3       0:13
                                              Paweł Franczak (CCC)           4       0:13
                                              Paweł Bernas (CCC)             7       0:13
                                              Maciej Paterski (WIB)          8       0:13
                                              Jakub Kaczmarek (THU)          9       0:13

16.06       GP Doliny Baryczy Żmigród     1.2 Łukasz Owsian (CCC)            1        -
                                              Mateusz Komar (VOS)            2       0:00
                                              Marek Rutkiewicz (WIB)         3       0:07
                                              Paweł Franczak (CCC)           4       0:27
                                              Sylwester Janiszewski (WIB)    5       0:27
                                              Adrian Banaszek (VOS)          7       0:27
                                              Jarosław Marycz (WIB)          9       0:27
                                              Patryk Stosz (CCC)            10       0:27

03.06-10.06 Critérium du Dauphiné        2.WT Michał Kwiatkowski (SKY)      49      50:49
                                                                         + 1ze
                                                                         + 3el
                                              Tomasz Marczyński (LTS)       57      59:39

10.06       Rund um Köln                  1.1 Szymon Sajnok (CCC)            3       0:00
                                              Paweł Franczak (CCC)          25       0:00
                                              Szymon Rekita (LPC)           56       0:09
                                              Filip Maciejuk (LPC)          64       0:09
                                              Michał Paluta (CCC)           68       0:09
                                              Kamil Gradek (CCC)            77       0:28
                                              Mateusz Taciak (CCC)          88       0:53

06.06-10.06 Ronde de l'Oise               2.2 Piotr Konwa (ELA)             61       3:44
                                              Wojciech Pszczolarski (PAR)   72       8:14

08.06-10.06 Małopolski Wyscig Górski      2.2 Paweł Cieślik (CCC)            2       0:33
                                              Karol Domagalski (ONE)         5       1:29
                                              Bartosz Warchoł (WIB)          6       1:45
                                              Jakub Kaczmarek (THU)          8       2:07
                                              Marek Rutkiewicz (WIB)         9       2:25
                                              Maciej Paterski (WIB)         24       5:58
                                                                         + 1ze
                                                                         + 1el
                                              Adrain Honkisz (WIB)          26       7:46
                                                                         + 1el

30.04-03.06 Tour de Luxembourg           2.HC Szymon Rekita (LPC)           21       1:42
                                              Łukasz Owsian (CCC)           23       1:51
                                              Paweł Cieślik (CCC)           39       5:26
                                              Patryk Stosz (CCC)            55       9:45

01.06-03.06 Szlakiem Walk Majora Hubala   2.1 Mateusz Taciak (CCC)           1        -
                                              Filip Maciejuk (LPC)           2       0:03
                                                                         + 1ze
                                                                         + 1el
                                              Kamil Gradek (CCC)             3       0:10
                                              Szymon Sajnok (CCC)            7       0:40
                                              Maciej Paterski (WIB)          9       1:02
                                              Adam Stachowiak (VOS)         10       1:04
                                              Kamil Zieliński (THU)         73       3:02
                                                                         + 1ze
                                                                         + 1el

28.05-03.06 Thüringen Ladies Tour         2.1 Małgorzata Jasińska (MOV)      8       2:26
                                              Katarzyna Wilkos              22       7:42
                                              Aurela Nerlo                  37      27:37
                                              Monika Brzeźna                41      30:15
                                              Marta Lach                    49      36:23

02.06       Horizon Park Race Maidan      1.2 Wojciech Sykała (WIB)          2      2:13
                                              Adrian Honkisz (WIB)          16      3:27
                                              Norbert Banaszek (WIB)        39      9:16

01.06       Horizon Park Race for Peace   1.2 Norbert Banaszek (WIB)        22      3:53
                                              Wojciech Sykała (WIB)         40     12:02
                                              Adrian Honkisz (WIB)          53     12:02

27.05       Circuit de Wallonie           1.2 Szymon Rekita (LPC)            4      0:07

20.05-27.05 Rás Tailteann                 2.2 Aureliusz Klus                33     20:05

27.05       Paryż-Roubaix Espoirs        1.2U Jakub Murias                  19      5:45

27.05       SwissEver GP Cham             1.2 Nikol Płosaj                  12      0:29
                                              Wiktoria Pikulik              16      0:29
                                              Daria Pikulik                 38      2:43
                                              Wiktoria Kierat               41      7:13
                                              Kaja Rysz                     42      7:13

25.05-26.05 Tour of Estonia               2.1 Grzegorz Stępniak (WIB)        1       -
                                                                         + 1el
                                              Maciej Paterski (WIB)         13      0:40
                                              Adrian Honkisz (WIB)          46      7:57

26.05       Grand Prix de Plumelec Dames  1.1 Małgorzata Jasińska (MOV)      2      0:00
                                              Agnieszka Skalniak (EXP)      48      0:00

24.05-26.05 Gemenc Grand Prix             2.2 Piotr Konwa (ELA)             23      1:04

22.05-24.05 Tour des Fjords              2.HC Paweł Bernas (CCC)            14      0:19
                                              Michał Gołaś (SKY)            25      0:40
                                              Michał Paluta (CCC)           26      0:42

19.05-22.05 Emakumeen XXXI. Bira        2.WWT Małgorzata Jasińska (MOV)     10      3:13
                                              Katarzyna Pawłowska (TVC)     32      9:28
                                              Anna Plichta (DLT)            65     21:23

16.05-20.05 Tour of Norway               2.HC Paweł Bernas (CCC)            53      8:31

16.05-20.05 Bałtyk-Karkonosze Tour        2.2 Mateusz Taciak (CCC)           2      1:05
                                                                         + 2ze
                                              Paweł Cieślik (CCC)            3      2:27
                                              Adam Stachowiak (VOS)          4      2:45
                                              Patryk Stosz (CCC)             7      4:59
                                              Leszek Pluciński (CCC)         8      7:05

11.05-19.05 Tour of California           2.WT Rafał Majka (BOH)              6      3:01
                                              Paweł Poljański (BOH)         35     20:11
                                              Maciej Bodnar (BOH)           91     56:41

17.05.19.05 Tour of California Women’s Race 2.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR) 3     01:07

18.05       Durango-Durango Emakumeen Saria 1.2 Małgorzata Jasińska (MOV)   16      1:47
                                             Anna Plichta (DLT)             79      5:43

11.05-13.05 CCC Tour - Grody Piastowskie 2.2 Łukasz Owsian (CCC)             1       -
                                                                         + 1ze
                                                                         + 1el
                                             Piotr Konwa (ELA)               6      1:25
                                             Mateusz Taciak (CCC)            8      2:22
                                             Paweł Bernas (CCC)              9      2:13

12.05       Visegrad 4 Kerekparverseny   1.2 Patryk Stosz (CCC)              2      0:12
                                             Michał Paluta (CCC)             5      0:12
                                             Wojciech Sykała (WIB)          10      1:12

12.05       Rabobank 7-Dorpenomloop Aalburg 1.2 Katarzyna Wilkos            12      0:00
                                             Aurela Nerlo                   13      0:00
                                             Marta Lach                     24      0:10
                                             Łucja Pietrzak                 85      5:58

09.05-13.05 Fleche du Sud                2.2 Szymon Rekita (LPC)            34      1:29

03.05-06.05 Tour de Yorkshire            2.1 Karol Domagalski (ONE)         15      1:21

03.05-04.05 Tour de Yorkshire Womens     2.1 Anna Plichta (DLT)             34      2:44

28.04-03.05 Karpacki Wyścig Kurierów   2.2U Filip Maciejuk (LPC)             1       -
                                            Szymon Tracz (ONE)               8      2:18

02.05       Memoriał Romana Siemińskiego 1.2 Szymon Sajnok (CCC)             2      0:00
                                            Alan Banaszek (CCC)              3      0:00
                                            Eryk Latoń (THU)                 4      0:00
                                            Grzegorz Stępniak (WIB)          5      0:00
                                            Sylwester Janiszewski (WIB)      8      0:00
                                            Adrian Banaszek (VOS)            9      0:00

01.05       Eschborn-Frankfurt         1.WT Łukasz Owsian (CCC)             22      0:07
                                            Paweł Poljański (BOH)           23      0:07
                                            Patryk Stosz (CCC)              41      1:12

01.05       Mem. Andrzeja Trochanowskiego 1.2 Sylwester Janiszewski (WIB)    2      0:00
                                            Paweł Franczak (CCC)             3      0:00
                                            Tobiasz Pawlak                   5      0:00
                                            Andrzej Bartkiewicz (THU)        6      0:00
                                            Adrian Tekliński                 8      0:00
                                            Mateusz Komar (VOS)              9      0:00

24.04-29.04 Tour de Romandie           2.WT Paweł Poljański (BOH)           55     19:06

27.04-29.04 Festival Elsy Jacobs        2.1 Agnieszka Skalniak (EXP)        18      0:22
                                            Anna Plichta (DLT)              45      4:39

28.04-29.04 Belgrade Banjaluka          2.1 Eryk Latoń (THU)                 4      0:16
                                            Jakub Kaczmarek (THU)           52      0:47
                                            Kamil Zieliński (THU)           69      0:59
                                            Emanuel Piaskowy (THU)          70      0:59
                                            Wojciech Pszczolarski (PAR)     88      2:49
                                            Andrzej Bartkiewicz (THU)       91      3:12

26.04-29.04 Gracia Orlova               2.2 Aurela Neuro                    21      6:21
                                            Marta Lach                      23      6:28
                                            Nikol Płosaj                    25      6:35
                                            Monika Brzeźna                  28      6:59
                                            Marta Jaskulska                 34      7:36
                                            Karolina Perekitko              42      8:41
                                            Katarzyna Wilkos                50     13:39
                                            Nikola Rożyńska                 54     15:17
                                            Łucja Pietrzak                  75     23:37
                                            Karolina Karasiewicz            78     25:11
                                            Wiktoria Kierat                 84     29:53
                                            Katarzyna Brewińska             93     40:39

22.04       Liege - Bastogne - Liege   1.WT Michał Kwiatkowski (SKY)        29      3:07
                                            Rafał Majka (BOH)               57      3:49
                                            Tomasz Marczyński (LTS)         72     10:11

22.04       Liege-Bastogne-Liege Femmes 1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR)    14      1:29
                                            Małgorzata Jasińska (MOV)       21      2:34
                                            Katarzyna Pawłowska (TVC)       36      2:38

17.04-22.04 Tour of Croatia            2.HC Łukasz Owsian (CCC)             21     13:56
                                            Adrian Kurek (CCC)              59     48:29
                                            Paweł Bernas (CCC)              60     48:32
                                            Kamil Gradek (CCC)              72     55:31
                                            Paweł Franczak (CCC)            95   1:09:22

22.04       Giro dell'Appennino         1.1 Leszek Pluciński (CCC)          45      4:38
                                            Mateusz Taciak (CCC)            46      4:38
                                            Patryk Stosz (CCC)              63     10:57

21.04-22.04 Tour du Jura Cycliste       2.2 Szymon Rekita (LPC)              9      0:12
                                                                         + 1ze
                                                                         + 1el
                                            Filip Maciejuk (LPC)            28      5:16

22.04       Rutland - Melton Cicle Classic 1.2 Karol Domagalski (ONE)        2      0:01

22.04       Visegrad 4 Bicycle Race     1.2 Maciej Paterski (WIB)            1      -
                  - Grand Prix Polski       Eryk Latoń (THU)                 3      0:00
                                            Tobiasz Pawlak                   4      0:00
                                            Sylwester Janiszewski (WIB)      6      0:00
                                            Alan Banaszek (CCC)             10      0:00

21.04       Visegrad 4 Bicycle Race     1.2 Maciej Paterski (WIB)            2      0:00
                   - GP Czech Republic      Michał Podlaski (VOS)            5      0:06
                                            Piotr Konwa (ELA)               10      0:06

16.04-20.04 Tour of the Alps           2.HC Leszek Pluciński (CCC)          81   1:09:32

19.04       La Fleche Wallonne         1.WT Michał Kwiatkowski (SKY)        57      7:37
                                            Rafał Majka (BOH)               90     10:21
                                            Tomasz Marczyński (LTS)         91     10:21

19.04       Fleche Wallonne Feminine  1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR)      21      0:42
                                            Małgorzata Jasińska (MOV)       35      1:24
                                            Katarzyna Pawłowska (TVC)       57      6:03
                                            Anna Plichta (DLT)              75      8:50
                                            Agnieszka Skalniak (EXP)        88      9:36

15.04       Amstel Gold Race           1.WT Michał Kwiatkowski (SKY)        31      2:07
                                            Michał Gołaś (SKY)              80      3:26
                                            Tomasz Marczyński (LTS)         82      3:26

15.04       Amstel Gold Race Ladies   1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV)       17      1:30
                                            Katarzyna Pawłowska (TVC)       20      1:30
                                            Katarzyna Niewiadoma (CSR)      29      1:30

11.04       De Brabantse Pijl          1.HC Łukasz Owsian (CCC)             33      0:47
                                            Tomasz Marczyński (LTS)         52      1:18
                                            Paweł Bernas (CCC)              79      4:35
                                            Michał Paluta (CCC)             88      7:57

11.04       Brabantse Pijl              1.1 Agnieszka Skalniak (EXP)        38      5:38

06.04-08.04 Circuit des Ardennes        2.2 Karol Domagalski (ONE)           5      0:06
                                            Szymon Rekita (LPC)             44      0:21

04.04       Scheldeprijs               1.HC Łukasz Wiśniowski (SKY)         33      0:16

31.03-02.04 Le Triptyque des Monts et Chateaux 2.2U Filip Maciejuk (LPC)     6      0:38

02.04       Grand Prix de Dottignies   1.2 Agnieszka Skalniak (EXP)         44      0:00
                                           Małgorzata Jasińska (MOV)        70      0:00
                                           Karolina Perekitko               93      7:31

01.04       Ronde van Vlaanderen      1.WT Michał Kwiatkowski (SKY)         28      3:16
                                           Michał Gołaś (SKY)               73      9:14

01.04       Ronde van Vlaanderen     1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV)         6      1:08
                                           Katarzyna Niewiadoma (CSR)        9      1:08

01.04       La Roue...Centre Val de Loire 1.1 Przemysław Kasperkiewicz (DMP) 100    2:15

01.04       GP Adria Mobil             1.2 Piotr Konwa (ELA)                50     10:28

31.03       Volta Limburg Classic      1.1 Michał Paluta (CCC)              24      0:53
                                           Patryk Stosz (CCC)               80      3:45

31.03       Visegrad 4 Bicycle Race    1.2 Maciej Paterski (WIB)             1       -
                      - GP Slovakia        Alan Banaszek (CCC)               2      0:00
                                           Paweł Franczak (CCC)              5      0:01
                                           Kamil Gradek (CCC)                6      0:03
                                           Piotr Brożyna (CCC)               7      0:04
                                           Marek Rutkiewicz (WIB)            9      0:23

28.03       Dwars door Vlaanderen     1.WT Łukasz Wiśniowski (SKY)          61      6:47

28.03       Dwars door Vlaanderen      1.1 Małgorzata Jasińska (MOV)         7      0:55
                                           Katarzyna Niewiadoma (CSR)        8      0:55
                                           Katarzyna Pawłowska (TVC)        86      3:52
                                           Daria Pikulik                    87      3:52

19.03-25.03 Volta a Catalunya         2.WT Paweł Poljański (BOH)            59     22:14

25.03       Gandawa-Wevelgem          1.WT Michał Gołaś (SKY)               80      5:34
                                           Maciej Bodnar (BOH)             142     11:47

25.03       Gandawa-Wevelgem         1.WWT Katarzyna Pawłowska (TVC)        19      0:00
                                           Małgorzata Jasińska (MOV)        41      1:48

18.03-25.03 Tour de Langkawi          2.HC Łukasz Owsian (CCC)               2      0:27
                                           Piotr Brożyna (CCC)              11      1:20
                                           Szymon Sajnok (CCC)              77     57:50

22.03-25.03 Settimana Coppi e Bartali  2.1 Karol Domagalski (ONE)           80     18:49
                                           Michał Paluta (CCC)              87     19:50
                                           Patryk Stosz (CCC)               89     20:18
                                           Kamil Gradek (CCC)               93     20:30
                                           Mateusz Taciak (CCC)            132     36:02

25.03       Cholet - Pays de la Loire  1.1 Przemysław Kasperkiewicz (DMP)   28      0:00

19.03-25.03 Tour de Normandie          2.2 Szymon Rekita (LPC)              40      4:45

23.03       E3 Harelbeke              1.WT Michał Gołaś (SKY)               45      8:09
                                           Łukasz Wiśniowski (SKY)          84     14:05

22.03       Driedaagse Brugge - De Panne 1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV)    30      0:00
                                           Katarzyna Pawłowska (TVC)        52      0:13

21.03       Driedaagse Brugge - De Panne 1.HC Paweł Franczak (CCC)          17      0:00
                                           Kamil Małecki (CCC)             102      3:48
                                           Leszek Pluciński (CCC)          128     10:34

18.03       Trofeo Alfredo Binda     1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR)        1       -
                                           Małgorzata Jasińska (MOV)        43      0:59

18.03       Grand Prix de Denain      1.HC Paweł Franczak (CCC)             53      3:49
                                           Michał Paluta (CCC)              63      3:49
                                           Przemysław Kasperkiewicz (DMP)   74      3:49

17.03       Mediolan-San Remo         1.WT Michał Kwiatkowski (SKY)         11      0:00
                                           Maciej Bodnar (BOH)             110      7:53

16.03       Handzame Classic          1.HC Patryk Stosz (CCC)               28      0:00
                                           Paweł Franczak (CCC)             37      0:00
                                           Michał Gołaś (SKY)               87      0:17
                                           Kamil Gradek (CCC)              108      0:50
                                           Adrian Kurek (CCC)              128      5:49
                                           Paweł Bernas (CCC)              129      5:49

14.03       Danilith Nokere Koerse    1.HC Kamil Gradek (CCC)               10      0:00
                                           Paweł Bernas (CCC)               52      1:18
                                           Michał Gołaś (SKY)               75      2:54
                                           Przemysław Kasperkiewicz (DMP)  113      7:01

07.03-13.03 Tirreno-Adriatico         2.WT Michał Kwiatkowski (SKY)          1       -
                                                                         + 2el
                                           Rafał Majka (BOH)                37     15:39
                                           Tomasz Marczyński (LTS)          75     34:22
                                           Maciej Bodnar (BOH)             126   1:00:42

04.03-11.03 Paryż-Nicea               2.WT Paweł Poljański (BOH)            29     29:13

11.03       Ronde van Drenthe        1.WWT Małgorzata Jasińska (MOV)        18      0:01
                                           Katarzyna Pawłowska (TVC)        53      3:18

11.03       Ronde van Drenthe         1.HC Alan Banaszek (CCC)              38      0:19
                                           Kamil Gradek (CCC)               44      0:19
                                           Kamil Małecki (CCC)              84      7:24

08.03-11.03 Istarsko Proljece -        2.2 Karol Domagalski (ONE)           15      0:37
               Istrian Spring Trophy       Piotr Konwa (ELA)                58      3:37

11.03       Paryż-Troyes               1.2 Szymon Rekita (LPC)              34      0:00
                                           Filip Maciejuk (LPC)             43      0:00

09.03       Drentse Acht van Westerveld 1.2 Katarzyna Pawłowska (TVC)       20      0:03
                                           Małgorzata Jasińska (MOV)        22      0:05
                                           Anna Plichta (DLT)               84      1:49

04.03       GP Industria & Artigianato 2.HC Łukasz Owsian (CCC)             16      0:11
                                           Rafał Majka (BOH)                20      0:11
                                           Piotr Brożyna (CCC)              90     10:32
                                           Leszek Pluciński (CCC)           93     10:32
                                           Kamil Małecki (CCC)             100     11:16
                                           Michał Paluta (CCC)             108     11:16

04.03       Dwars door West-Vlaanderen 1.1 Kamil Gradek (CCC)               14      0:59
                                           Paweł Bernas (CCC)               31      0:59

03.03       Strade Bianche            1.WT Michał Kwiatkowski (SKY)         30     10:57

03.03       Strade Bianche Donne     1.WWT Katarzyna Niewiadoma (CSR)        2      0:49
                                           Małgorzata Jasińska (MOV)        52     13:51

03.03       Trofej Porec - Porec Trophy 1.2 Karol Domagalski (ONE)          28      0:00
                                           Piotr Konwa (ELA)                34      0:00
                                           Szymon Tracz (ONE)              119      2:35

28.02       Trofej Umag - Umag Trophy  1.2 Szymon Tracz (ONE)               46      1:15

27.02       Le Samyn des Dames         1.2 Karolina Perekitko               37      5:59

21.02-25.02 Abu Dhabi Tour            2.WT Rafał Majka (BOH)                 5      0:45
                                           Paweł Poljański (BOH)            40      6:12

25.02       Kuurne-Bruksela-Kuurne    2.HC Łukasz Wiśniowski (SKY)           8      0:00
                                           Michał Gołaś (SKY)               66      0:17
                                           
25.02       Spar - Omloop van het Hageland 1.1 Anna Plichta (DLT)           59      2:13

22.02-25.02 Setmana Ciclista Valenciana 2.2 Katarzyna Niewiadoma (CSR)       7      0:34

22.02-25.02 Tour of Antalya            2.2 Szymon Rekita (LPC)               9      1:40
                                           Paweł Bernas (CCC)               11      1:52
                                           Leszek Pluciński (CCC)           43     14:23
                                           Piotr Brożyna (CCC)              48     16:21
                                           Adrian Kurek (CCC)              107     26:55
                                           Paweł Franczak (CCC)            110     28:08

25.02       GP Izola                   1.2 Piotr Konwa (ELA)                52      0:12
                                           Karol Domagalski (ONE)           71      0:12

24.02       Omloop Het Nieuwsblad     1.WT Łukasz Wiśniowski (SKY)           2      0:12

24.02       Omloop Het Nieuwsblad kobiet 1.1 Anna Plichta (DLT)             53      5:07

14.02-18.02 Volta ao Algarve          2.HC Michał Kwiatkowski (SKY)          1       -
                                                                         + 2ze
                                           Michał Gołaś (SKY)               67     13:38
                                           Łukasz Wiśniowski (SKY)          80     16:26

14.02-18.02 Vuelta a Andalucia        2.HC Łukasz Owsian (CCC)              39      7:32
                                           Przemysław Kasperkiewicz (DMP)   91     33:55
                                           Kamil Gradek (CCC)               98     35:55
                                           Patryk Stosz (CCC)              118     43:10

13.02-18.02 Tour of Oman              2.HC Przemysław Niemiec (UAD)         35      9:41

18.02       Grand Prix Alanya          1.2 Paweł Franczak (CCC)              5      1:20
                                           Paweł Bernas (CCC)               12      1:22
                                           Leszek Pluciński (CCC)           28      5:53
                                           Piotr Brożyna (CCC)              29      5:53
                                           Adrian Kurek (CCC)               43      9:39
                                           Michał Paluta (CCC)              97      9:39
                                           Mateusz Taciak (CCC)            104      9:39

11.02       Clasica de Almeria        1.HC Kamil Gradek (CCC)               20      0:00
                                           Łukasz Owsian (CCC)              53      0:46

11.02       Trofeo Laigueglia         1.HC Kamil Małecki (CCC)              36      4:40

06.02-11.02 Colombia Oro y Paz         2.1 Michał Paluta (CCC)              62     16:49
                                           Leszek Pluciński (CCC)           70     19:02
                                           Paweł Bernas (CCC)               76     21:47
                                           Adrian Kurek (CCC)               97     36:45
                                           Paweł Franczak (CCC)            118     46:39
                                           Mateusz Taciak (CCC)            134   1:04:44

10.02       Vuelta a Murcia            1.1 Łukasz Owsian (CCC)              22     10:02
                                           Kamil Gradek (CCC)               34     15:55

31.01-04.02 Volta a Valenciana         2.1 Łukasz Owsian (CCC)              47      7:02
                                           Michał Kwiatkowski (SKY)         70     15:02
                                           Kamil Gradek (CCC)              117     26:54

31.01-04.02 Etoile de Besseges         2.1 Przemysław Kasperkiewicz (DMP)   98     16:21

02.02-04.02 Tour of Eftalia Hotels & Velo 2.2 Karolina Perekitko            11      6:51

30.01-31.01 Womens Herald Sun Tour     2.2 Katarzyna Pawłowska (TVC)        17      1:14

28.01       Cadel Evans Great Ocean   1.WT Łukasz Wiśniowski (SKY)          67     10:18

21.01-28.01 Vuelta a San Juan          2.1 Rafał Majka (BOH)                 5      1:58
                                           Paweł Poljański (BOH)            18      6:11

28.01       Trofeo Palma               1.1 Michał Gołaś (SKY)               19      0:00

27.01       Trofeo Lloseta - Andratx   1.1 Michał Gołaś (SKY)               16      1:13

27.01       Cadel Evans Great Ocean    1.1 Katarzyna Pawłowska (TVC)         5      0:00

26.01       Trofeo Serra de Tramuntana 1.1 Michał Gołaś (SKY)               18      6:37
                                           Tomasz Marczyński (LTS)          21      8:01

25.01       Trofeo Campos              1.1 Michał Gołaś (SKY)               45      0:08

16.01-21.01 Tour Down Under           2.WT Łukasz Wiśniowski (SKY)         100     33:55
                                           Maciej Bodnar (BOH)             112     39:51

15.01-21.01 Tropicale Amissa Bongo     2.1 Przemysław Kasperkiewicz (DMP)   15      8:16
  
11.01-14.01 Santos Women's Tour        2.1 Katarzyna Pawłowska (TVC)        15      3:11

ze - zwycięstwo etapowe
el - lider wyścigu

BOH : BORA - HANSGROHE
CCC : CCC SPRANDI POLKOWICE
DMP : DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
ELA : ELKOV - AUTHOR
LTS : LOTTO SOUDAL
ONE : ONE PRO CYCLING
LPC : LEOPARD PRO CYCLING
PAR : PARDUS - TUFO PROSTEJOV
SKY : TEAM SKY
THU : TEAM HUROM
VOS : VOSTER UNIWHEELS TEAM
UAD : UAE TEAM EMIRATES
WIB : WIBATECH MERX 7R

CSR : CANYON // SRAM RACING
DLT : BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM
EXP : EXPERZA - FOOTLOGIX
MOV : MOVISTAR TEAM WOMEN
TVC : TEAM VIRTU CYCLING

Zasady punktacji do rankingów Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: