Tom Dumoulin daruje sobie Giro d’Italia 2019

Tom Dumoulin w różowej koszuli na podium

Tom Dumoulin jest na dobrej drodze po swoje pierwsze w karierze miejsce na podium Tour de France, tym cenniejsze, że ma już w nogach Giro d’Italia, które ukończył na drugim miejscu. W przyszłym sezonie Holender ma rzucić wszystkie siły wyłącznie na „Wielką Pętlę”.

Prowadzący Team Sunweb Iwan Spekenbrink, zapowiedział już pełne wsparcie dla lidera zespołu, m.in. ze strony Wilco Keldermana i Sama Oomena.

Na razie 27-letni kolarz z Maastricht nie kończy jeszcze obecnego sezonu. Liczy na dobrą jazdę w Innsbrucku, gdzie chce obronić tytuł mistrza świata w jeździe indywidualnej i włączyć się do walki o tęczową koszulkę w wyścigu ze startu wspólnego.

Dumoulin opuści Binck Bank Tour, który wygrał przed rokiem. Starty wznowi 23 sierpnia w Koblencji w odradzającym się po dziewięcioletniej przerwie Deutschland Tour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. jacek

  26 lipca 2018, 22:37 o 22:37

  Jesli utrzyma to drugie miejsce i dodatkowo nie straci na czasówce do Thomasa to bedzie oznaczać ze w Team'ie popełniono błąd taktyczny nie stawiając tylko na tour bo prawdopodobnie by wygrał juz w tym roku.

  • Xedron

   26 lipca 2018, 23:17 o 23:17

   Tom jako ubiegłoroczny zwycięzca Giro d'Italia świadomie brał w nim udział w celu kolejnego zwycięstwa z roku na rok. Występ w Tour de France miał być uzależniony od zmęczenia po przejechanym włoskim tourze. Team Sunweb nie popełniło żadnego błędu taktycznego. Ponowny udział zwycięzcy wielkiego touru to ważna kwestia medialna (i nie tylko) dla sponsorów.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: