Zapraszamy na "Wyścig" Tomasza Marczyńskiego!

7 października w Niepołomicach będzie się działo, bez dwóch zdań. Właśnie tam odbędzie się pierwsza edycja kolarskiej imprezy organizowanej przez Tomasza Marczyńskiego, na którą już dziś gorąco zapraszamy!

Amatorskich wyścigów kolarskich pojawia się w Polsce więcej niż grzybów po deszczu w lesie. Swoje wyścigi z powodzeniem organizują już Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka. Teraz do tego grona dołącza Tomasz Marczyński i jego "Wyścig". I niech nie zwiedzie nikogo pozornie banalna nazwa wydarzenia - będzie to bowiem najbardziej nietuzinkowa impreza kolarska w Polsce.

Całe swoje doświadczenie łączę w imprezie kolarskiej, jakiej wcześniej nie znaliście. Start i meta na Zamku w Niepołomicach. Potem moje ulubione szosy i szutry w pobliskiej puszczy. Smak rywalizacji i dobra zabawa na dwóch dystansach, a także specjalnie przygotowanych segmentach. Na mecie zapach włoskiej kawy, strefa kulinarna i nagrody. A wieczorem after party w Krakowie. Wierzę, że nie ma lepszego sposobu na podsumowanie sezonu. Mam ogromny zaszczyt zaprosić was na wyścig przez duże „W”. ¡Hasta luego!

– tak w skrócie opisuje "Wyścig" Tomasz Marczyński.

Kto zna "Mańka" ten wie, że taka zapowiedź to nie słowa rzucane na wiatr, a konkretne wyzwanie. Jeśli chcecie przeżyć coś niecodziennego, spędzić czas w dobrym towarzystwie, zaznać sportowej rywalizacji bez zbędnego "spinania się". Jeśli chcecie po prostu pobawić się przez chwilę kolarstwem, to koniecznie zajrzyjcie 7 października na Zamek do Niepołomic. Nie trafi się do tego lepsza okazja.

Co więcej? Imprezy poboczne rzecz jasna. W trakcie "Wyścigu" odbędzie się Bike Sale Expo, na którym zaopatrzyć się będzie można w najlepszy sprzęt po promocyjnych cenach i podpatrzyć nowinki szykowane na kolejny sezon. Przed Zamkiem powstanie zaś specjalna strefa kulinarna. Staną w niej food trucki, które będą także atrakcją dla mieszkańców Niepołomic. Obok tego pasta party z prawdziwego zdarzenia, kawa, lody, owoce i coś słodkiego. A po "Wyścigu"... wspomniane już after party w Krakowie, w klubie Scena 54. Tego w programie zabraknąć nie mogło, w końcu dla wielu to długo wyczekiwany koniec sezonu!

Trasa "Wyścigu":

Fajna zabawa, fajną zabawą, a czym dokładnie jest "Wyścig by Tomasz Marczyński" od strony sportowej? To szosowy wyścig dla amatorów rozgrywany na dwóch dystansach - 40 i 80km.

Trasę zaplanowana została tak, aby pokazać najpiękniejsze rejony Niepołomic. Organizatorom zależało, by dać szansę startu zarówno tym bardzo już doświadczonym zawodnikom, jak i tym stawiającym pierwsze kroki w kolarskim peletonie.

Start będzie miał miejsce pod murami Zamku w Niepołomicach, skąd zawodnicy startujący na obydwóch dystansach przejadą przez Rynek w kierunku Kokotowa (przez Grabie). Następnie trasa będzie wiodła w stronę Puszczy Niepołomickiej. Uczestnicy "Wyścigu" przejadą obok rodzinnego domu Marczyńskiego, pokonają kilka sztywnych podjazdów, po których zawodnicy z dystansu 40 km wpadną na finisz, zaś ci, którzy wybiorą dłuższą jazdę, wyruszą na drugą rundę.

Segmenty specjalne:

Na trasie "Wyścigu" znajdą się trzy specjalne segmenty – to atrakcja specjalna. Każdy z segmentów będzie miał inny charakter, pozwalając wykazać się zawodnikom o kompletnie odmiennych umiejętnościach. Pierwszy będzie na długiej prostej, drugi na sztywnym podjeździe, trzeci – na deser – już w samych Niepołomicach, na krętych ulicach miasta.

Każdy segment będzie miał swój pomiar czasu i swoją klasyfikację, prowadzoną niezależnie od klasyfikacji ogólnej. Oznacza to, że szanse na sukces i upolowanie cennych nagród będzie miał niemalże każdy startujący.

Program "Wyścigu"

Data: 7 października 2018
Biuro zawodów: ul. Zamkowa 2, Niepołomice
Godzina startu: 11:11

8:00 – 10:30 odbiór numerów, pakietów startowych i zapisy w biurze zawodów
10:30    otwarcie sektorów startowych i wejście do sektorów
11:11    start wyścigu
14:30    rozpoczęcie dekoracji
15:00    zamknięcie trasy wyścigu
15:05    konkursy z nagrodami

Zapisy i informacje:

Na "Wyścig" Tomka Marczyńskiego zapisywać można się tutaj. Warto szybko się decydować, bowiem wpisowe rośnie z każdym kolejnym miesiącem.

Wszelkich dodatkowych informacji szukać można na:

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: