Dookoła Mazowsza 2018: etap 2. Szymon Sajnok po raz trzeci

Szymon Sajnok sięgnął dziś po trzeci etapowy triumf w wyścigu Dookoła Mazowsza. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Trzeciego dnia rywalizacji w wyścigu Dookoła Mazowsza na kolarzy czekał 166-kilometrowy odcinek. Składało się na nich dziewięć płaskich rund po 18 i pół kilometra każda, zaś start i meta etapu wyznaczone były w Grodzisku Mazowieckim.

Przez cały dzień trwały próby odjazdów. Kolarze kręcili bardzo aktywnie, podejmując się akcji zaczepnych raz za razem, ale kontrolująca przebieg rywalizacji ekipa CCC Sprandi Polkowice nie odpuszczała żadnego odjazdu przez długie kilometry.

Dopiero po przejechaniu pięciu okrążeń na prowadzenie wysunęła się grupka w składzie: Tobiasz Pawlak (Domin Sport), Vitaliy Buts (Team Hurom), Norbert Banaszek (Wibatech Merx 7R), Martin Valcak (Dukla Banska Bystrica), Oscar Nisu (Cycling Tatru), Thomas Jensen (Team AURA Energi-CK Aarhus) oraz Emanuele Onesti (D'Amico - Utensilnord). Przewaga siódemki wynosiła jednak około 40 sekund, co nie wróżyło jej końcowego sukcesu. I rzeczywiście, w miarę zbliżania się do mety peleton skasował odjazd, by w końcówce o zwycięstwo ponownie walczyć mogli sprinterzy.

Na mecie w Grodzisku najszybszy okazał się Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice), dla którego to już trzeci etapowy triumf w 61. edycji wyścigu Dookoła Mazowsza. 21-latek w sprincie pokonał Aloisa Kankovsky'ego (Elkov Author) i Grzegorza Stępniaka (Wibatech Merx 7R), umacniając się tym samym na prowadzeniu w generalce.

Koledzy pracowali cały dzień na ten sukces. W samej końcówce zaczęliśmy trochę „spływać” w grupie, bo inne ekipy chciały też wyprowadzić swoich sprinterów. Na szczęście Kamil Gradek i Alan Banaszek zdołali zachować swoje pozycje i pomogli mi się ustawić do decydującego finiszu. W nim ruszyłem za Grzegorzem Stępniakiem. Zdołałem wyjść mu z koła, choć wszystko było na styk. Rywale bardzo wysoko postawili poprzeczkę i cieszę się, że udało mi się ją „przeskoczyć”. Bardzo cieszy też to trzecie zwycięstwo i dobra noga przed mistrzostwami Europy. Nie jest może jeszcze idealnie, ale na pewno zmierzam we właściwym kierunku

mówił po etapie Szymon Sajnok.

Wyniki 2. etapu Wyścigu Dookoła Mazowsza 2018 (2.2), Grodzisk Mazowiecki – Grodzisk Mazowiecki (166,5 km):

 1 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice       03:35:20
 2 Alois Kankovsky (Cze) ELkov Author
 3 Grzegorz Stępniak (Pol) Wibatech Merx 7R
 4 Ruchard Holec (Cze) Topforex Lapierre
 5 Norman Vahtra (Est) Cycling Tatru
 6 Angelo Rafaele (Ita) d'Amico - Utensilnord
 7 Anton Muzychkin (Blr) Reprezentacja Białorusi
 8 Sindre Haugsaver (Nor) MOSTOWY International
 9 Sebastian Matusiak (Pol) Warmia i Mazury
10 Marceli Bogusławski (Pol) Wibatech Merx 7R

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

 1 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice        07:20:23
 2 Grzegorz Stępniak (Pol) Wibatech Merx 7R          00:16
 3 Alois Kankovsky (Cze) ELkov Author             00:18
 4 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice          00:22
 5 Mathias Jorgensen (Den) Riwal Ceramicspeed
 6 Marceli Bogusławski (Pol) Wibatech Merx 7R         00:23
 7 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice          00:25
 8 Josef Cerny (Cze) ELkov Author               00:25
 9 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
10 Adrian Banaszek (Pol) Voster ATS

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

 1. XMM2

  27 lipca 2018, 22:47 o 22:47

  Witamy w CCC WT

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: