Tour de France 2018: etap 15. Magnus Cort Nielsen po ucieczce

Magnus Cort Nielsen

Magnus Cort Nielsen z grupy Astana sięgnął w Carcassonne po piętnasty etap Tour de France.

Duńczyk zakończył dzień w ucieczce, wyprzedzając na finiszu Iona Izagirre (Bahrain-Merida) i Bauke Molleme (Trek-Segafredo).

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) po aktywnej jedzie i ataku na Pic de Nore ukończył etap na 8. pozycji. Na osłodę otrzymał czerwony numer, dla najwaleczniejszego zawodnika dnia.

W klasyfikacji łącznej nie zaszły większe zmiany, prowadzi Geraint Thomas (Team Sky).

Górzysty odcinek przez Oksydanie (181 km) długo nie mógł się ułożyć. Chociaż po serii skoków ucieczkę zawiązali Adam Yates (Mitchelton-Scott), Warren Barguil (Fortuneo-Samsic) i Gregor Mühlberger (Bora-hansgrohe), to za plecami trójki peleton pozostał aktywny, a różnica falowała wokół 20 sekund.

37 kilometrów po starcie było po akcji, którą zastąpił 29-osobowy odjazd w składzie Rafał Majka, Paweł Poljański, Peter Sagan, (Bora-hansgrohe), Daniel Martínez (EF-Drapac), Silvan Dillier (Ag2r La Mondiale), Nikias Arndt (Team Sunweb), Amäel Moinard, Florian Vachon (Fortuneo-Samsic), Sonny Colbrelli, Ion Izagirre, Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida), Damian Howson, Daryl Impey (Mitchelton-Scott), Daniele Bennati, Imanol Erviti, Marc Soler (Movistar), Greg van Avermaet (BMC Racing), Niki Terpstra (Quick-Step Floors), Magnus Cort Nielsen, Michael Valgren (Astana), Serge Pauwels (Dimension Data), Arthur Vichot (Groupama-FDJ), Lilian Calmejane, Fabian Grellier, Romain Sicard (Direct Energie), Bauke Mollema, Julien Bernard, Toms Skujins (Trek-Segafredo) i Jesús Herrada (Cofidis).

Grupa błyskawicznie zdobyła 4 minuty, co było jasnym sygnałem, że jej kompozycja zyskała akceptację Team Sky.

Po minięciu strefy bufetu (95 km) zaczęli rozrabiać Skujins i Terpstra, próbując rozerwać grupę, lecz ich zakusy powstrzymał Sagan. Odpuszczono za to Grelliera i Bernarda. Dwójka ostatnią wspinaczkę dnia, Pic de Nore (140 km; kat. 1; 12,3 km; 6,3%), rozpoczęła z przewagą blisko 2 minut.

W grupie pościgowej tempo narzucił Paweł Poljański, ale nie było wysokie, gdyż różnica nie malała. To się zmieniło, dopiero gdy mocną zmianę dali inni - Serge Pauwels, Jesús Herrada i Domenico Pozzovivo.

W połowie wspinaczki, na najbardziej stromym fragmencie, zaatakował Majka. Polak szybko wyprzedził Grelliera i Bernarda. Pościg zawiązali Mollema, Pozzovivo, Valgren i Cort Nielsen. Daleko z tyłu, z peletonu ruszył się Daniel Martin (UAE Team Emirates).

Majka na górskiej premii zyskał 26 sekund nad Mollemą i Cortem Nielsenem. Do mety z tego miejsca było nadal daleko, gdyż pozostało ponad 40 kilometrów, częściowo w odkrytym terenie.

Kolarz z Zegartowic na zjeździe utrzymywał przewagę, ale gdy trasa wypłaszczyła się, jego szanse na dojazd zmalały do zera. Grupa w składzie Mollema, Magnus Cort, Calmejane, Skujins, Izagirre. Pozzovivo i Valgren wchłonęła Majkę na 15 kilometrów przed kreską.

W końcówce odskoczyć próbował Pozzovio, następnie Mollema. Holender odjechał z Cortem Nielsenem i Izagirre. Szybki Duńczyk nie zaprzepaścił wielkiej szansy, pewnie pokonując na finiszu kolarza z Kraju Basków.

Wyniki 15. etapu Tour de France 2018 (GT), Millau - Carcassonne (181,5 km):

  1 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                    4:25:52
  2 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
  3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     00:02
  4 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                  00:29
  5 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      00:34
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
  8 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:37
  9 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         02:31
 10 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 11 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 12 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 13 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 14 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 15 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 16 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 17 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 18 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 19 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 20 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 21 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
 22 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 23 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 24 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         06:07
 25 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   08:13
 26 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 27 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      13:11
 28 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 29 Chris Froome (GBr) Team Sky
 30 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 31 Egan Bernal (Col) Team Sky
 32 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 33 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 34 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 35 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 36 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 37 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 38 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 39 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 40 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
 41 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 42 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 43 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 45 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 46 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 47 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 49 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 50 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 51 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 52 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 53 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 54 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 55 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 56 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 57 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 58 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 59 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 60 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 61 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 62 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 63 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 64 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 65 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 66 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
 67 Wout Poels (Ned) Team Sky
 68 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 69 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 70 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 71 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 72 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 73 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 74 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 75 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     15:40
 76 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 77 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 78 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 79 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               17:55
 80 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 81 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 82 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 83 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 84 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 85 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
 86 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 87 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 88 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 89 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 90 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
 91 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 92 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 93 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 94 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 95 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 96 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
 97 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 98 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 99 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
100 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
101 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
102 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
103 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
104 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            18:01
105 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     21:44
106 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
107 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
108 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    22:17
109 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 23:36
110 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
111 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
112 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
113 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
114 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
115 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
116 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
117 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
118 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
119 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
120 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
121 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
122 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
123 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
124 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
125 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
126 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
127 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
128 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
129 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
130 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
131 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
132 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
133 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
134 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
135 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
136 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
137 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
138 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
139 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
140 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
141 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
142 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
143 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
144 Julien Simon (Fra) Cofidis
145 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
146 Luke Rowe (GBr) Team Sky
147 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
148 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
149 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
150 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
151 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie

Punkty

  1 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                         30 pkt
  2 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                         25
  3 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                        22
  4 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                     19
  5 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                         17
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                   15
  7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     13
  8 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          11
  9 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                             9
 10 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                        7
 11 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                    6
 12 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                      5
 13 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                        4
 14 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                       3
 15 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                       2

Lotna premia - 121.5km

  1 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                       20 pkt
  2 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                      17
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          15
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   13
  5 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                      11
  6 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          10
  7 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                         9
  8 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                           8
  9 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                       7
 10 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                      6
 11 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                          5
 12 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                       4
 13 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                        3
 14 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                         2
 15 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                          1

Premie górskie

Côte de Luzençon - 9km
  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                 2 pkt
  2 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac            1

Col de Sié - 64.5km
  1 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                      5 pkt
  2 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                         3
  3 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                          2
  4 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                           1

Pic de Nore - 140km
  1 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          10 pkt
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         8
  3 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                          6
  4 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                      4
  5 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                      2
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    1

Najbardziej waleczny

  1 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                    4:25:52
  2 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   02:31
  3 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
  4 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         06:07
  5 Egan Bernal (Col) Team Sky                             13:11
  6 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  7 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  8 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 10 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 11 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 12 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      17:55
 13 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 14 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 15 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 16 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 17 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 18 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 23:36
 19 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 20 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 21 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 22 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 23 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 24 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo

Klasyfikacja drużynowa

  1 Trek - Segafredo                                    13:20:43
  2 Direct Energie                                         02:29
  3 Astana Pro Team                                        10:33
  4 Bahrain - Merida                                       10:38
  5 Bora - Hansgrohe                                       13:12
  6 Movistar Team                                          13:44
  7 Mitchelton - Scott                                     15:06
  8 Team Fortuneo - Samsic                                 20:48
  9 Team Sunweb                                            25:46
 10 BMC Racing Team
 11 Quick - Step Floors
 12 Groupama - Fdj
 13 Cofidis
 14 Team EF Education First - Drapac                       30:30
 15 Team Sky                                               36:26
 16 Wanty - Groupe Gobert
 17 Ag2R La Mondiale
 18 Team Lotto Nl - Jumbo
 19 UAE Team Emirates                                      41:10
 20 Team Dimension Data                                    45:17
 21 Team Katusha Alpecin                                   45:54
 22 Lotto Soudal                                        01:00:08

Klasyfikacja generalna po 15. etapie:

  1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                       62:49:47
  2 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:39
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:50
  4 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      02:38
  5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   03:21
  6 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        03:42
  7 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  03:57
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     04:23
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   06:14
 10 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  06:54
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 09:36
 12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    09:53
 13 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    10:01
 14 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   17:28
 15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                18:22
 16 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     18:51
 17 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             19:55
 18 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   21:26
 19 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    21:36
 20 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  22:17
 21 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       23:18
 22 Egan Bernal (Col) Team Sky                             23:44
 23 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   25:45
 24 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     25:52
 25 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                29:03
 26 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      29:44
 27 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        29:56
 28 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     30:21
 29 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         32:22
 30 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      39:56
 31 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    42:41
 32 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        44:13
 33 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     50:50
 34 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       50:53
 35 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  54:08
 36 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               56:23
 37 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    56:37
 38 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         56:51
 39 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               57:30
 40 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      57:54
 41 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             58:29
 42 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    58:35
 43 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                   01:00:49
 44 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                      01:03:04
 45 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    01:05:20
 46 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:07:36
 47 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                          01:08:44
 48 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                         01:08:51
 49 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                   01:09:56
 50 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              01:10:01
 51 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team               01:10:03
 52 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                 01:11:09
 53 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                01:12:39
 54 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                   01:14:11
 55 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data              01:15:21
 56 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   01:16:54
 57 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert             01:17:29
 58 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin               01:18:34
 59 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates           01:19:40
 60 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                  01:19:46
 61 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:20:12
 62 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   01:20:47
 63 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                      01:22:14
 64 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida              01:22:21
 65 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert            01:23:23
 66 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                01:23:36
 67 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   01:24:30
 68 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                 01:25:58
 69 Wout Poels (Ned) Team Sky                           01:28:35
 70 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                  01:29:06
 71 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                   01:29:12
 72 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         01:35:41
 73 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:36:23
 74 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                 01:37:35
 75 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                   01:37:36
 76 Anthony Perez (Fra) Cofidis                         01:37:56
 77 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors               01:39:34
 78 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert          01:39:49
 79 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                01:39:59
 80 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                   01:40:32
 81 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      01:41:00
 82 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                01:42:49
 83 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data           01:43:59
 84 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                01:45:16
 85 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                   01:45:59
 86 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                    01:46:02
 87 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  01:46:10
 88 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                 01:46:36
 89 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                  01:47:18
 90 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:47:29
 91 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale               01:47:41
 92 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   01:48:30
 93 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert             01:49:01
 94 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe               01:49:41
 95 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                     01:50:35
 96 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                01:50:37
 97 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                01:51:30
 98 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                01:51:31
 99 Julien Simon (Fra) Cofidis                          01:51:37
100 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                 01:51:43
101 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                  01:51:51
102 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                01:53:46
103 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    01:55:01
104 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                 01:56:21
105 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                 01:56:30
106 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   01:57:33
107 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors               01:58:46
108 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                01:59:20
109 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac       01:59:40
110 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates          01:59:59
111 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                        02:00:02
112 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              02:00:03
113 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                     02:00:40
114 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac        02:02:00
115 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                 02:02:09
116 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                02:03:58
117 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                02:04:27
118 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott              02:04:29
119 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                02:05:21
120 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                  02:06:34
121 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott               02:07:25
122 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates             02:08:12
123 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                  02:09:59
124 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                02:10:16
125 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida              02:11:12
126 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                 02:11:31
127 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               02:12:37
128 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                02:13:02
129 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                   02:13:36
130 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   02:16:02
131 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                        02:16:44
132 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert            02:17:27
133 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert  02:17:29
134 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              02:17:49
135 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          02:18:32
136 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac      02:20:08
137 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                    02:21:22
138 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                  02:21:32
139 Luke Rowe (GBr) Team Sky                            02:21:54
140 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              02:22:14
141 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                    02:22:23
142 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                        02:24:48
143 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                  02:24:54
144 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors         02:25:18
145 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates             02:26:44
146 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  02:35:58
147 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:37:33
148 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                 02:38:30
149 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                    02:43:10
150 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           02:43:54
151 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac     02:54:14

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         452 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates               170
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                         133
  4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                      128
  5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                  115
  6 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert               100
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                89
  8 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                  84
  9 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      76
 10 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        71
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    70
 12 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     69
 13 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     68
 14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             63
 15 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                     63
 16 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                                52
 17 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        52
 18 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                      51
 19 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        50
 20 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       50

Klasyfikacja górska

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                92 pkt
  2 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                      70
  3 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                        66
  4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             30
  5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          28
  6 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                            25
  7 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            23
  8 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            23
  9 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                            22
 10 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                     20
 11 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                        19
 12 Chris Froome (GBr) Team Sky                               16
 13 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     15
 14 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   15
 15 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        14
 16 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                        14
 17 Anthony Perez (Fra) Cofidis                               13
 18 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                      12
 19 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                    12
 20 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                               11

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                63:07:15
  2 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             02:27
  3 Egan Bernal (Col) Team Sky                             06:16
  4 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        26:45
  5 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         39:23
  6 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      43:21
  7 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 52:33
  8 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:02:44
  9 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   01:03:19
 10 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      01:23:32
 11 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  01:28:42
 12 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:30:01
 13 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   01:31:02
 14 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                01:34:02
 15 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   01:40:05
 16 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              01:42:35
 17 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                01:47:53
 18 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                01:52:48
 19 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   01:58:34
 20 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                        01:59:16
 21 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              02:04:46
 22 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  02:18:30
 23 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:20:05
 24 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           02:26:26

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                      188:47:32
  2 Bahrain - Merida                                       07:10
  3 Team Sky                                               42:22
  4 Astana Pro Team                                        47:43
  5 Team Lotto Nl - Jumbo                                  52:00
  6 Team Sunweb                                         01:17:38
  7 BMC Racing Team                                     01:18:04
  8 Mitchelton - Scott                                  01:22:31
  9 Ag2R La Mondiale                                    01:29:19
 10 Quick - Step Floors                                 01:35:25
 11 Direct Energie                                      01:47:27
 12 Cofidis                                             02:07:36
 13 Trek - Segafredo                                    02:07:51
 14 Team EF Education First - Drapac                    02:20:01
 15 Groupama - Fdj                                      02:23:33
 16 Team Fortuneo - Samsic                              02:29:48
 17 Bora - Hansgrohe                                    02:37:58
 18 UAE Team Emirates                                   02:39:58
 19 Team Katusha Alpecin                                02:41:25
 20 Wanty - Groupe Gobert                               02:43:08
 21 Team Dimension Data                                 03:07:43
 22 Lotto Soudal                                        04:22:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

19 Comments

  1. fred

    22 lipca 2018, 18:05 o 18:05

    Majka ma mało atutów. Właściwie jeden - gdy traci dwie godziny w generalce ma szanse wygrać etap kończący się pod HC lub 1. I to wszystko. Blado... Jedynym naszym prawdziwym sukcesem jest etap Jaskuły

    • Ojciec Franka

      22 lipca 2018, 18:41 o 18:41

      NASZYM SUKCESEM? To jest prosze Pana sport indywidualny, i takie też są sukcesy i porażki. Aczkolwiek jak widać tutaj, czyjeś (Jaskuły w tym przypadku) sukcesy są NASZYMI sukcesami, ale niepowodzenia (tutaj Majki) są tylko i wyłącznie jego porażkami

    • vip

      22 lipca 2018, 21:49 o 21:49

      A wygrana Bodiego nie była prawdziwym sukcesem? Jakby nie patrzył to wygrane Majki to też nie mały sukces, szczególnie wtedy jak Nibali go dochodził.

  2. TomAsz

    22 lipca 2018, 18:13 o 18:13

    Coś ty, Jaskuła wiózł się wtedy za Romingerem i Indurainem przez cały podjazd. Wstyd i poruta dla kraju i ojczyzny.

    • v1111

      22 lipca 2018, 18:57 o 18:57

      bo chłopaszek z postkomunistycznego kraju,gdzie w pzkolu rusin i walkiewicz nadawali smierdzacy ton ,zagrabiali państwową kase,zamiast przekazywać na chłopaszków z kadry,miał prawo być zagubiony i oniesmielony,jadąc w hipergwiazdach jak miguel i tony,pozatym dali mu wygrać.bo im nie szkodził ale był tam i moca nie zawstydzał!!..a ty człowieku gdzie wtedy byłes?.bo ja na wyścigu

      • TomAsz

        22 lipca 2018, 19:17 o 19:17

        Ja się pilnie uczyłem, dlatego potrafię odczytać sarkazm i ironię.

    • Dario

      22 lipca 2018, 21:34 o 21:34

      Dobre Tomasz, faktycznie pod górę to prawie jak na płaskim z tym wożeniem 🙂 Ale racja, zwycięstwo wspaniałe, cała Polska byłą dumna

  3. fred

    22 lipca 2018, 18:16 o 18:16

    Głupoty wypisujesz. Zerknij w ówczesną generalkę

  4. slaszLDR

    22 lipca 2018, 18:49 o 18:49

    Fred, lepiej dla ogółu byłoby gdybyś swoje opinie zachowywał wyłącznie dla siebie. Spróbuj zastanowić się czy tak się nie da. Powodzenia życzę.

    • fred

      22 lipca 2018, 21:23 o 21:23

      slaszLDR uzasadnij to co napisałeś. Pisz posty tak żeby wypowiedź miała logiczny sens

  5. Wlada

    22 lipca 2018, 19:19 o 19:19

    Majka jest bez formy, w Borze przeżywa ewidentny regres .Dziwne kalendarze startów i treningi .
    Trener twierdzi, że " pojechał świetną czasowke " gdy 2 tyg przed Tourem przegrywa z zawodnikiem 3 w mistrzostwach Węgier na czas.
    Było do przewidzenia , że samotne treningi z popijającym piwko Poljanskim zamiast konfrontacji z najlepszymi w Dauphine lub Szwajcarii nie przyniosą niczego dobrego.
    Ale dzisiaj nie można mieć pretensji do Majki.
    Niestety, kolejny żenujący występ Poljanskiego, który odpada na podjeździe, gdzie utrzymują się sprinterzy pozbawił Majkę szans walki o zwycięstwo etapowe.

    • vip

      22 lipca 2018, 21:42 o 21:42

      Jeśli z Poljańskim to prawda to ja wymiękam.

      • Dario

        22 lipca 2018, 22:05 o 22:05

        Poljański zapowiadał się na dobrego kolarza. Został przeciętnym pomocnikiem bez ambicji.

        • Ojciec Franka

          22 lipca 2018, 22:18 o 22:18

          a skąd wiesz, jakie on ma ambicje?

          • Dario

            23 lipca 2018, 23:06 o 23:06

            Jak widać żadnych, gregario i tyle

  6. Piotr

    22 lipca 2018, 19:22 o 19:22

    Przy takim bocznym wietrze, to jedynie najlepsi klasykowcy byliby w stanie sobie poradzić, aczkolwiek oni z kolei pod tą górę w takim tempie by nie podjechali. Także akcja Majki to była swego rodzaju mission impossible. Być może coś tam ugra jeszcze w Pirenejach, bo pewnie na każdym etapie będą dwa wyścigi.

    • Eder

      23 lipca 2018, 01:11 o 01:11

      raczej najlepsi czasowcy, a takich czasowców co mogliby podjechać w tempie Majki lub i lepszym kilku jest (Roglic, Dumoulin, Thomas, Froome, Jungels, Porte, dawniej Wiggo i Contador

  7. zdziwiony ździebko

    22 lipca 2018, 20:55 o 20:55

    A czemu wczoraj Majka nie skakał, jak był etap pod górę?

    • vip

      22 lipca 2018, 21:43 o 21:43

      Bo nie ma formy!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: