Pascal Ackermann: "moim celem jest bycie wśród najlepszych sprinterów świata"

Pscal Ackermann

Pascal Ackermann triumfem w Prudential RideLondon-Surrey Classic potwierdził, że coraz pewniej poczyna sobie w gronie najlepszych sprinterów globu.

24-letni Niemiec, w tym roku zwycięski już na odcinkach Tour de Romandie i Criterium du Dauphine, w koszulce mistrza Niemiec powiększył ten dorobek i nie dał szans rywalom na ulicach Londynu.

Sprinter zespołu Bora-hansgrohe na finiszu poradził sobie z Elią Vivianim (Quick-Step Floors) oraz powracającym do formy po perypetiach zdrowotnych Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo). Za plecami Niemca zostali też równie młodzi sprinterzy - Ivan Garcia Cortina z Bahrain-Merida, Phil Bauhaus z Team Sunweb i Simone Consonni z UAE Team Emirates - a także nienadążające już za młodzieżą legendy sprintu - Mark Cavendish czy Andre Greipel.

Moja drużyna stała dziś za mną murem i zrobiła świetną robotę. Jestem z nich naprawdę dumny z zespołu i tego jak sam pojechałem. To ważny sukces, bo są tu świetni sprinterzy, kilku przyjechało wprost z Tour de France, a dla mnie ważne by wygrywać takie rozdania

 - mówił na mecie uradowany Ackermann w rozmowie z niewielką grupką reporterów.

Patrzyłem tylko na mojego rozprowadzającego i na metę, nie oglądałem się na rywali

 - dodał prostolinijnie.

183-kilometrowy wyścig wokół stolicy Zjednoczonego Królestwa nie obył się dla lidera niemieckiej grupy bez kłopotów. Ackermann w padającym deszczu upadł na 80 kilometrów przed metą, ale z opresji wyratował go refleks kolegów z ekipy.

Było bardzo ślisko, leżałem 80 kilometrów przed metą, musiałem zmienić rower i gonić peleton. Było niebezpiecznie, ale miałem ze sobą dwóch kolegów, którzy pomogli mi wrócić na czoło peletonu. Jay [McCarthy] zabrał się w ucieczkę, więc potem było nam łatwiej

 - tłumaczył.

Moim celem jest bycie wśród najlepszych sprinterów świata i myślę, że jestem na właściwej ścieżce. Mam nadzieję, że następne zwycięstwa przyjdą łatwiej. To chyba moje najważniejsze zwycięstwo, bo odniesione w koszulce mistrza kraju.

Ackermann próbkę swoich sprinterskich umiejętności będzie mógł dać podczas nadchodzących wyścigów WorldTour - Tour de Pologne (4-10 sierpnia), EuroEyes Cyclassics Hamburg (19 sierpnia), a także na trasie powracającego do kalendarza Deutschland Tour (23-26 sierpnia).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: