Tour de France 2018: etap 16. Drugi sukces Juliana Alaphilippe’a

Julian Alaphilippe

Julian Alaphilippe po ucieczce wygrał w Bagnères-de-Luchon szesnasty odcinek Tour de France.

Francuz z Quick-Step Floors zameldował się na mecie przed mistrzem Hiszpanii Gorką Izagirre (Bahrain-Merida) i Adamem Yatesem (Mitchelton-Scott).

W żółtej koszulce lidera wyścigu pozostał Brytyjczyk Geraint Thomas (Team Sky).

Ostatni tydzień wyścigu rozpoczął długi, bo liczący 218 kilometrów, etap z Carcassonne w kierunku Pirenejów. Pierwszy poważny podjazd leżał dopiero 70 kilometrów przed metą, co nie pomogło w zawiązaniu ucieczki.

Od początku aktywnie jechał Rafał Majka (Bora-hansgrohe), jednak wszystkie próby odjazdu kończyły się fiaskiem. Przed 30 kilometrem doszło na trasie do incydentu. Próbująca zatrzymać wyścig grupa rolników została potraktowana przez policję gazem łzawiącym. Przy okazji ucierpiało kilku kolarzy, którym łzawiły oczy. Peleton na 15 minut stanął, aby dać czas na ochłonięcie poszkodowanym.

Po wznowieniu wyścigu oderwali się Rafał Majka, Franco Pellizotti (Bahrain-Merida), Stefan Kung (BMC Racing) i Andrea Pasqualon (Wanty). Czwórka zdobyła 20 sekund, ale i ta akcja długo nie pozostała żywa.

Takie przepychani zakończyły się dopiero po 100 kilometrach, gdy odjechało aż 47 zawodników, bez Polaków w składzie. Czołówkę utworzyli Simon Clarke (EF Education First), Silvan Dillier, Matthias Fränk, Pierre Latour (AG2R-La Mondiale), Simon Geschke, Soren Kragh, Edward Theuns (Team Sunweb), Warren Barguil, Maxime Bouet, Romain Hardy, Amäel Moinard, Laurent Pichon (Fortuneo-Samsic), Gorka Izagirre, Ion Izagirre, Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida), Adam Yates, Matthew Hayman (Mitchelton-Scott), Andrey Amador, Daniele Bennati, Marc Soler (Movistar), Damiano Caruso, Greg van Avermaet, Tejay Van Garderen (BMC Racing), Kristijan Durasek (UAE Team Emirates), Julian Alaphilippe, Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), Marcus Burghardt, Gregor Mühlberger (Bora-hansgrohe), Magnus Cort, Michael Valgren (Astana), Edvald Boasson Hagen, Tom-Jelte Slagter, Julien Vermote (Dimension Data), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Rudy Molard (Groupama-FDJ), Robert Gesink (LottoNL-Jumbo), Jelle Vanendert (Lotto-Soudal), Thomas Boudat (Direct Energie), Bauke Mollema, Julien Bernand, Koek de Kort, Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Christophe Laporte, Nicolas Edet, Dani Navarro (Cofidis), Marco Minaard i Guillaume Martin (Wanty-Groupe Gobert). Uciekinierzy błyskawicznie zdobyli 9 minut przewagi.

Przed premią Col de Portet-d’Aspet (155,5 km; kat. 2; 5,4 km; 7,1%) odskoczył Gilbert. Belg wspiął się na górską premię blisko minutę przed pościgiem. Niebezpieczny zjazd, na którym w 1995 roku zginął roku Fabio Casartelli, okazał się zdradziecki dla Gilberta. Były mistrz świata na zakręcie spadł w przepaść, ale na szczęście powrócił na trasę wyścigu.

Na przedostatnim podjeździe, Col de Menté (171 km; kat. 1; 6,9 km; 8,1%), próbowali odjechać Gesink i Caruso. Po zjeździe czołówkę stanowili Gesink, Caruso, Latour, Izagirre, Pozzovivo, Yates, Soler, Alaphilippe, Mühlberger, Valgren, Molard, Mollema, Guillaume Martin.

Kolarze zwolnili, zbierając siły przed Col du Portillon (208 km; kat. 1; 8,3 km; 7,1%). Tam zaatakowali Gesink i Pozzovivo, dołączył Mollema, następnie Yates, Izagirre i Soler, a na końcu Alaphilippe. Z grupki tej ruszył Yates. Brytyjczyk zjazd do mety rozpoczął z zapasem 18 sekund nad Alaphilippem.

Świetnie zjeżdżający Francuz przemknął obok zrozpaczonego Yatesa, który niegroźnie wyłożył się na zakręcie. Lider klasyfikacji górskiej niezagrożony dojechał do Bagnères-de-Luchon, odnosząc swoje drugie etapowe zwycięstwo w wyścigu.

Wyniki 16. etapu Tour de France 2018 (GT), Carcassonne - Bagnères-de-Luchon (218 km):

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors           5:13:22
  2 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    00:15
  3 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:18
  6 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      00:37
  7 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                  00:56
  8 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
  9 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         01:10
 10 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   01:18
 11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 12 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             01:20
 13 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     02:09
 14 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         02:31
 15 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 16 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      03:42
 17 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                05:23
 18 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    06:27
 19 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   06:29
 20 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 21 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      08:52
 22 Egan Bernal (Col) Team Sky
 23 Chris Froome (GBr) Team Sky
 24 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 25 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 26 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 27 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 28 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 29 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 30 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 31 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 32 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 33 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 34 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 35 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 36 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   09:01
 37 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    09:04
 38 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 39 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 40 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 41 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     09:25
 42 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    09:56
 43 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Cre     10:13
 44 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               11:26
 45 Wout Poels (Ned) Team Sky                              11:48
 46 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     12:10
 47 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac 
 48 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 49 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      13:27
 50 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    13:51
 51 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 52 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   14:05
 53 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 54 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 55 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 57 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 58 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 59 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 60 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 61 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      16:35
 62 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    17:17
 63 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 64 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  18:47
 65 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        19:05
 66 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 67 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 68 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 69 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 70 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac 
 71 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 
 72 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 73 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 74 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 75 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 76 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 77 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 78 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 79 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 80 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 81 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 82 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 83 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 84 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
 85 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 86 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      20:39
 87 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     20:55
 88 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 89 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  22:17
 90 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 91 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 92 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       23:29
 93 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 94 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 95 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 96 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit     23:32
 97 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              25:34
 98 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             30:47
 99 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
100 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
101 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
102 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
103 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
104 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
105 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
106 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
107 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
108 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
109 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
110 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
111 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
112 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
113 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
114 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
115 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
116 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
117 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
118 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
119 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
120 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
121 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
122 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
123 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
124 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
125 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
126 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
127 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
128 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
129 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
130 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
131 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
132 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
133 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
134 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
135 Luke Rowe (GBr) Team Sky
136 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
137 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
138 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
139 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
140 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
141 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
142 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               31:11
143 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          31:13
144 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac 
145 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits         31:26
146 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
147 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       41:20
DNS Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
DNF Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
DNS Serge Pauwels (Bel) Dimension Data

Punkty

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                30 pkt
  2 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       25
  3 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         22
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                        19
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   17
  6 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                         15
  7 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                     13
  8 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                    11
  9 Marc Soler (Spa) Movistar Team                             9
 10 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                       7
 11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                       6
 12 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert                 5
 13 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                         4
 14 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                             3
 15 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                          2

Lotna premia - Saint-Girons, 124 km

  1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit        20 pkt
  2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 17
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   15
  4 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                      13
  5 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        11
  6 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                         10
  7 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                          9
  8 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                       8
  9 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                   7
 10 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                      6
 11 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                   5
 12 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits              4
 13 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                            3
 14 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                      2
 15 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                       1

Premie górskie

Côte de Fanjeaux, 25 km
  1 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                       1 pkt

Côte de Pamiers, 72 km
  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                 1 pkt

Col de Portet-d'Aspet, 155.5 km
  1 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                   5 pkt
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                 3
  3 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                       2
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         1

Col de Menté, 171 km
  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                10 pkt
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         8
  3 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                       6
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    4
  5 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                          2
  6 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                       1

Col du Portillon, 208 km
  1 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         20 pkt
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                16
  3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                        12
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    8
  5 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                        4
  6 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                          2

Najbardziej waleczny

  1 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              05:14:18
  2 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         00:14
  3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:22
  4 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             00:24
  5 Egan Bernal (Col) Team Sky                             07:56
  6 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  7 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     08:29
  8 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        18:09
  9 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 10 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 11 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 12 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      19:43
 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     22:33
 14 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 15 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 16 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              24:38
 17 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     29:51
 18 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 20 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 21 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 22 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 23 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 24 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bahrain-Merida                                      15:44:21
  2 Movistar Team                                          08:18
  3 BMC Racing Team                                        13:52
  4 LottoNl-Jumbo                                          14:06
  5 AG2R La Mondiale                                       14:56
  6 Astana Pro Team                                        15:29
  7 Trek-Segafredo                                         21:32
  8 Team Sky                                               22:21
  9 Team Sunweb                                            22:33
 10 Quick-Step Floors                                      23:42
 11 UAE Team Emirates                                      25:11
 12 Wanty-Groupe Gobert                                    25:15
 13 Mitchelton-Scott                                       25:59
 14 Fortuneo-Samsic                                        30:23
 15 Cofidis, Solutions Credits                             32:13
 16 Groupama-FDJ                                           35:50
 17 Katusha-Alpecin                                        37:03
 18 Bora-Hansgrohe                                         38:03
 19 Lotto Soudal                                           40:51
 20 Dimension Data                                         42:32
 21 EF Education First-Drapac p/b Cannondale               46:05
 22 Direct Energie                                         47:24

Klasyfikacja generalna po 16. etapie:

  1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                       68:12:01
  2 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:39
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:50
  4 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      02:38
  5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   03:21
  6 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        03:42
  7 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  03:57
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     04:23
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   06:14
 10 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  06:54
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 09:36
 12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    09:53
 13 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   09:54
 14 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    10:13
 15 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             12:23
 16 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   14:02
 17 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                14:53
 18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     17:15
 19 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     19:03
 20 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                20:29
 21 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    22:40
 22 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   23:22
 23 Egan Bernal (Col) Team Sky                             23:44
 24 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      24:34
 25 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  27:30
 26 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        30:08
 27 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      31:15
 28 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       33:31
 29 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    33:58
 30 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b     35:40
 31 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             49:27
 32 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      49:39
 33 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    54:12
 34 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/     54:26
 35 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         56:43
 36 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    58:57
 37 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  59:21
 38 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team            01:00:14
 39 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team               01:02:07
 40 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                  01:02:53
 41 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                   01:03:35
 42 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                    01:05:30
 43 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              01:10:11
 44 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                      01:11:28
 45 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits      01:12:09
 46 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                01:12:48
 47 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits       01:13:57
 48 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                   01:15:26
 49 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates           01:17:17
 50 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:17:49
 51 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors            01:18:42
 52 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data              01:20:20
 53 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:20:45
 54 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                 01:21:22
 55 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                   01:21:54
 56 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   01:22:07
 57 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert             01:22:42
 58 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                  01:23:04
 59 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   01:24:30
 60 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    01:27:15
 61 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                 01:27:19
 62 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin               01:28:29
 63 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert            01:28:36
 64 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   01:31:00
 65 Wout Poels (Ned) Team Sky                           01:31:31
 66 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida              01:32:34
 67 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      01:33:18
 68 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                01:33:49
 69 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:41:36
 70 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                 01:42:48
 71 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                      01:44:09
 72 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                  01:45:08
 73 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         01:45:54
 74 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                   01:47:49
 75 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                01:48:02
 76 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors               01:49:47
 77 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                   01:50:34
 78 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                  01:51:01
 79 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                   01:51:07
 80 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                 01:51:35
 81 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              01:52:07
 82 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                   01:53:57
 83 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data           01:54:12
 84 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale               01:56:06
 85 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                    01:56:15
 86 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:57:42
 87 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                 02:00:08
 88 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   02:00:17
 89 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits      02:00:30
 90 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  02:00:47
 91 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                     02:00:48
 92 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert          02:01:44
 93 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                02:01:54
 94 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe               02:03:06
 95 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                 02:06:43
 96 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                02:07:11
 97 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                  02:09:13
 98 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert             02:10:56
 99 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac        02:12:13
100 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                02:12:32
101 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                02:13:25
102 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                02:13:26
103 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                02:14:11
104 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
105 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                 02:15:34
106 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic            
107 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                02:16:30
108 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                  02:16:47
109 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    02:16:56
110 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                 02:18:16
111 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates             02:18:25
112 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   02:19:28
113 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors               02:20:41
114 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                02:21:15
115 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                 02:21:44
116 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates          02:21:54
117 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac       02:22:01
118 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                     02:22:35
119 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott              02:26:24
120 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott               02:29:20
121 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                  02:31:54
122 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                02:32:11
123 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida              02:33:07
124 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               02:34:32
125 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                   02:35:31
126 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit  02:37:03
127 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   02:37:57
128 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits     02:38:39
129 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert            02:39:22
130 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert  02:39:24
131 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              02:39:44
132 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          02:40:27
133 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac      02:42:03
134 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                  02:43:27
135 Luke Rowe (GBr) Team Sky                            02:43:49
136 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              02:44:09
137 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits     02:46:43
138 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                  02:46:49
139 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors         02:47:13
140 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates             02:48:39
141 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                    02:53:50
142 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  02:57:53
143 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:59:28
144 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                 03:00:25
145 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           03:00:36
146 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                    03:05:05
147 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac     03:16:35

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         452 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates               170
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                         133
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                  130
  5 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                      128
  6 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors               119
  7 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert               100
  8 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                  91
  9 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      76
 10 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        71
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    70
 12 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     69
 13 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     68
 14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             63
 15 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        63
 16 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                     63
 17 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits             56
 18 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                      54
 19 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                        54
 20 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                      53

Klasyfikacja górska

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors               122 pkt
  2 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                      73
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             30
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                        29
  5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          28
  6 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                            25
  7 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b        23
  8 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            23
  9 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                            22
 10 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                     20
 11 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         20
 12 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                        19
 13 Chris Froome (GBr) Team Sky                               16
 14 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                      16
 15 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     15
 16 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   15
 17 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        14
 18 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                        14
 19 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                         14
 20 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits            13

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                68:21:55
  2 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             02:29
  3 Egan Bernal (Col) Team Sky                             13:50
  4 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        44:32
  5 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              01:00:17
  6 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                      01:01:34
  7 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                   01:05:32
  8 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:10:51
  9 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   01:21:06
 10 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      01:23:24
 11 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              01:42:13
 12 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:47:48
 13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   01:50:23
 14 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  01:50:53
 15 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                02:03:31
 16 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                02:05:40
 17 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   02:09:34
 18 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                02:22:17
 19 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   02:28:03
 20 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits     02:28:45
 21 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              02:34:15
 22 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  02:47:59
 23 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:49:34
 24 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           02:50:42

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bahrain-Merida                                     204:39:03
  2 Movistar Team                                          01:08
  3 Astana Pro Team                                        56:02
  4 Team Sky                                               57:33
  5 LottoNl-Jumbo                                          58:56
  6 BMC Racing Team                                     01:24:46
  7 Team Sunweb                                         01:33:01
  8 AG2R La Mondiale                                    01:37:05
  9 Mitchelton-Scott                                    01:41:20
 10 Quick-Step Floors                                   01:51:57
 11 Trek-Segafredo                                      02:22:13
 12 Direct Energie                                      02:27:41
 13 Cofidis, Solutions Credits                          02:32:39
 14 Groupama-FDJ                                        02:52:13
 15 Fortuneo-Samsic                                     02:53:01
 16 UAE Team Emirates                                   02:57:59
 17 EF Education First-Drapac p/b Cannondale            02:58:56
 18 Wanty-Groupe Gobert                                 03:01:13
 19 Bora-Hansgrohe                                      03:08:51
 20 Katusha-Alpecin                                     03:11:18
 21 Dimension Data                                      03:43:05
 22 Lotto Soudal                                        04:56:28

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

  1. fanD

    24 lipca 2018, 17:53 o 17:53

    Poprawcie bo macie błąd- nowym liderem został oczywiście Alafilip. Co wy interii nie czytacie? Niby szanujący się wortal kolarski a takie byki robi.. 😀

  2. fanD

    24 lipca 2018, 17:56 o 17:56

    ALAPHILIPPE NOWYM LIDEREM TOUR DE FRANCE. WIDEO

    Julian Alaphilippe (Quick-Step) wygrał w 16. dniu rywalizacji tegorocznej Wielkiej Pętli. Francuz poza koszulką dla najlepszego górala, a także stał się nowym liderem wyścigu.
    Żeby nie było że zmyślam 😉

  3. Macias

    24 lipca 2018, 18:07 o 18:07

    W peletonie znowu nudy.

  4. fred

    24 lipca 2018, 18:39 o 18:39

    I nikt się nie oderwał nawet na kilkanaście sekund... Dramat nie wyścig.
    Majka nie załapał się do 50 osobowej ucieczki, o Poljańskim nie wspomnę...

  5. Gruby3

    24 lipca 2018, 19:24 o 19:24

    I tak wlasnie chcialoby sie ogladac Kwiatka na TDF. Pomaganie w wysokich gorach ale na pagorkach wolna reka, branie sie w ucieczki i walczenie o etap :/ A tu niestety juz nawet wiosenne klasyki sa poswiecane zeby zrobic forme na TDF i harowac juz nie tylko na Frooma ale i na G. i brak zielonego swiatla na ucieczke nawet na jednym etapie... slabo jak na mistrza swiata

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: