Patrick Lefevere: "za transfery powinno się płacić"

Patrick Lefevere

Browar Alken-Maes został jednym ze sponsorów drużyny Quick Step-Floors, jak poinformował w drugi dzień przerwy Tour de France Patrick Lefevere.

Menadżerowi belgijskiej ekipy rok w rok udaje się przekonać kolejnych darczyńców do zainwestowania w jego kolarski projekt. Jednak Lefevere świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że obecny system finansowania jest daleki od idealnego.

W dalszym ciągu jesteśmy za bardzo zależni od mecenasów. Gdy umiera ktoś taki jak Andy Rihs (właściciel BMC), od razu świetnie widać lukę, którą ten pozostawia. Kolarstwo musi inaczej funkcjonować

– stwierdził Lefereve w rozmowie dla "radsport-news.com".

Jego zawodnicy w tym sezonie odnieśli już 50 zwycięstw, w tym na trzech etapach Touru, pięciu Giro d’Italia czy w Liege-Bastogne-Liege, Fleche Wallonne i Ronde van Vlaanderen.

Jestem za sumą odstępnego za transfer kolarza do innego teamu. Przez lata szkoliliśmy Michała Kwiatkowskiego, wtedy pojawił się Sky, który zaproponował mu trzykrotność tego, co u nas zarabiał. Powinniśmy dostać pieniądze za tę transakcję, jak i za inne

– oznajmił.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: