Tour de France 2018: etap 21. Uśmiech szczęścia Alexandra Kristoffa

Alexander Kristoff

32-letni Walijczyk Geraint Thomas (Team Sky) triumfował w 105. Tour de France. Ostatni etap na Polach Elizejskich wygrał mistrz Europy Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).

31-letni Norweg pokonał po finiszu z peletonu Johna Degenkolba (Trek-Segafredo) i Arnauda Démare (Groupama-FDJ).

Etap przyjaźni, zgodnie ze zwyczajem, rozpoczął się w luźnej atmosferze. Kolarze Sky posmakowali szampana, a cały peleton odbywał ostatnie pogawędki, w spacerowym tempie zbliżając się do centrum Paryża. Tam na zakończenie zaplanowano 8 okrążeń o długości 7 kilometrów na Polach Elizejskich.

Przed wjazdem na rundy oderwał się kończący swój 18 Tour Sylvain Chavanel. Kolarza Direct Energie na prowadzeniu zastąpili Silvan Dillier (AG2R La Mondiale), Taylor Phinney (EF-Drapac), Michael Schär (BMC Racing), Damien Gaudin (Direct Energie), Nils Politt (Katusha-Alpecin) i Guillaume van Keirsbulck (Wanty-Groupe Gobert).

Szóstka odskoczyła na 45 sekund. W peletonie pracowały ekipy Bora-hansgrohe, Cofidisu i Groupama-FDJ, likwidując akcję 6 kilometrów przed końcem.

Na dojeździe do ostatniego kilometra wyskoczył Daniel Oss (Bora-hansgrohe), a dołączył Yves Lampaert (Quick-Step Floors). Mistrz Belgii ruszył na kreskę z zapasem 5 sekund, jednak pościgowi nie umknął. W samej końcówce najlepiej zachował się Kristoff, który po trzech latach przerwy sięgnął po etap „Wielkiej Pętli”.

Wyniki 21. etapu Tour de France 2018 (GT), Houilles - Paryż (116 km):

  1 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates           2:46:36
  2 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
  6 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
  7 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 10 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 11 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 12 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 13 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 14 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 15 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 16 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 17 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 18 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 19 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 20 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 21 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 22 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 23 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 24 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 25 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
 26 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 27 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 28 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 29 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 30 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 31 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 33 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 34 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 35 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 36 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 37 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 38 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 39 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 40 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 41 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 42 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 43 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 44 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 45 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 46 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 47 Julien Simon (Fra) Cofidis
 48 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 49 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
 50 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 51 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 52 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 53 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 54 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 56 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 57 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 58 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 59 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 60 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 61 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 62 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
 63 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 64 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
 65 Egan Bernal (Col) Team Sky
 66 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 67 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 68 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 69 Chris Froome (GBr) Team Sky
 70 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 71 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    00:24
 72 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 73 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 74 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 75 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 76 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 77 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 78 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 79 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 80 Wout Poels (Ned) Team Sky
 81 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 82 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 83 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
 84 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 85 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:30
 86 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 87 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 88 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 89 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 90 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 91 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 92 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 93 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 94 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 95 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 96 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 97 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 98 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 99 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
100 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
101 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
102 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
103 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
104 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
105 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
106 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
107 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
108 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    00:38
109 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  00:39
110 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
111 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     00:42
112 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
113 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
114 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      00:55
115 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
116 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  00:59
117 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             01:01
118 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
119 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        01:03
120 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     01:07
121 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       01:11
122 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
123 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      01:15
124 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
125 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            01:22
126 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
127 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  01:28
128 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
129 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     01:34
130 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
131 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      01:45
132 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 02:07
133 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    02:16
134 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      03:19
135 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      03:21
136 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        03:23
137 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     04:04
138 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    04:06
139 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    04:08
140 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         04:10
141 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            04:11
142 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 04:18
143 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
144 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  04:44
145 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie

Punkty

  1 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                50 pkt
  2 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       30
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          20
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 18
  5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          16
  6 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors               14
  7 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      12
  8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          10
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 8
 10 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                         7
 11 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   6
 12 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                         5
 13 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac              4
 14 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                          3
 15 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                       2

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  02:46:36
  2 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  3 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
  4 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
  5 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  6 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
  8 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  9 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 10 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 11 Egan Bernal (Col) Team Sky
 12 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 13 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         00:24
 14 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 15 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 16 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         00:30
 17 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 18 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 19 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     00:42
 20 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      00:55
 21 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      01:15
 22 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 02:07
 23 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      03:19
 24 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 04:18

Klasyfikacja drużynowa

  1 Wanty-Groupe Gobert                                 08:19:48
  2 Team Sunweb
  3 Direct Energie
  4 Mitchelton-Scott
  5 Movistar Team
  6 LottoNl-Jumbo
  7 Quick-Step Floors
  8 AG2R La Mondiale
  9 BMC Racing Team
 10 Cofidis
 11 Groupama-FDJ
 12 UAE Team Emirates
 13 Bora-Hansgrohe
 14 Team Sky
 15 Bahrain-Merida                                         00:24
 16 Dimension Data
 17 Fortuneo-Samsic
 18 Trek-Segafredo                                         00:30
 19 Katusha-Alpecin
 20 Lotto Soudal                                           00:48
 21 Astana Pro Team                                        00:54
 22 EF Education First-Drapac

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                       83:17:13
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:51
  3 Chris Froome (GBr) Team Sky                            02:24
  4 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      03:22
  5 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  06:08
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   06:57
  7 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        07:37
  8 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  09:05
  9 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    12:37
 10 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     14:18
 11 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    16:32
 12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   19:46
 13 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   22:13
 14 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 27:26
 15 Egan Bernal (Col) Team Sky                             27:52
 16 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    34:52
 17 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   37:06
 18 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                39:08
 19 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       39:57
 20 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   42:31
 21 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             44:18
 22 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      46:36
 23 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     49:19
 24 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    50:02
 25 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        50:15
 26 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                  01:06:33
 27 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac      01:09:09
 28 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team             01:10:14
 29 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   01:17:35
 30 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie               01:18:09
 31 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                   01:21:13
 32 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team            01:23:05
 33 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors          01:28:08
 34 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                      01:30:01
 35 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                 01:34:12
 36 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac     01:38:38
 37 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:39:01
 38 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                      01:47:36
 39 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie               01:47:47
 40 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates           01:48:06
 41 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                    01:51:19
 42 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:58:08
 43 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                          01:58:54
 44 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team               01:59:20
 45 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                 02:00:32
 46 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                  02:00:53
 47 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                         02:01:52
 48 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                 02:03:20
 49 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   02:05:29
 50 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                   02:05:38
 51 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   02:06:22
 52 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              02:06:23
 53 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                   02:07:14
 54 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert             02:09:54
 55 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                02:10:29
 56 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                 02:10:33
 57 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                   02:10:59
 58 Wout Poels (Ned) Team Sky                           02:13:23
 59 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data              02:13:58
 60 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida              02:17:32
 61 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin               02:17:52
 62 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      02:18:51
 63 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                 02:20:24
 64 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert            02:20:31
 65 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                  02:24:41
 66 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                02:29:36
 67 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                      02:32:02
 68 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   02:32:26
 69 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              02:35:47
 70 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                 02:36:06
 71 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    02:38:08
 72 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         02:39:40
 73 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                  02:42:53
 74 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                02:45:40
 75 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                 02:45:57
 76 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              02:46:13
 77 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                   02:47:46
 78 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                   02:48:29
 79 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                   02:51:47
 80 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors               02:52:37
 81 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                    02:52:46
 82 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                   02:53:41
 83 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale               02:55:15
 84 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data           02:57:00
 85 Anthony Perez (Fra) Cofidis                         02:58:56
 86 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  03:00:48
 87 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   03:00:54
 88 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                     03:02:15
 89 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  03:04:07
 90 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                 03:04:14
 91 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert             03:04:27
 92 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe               03:04:48
 93 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                  03:05:34
 94 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                03:07:14
 95 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert          03:09:34
 96 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                03:11:55
 97 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                03:12:24
 98 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                03:12:46
 99 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                03:13:47
100 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac        03:15:40
101 Julien Simon (Fra) Cofidis                          03:15:55
102 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                03:16:54
103 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                03:19:10
104 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                 03:19:22
105 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                  03:19:49
106 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates             03:21:22
107 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                 03:21:37
108 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                03:21:55
109 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
110 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    03:24:25
111 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                 03:26:35
112 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                     03:32:29
113 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   03:32:54
114 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates          03:33:33
115 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac       03:34:17
116 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                        03:36:11
117 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott              03:36:30
118 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott               03:37:21
119 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors               03:37:31
120 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                03:37:56
121 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                   03:39:02
122 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                  03:39:20
123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert  03:40:30
124 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                    03:41:55
125 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida              03:42:24
126 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               03:42:54
127 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   03:49:03
128 Luke Rowe (GBr) Team Sky                            03:50:55
129 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          03:50:59
130 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                        03:51:15
131 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert            03:51:16
132 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              03:56:53
133 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              03:57:02
134 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                  03:58:01
135 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors         03:58:58
136 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac      03:59:07
137 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     04:01:05
138 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates             04:01:34
139 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           04:02:04
140 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                  04:02:07
141 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                    04:08:18
142 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  04:08:54
143 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                    04:09:49
144 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                 04:12:29
145 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac     04:34:19

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         477 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates               246
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                         203
  4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                      178
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors               143
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                  134
  7 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert               115
  8 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                            110
  9 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                     104
 10 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     98
 11 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          98
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    82
 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        81
 14 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          78
 15 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            75
 16 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 73
 17 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                         71
 18 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        71
 19 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     69
 20 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                     69

Klasyfikacja górska

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors               170 pkt
  2 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                      91
  3 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          76
  4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             74
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            63
  6 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                         56
  7 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     41
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        40
  9 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                       39
 10 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                     36
 11 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                        35
 12 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                        35
 13 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                            25
 14 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                      24
 15 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                           24
 16 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            23
 17 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                            22
 18 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         20
 19 Chris Froome (GBr) Team Sky                               20
 20 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       18

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                83:39:26
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky                             05:39
  3 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             22:05
  4 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                      01:07:48
  5 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac     01:16:25
  6 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:16:48
  7 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              01:44:10
  8 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                   01:45:01
  9 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      01:56:38
 10 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   02:10:13
 11 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              02:24:00
 12 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  02:38:35
 13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   02:38:41
 14 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  02:41:54
 15 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                02:49:42
 16 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                02:50:11
 17 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   03:10:41
 18 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                        03:13:58
 19 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                03:15:43
 20 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   03:26:50
 21 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              03:34:49
 22 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     03:38:52
 23 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           03:39:51
 24 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  03:46:41

Najbardziej waleczny

  1 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                      250:24:53
  2 Bahrain-Merida                                         12:33
  3 Team Sky                                               31:14
  4 LottoNl-Jumbo                                          47:24
  5 Astana Pro Team                                     01:15:32
  6 Team Sunweb                                         01:58:54
  7 AG2R La Mondiale                                    02:15:49
  8 BMC Racing Team                                     02:35:45
  9 Quick-Step Floors                                   03:06:17
 10 Mitchelton-Scott                                    03:13:41
 11 UAE Team Emirates                                   03:49:11
 12 Cofidis                                             04:00:46
 13 Trek-Segafredo                                      04:09:34
 14 Fortuneo-Samsic                                     04:11:49
 15 Groupama-FDJ                                        04:13:13
 16 Direct Energie                                      04:24:13
 17 Katusha-Alpecin                                     04:25:45
 18 Bora-Hansgrohe                                      04:29:08
 19 Wanty-Groupe Gobert                                 04:40:15
 20 EF Education First-Drapac                           04:45:48
 21 Dimension Data                                      05:56:10
 22 Lotto Soudal                                        07:36:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. juzes

    29 lipca 2018, 19:45 o 19:45

    Panowie komentujący, ośmieszając możliwość stosowania silników przez kolarzy, myślą, że ktoś zapłacił 2 mln $ za technologie i milczenie przez 10 lat wynalazcy, aby ich nie wykorzystywać???!!! Przecież nikt tego nie kontrolował, a w przypadku złapanie wystarczyła w amtych czasach (czy tylko tamtych?) "drobna łapówka" i sprawa przykryta.

  2. fred

    29 lipca 2018, 23:07 o 23:07

    I po TdF....
    Plusy: G, Roglic, Sagan, wszystkie etapy od startu i brak Wyrzykowskiego w studio
    Minusy: Majka, Kwiato w roli gregario, dominacja SKY, mało met na górach

    • vip

      30 lipca 2018, 18:04 o 18:04

      Dwa pierwsze plusy są mocno podejrzane! Odnośnie ostatniego plusa to kultura wymaga napisać pana Wyrzykowskiego jeśli już.
      Pierwszy minus co by nie mówić to Rafał wyszedł jednak z twarzą. Jeśli chodzi Kwiato być może zakręciłby się w okolicach 12-15tego miejsca jeśli by jechał na siebie więc może i lepiej że robił za pomocnika, przynajmniej był widoczny. Druga dycha moim zdaniem medialnie mniej by mu dała a sportowo też szału by nie było.
      Plusem według mnie był etap 65 km.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: