Kategorie: Tour de France

Tour de France 2018. Omar Fraile: „Nie spodziewałem się tego”

To bez wątpienia najlepszy sezon w karierze Omara Fraile. Kolarz Astany po zwycięstwach w Wyścigu dookoła Kraju Basków i Tour de Romandie sięgnął po najwartościowszy z etapów – etap Tour de France.

28-letni Bask piętnastego dnia ścigania zabrał się do ucieczki dnia. Pojechał inteligentnie, nie szarpał się na trudnych i wietrznych drogach Masywu Centralnego, oszczędzał siły, by zaatakować u podnóża Côte de la Croix Neuve. Wyprzedził na podjeździe uciekającego Jaspera Stuyena, meldując się na mecie w Mende przed Julianem Alaphilippem, który zbyt późno ruszył za Fraile.

To niesamowite, nie spodziewałem się tego. Kiedy dowiedziałem się, że pojadę mój pierwszy Tour de France była to dla mnie wspaniała wiadomość. W pierwszych dniach naprawdę odczułem tempo wyścigu. Przyjechałem tutaj pracować dla zespołu, ale było kilka etapów, w których mogłem coś zrobić. To był jeden z tych, dobrze pasujący moim umiejętnościom. Wiedziałem, że Stuyven stracił dużo sił, dlatego byłem przekonany, że go doścignę, zwłaszcza przy wietrze z przodu. Jutro wrócę do pracy dla Jakoba Fuglsanga. To coś, co lubię robić. A jeśli pojadę w mistrzostwach świata, wykonam taką samą pracę dla Alejandro Valverde.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Możliwe niemożliwe. 21-letni Tadej Pogacar zwycięzcą Tour de France

Tadej Pogacar wygrał Tour de France w wieku 21 lat. Trudno oceniać go wedle znanych kategorii. Być może potrzebne są…

20 września 2020, 21:47

Tour de France 2020. Sam Bennett w krainie sprinterskich marzeń

Paryż ma nowego króla, zielona koszulka ma nowego właściciela. Sam Bennett sięgnął po drugie etapowe zwycięstwo na tegorocznym Tour de…

20 września 2020, 20:21

Tour de France 2020: etap 21. Bennett w Paryżu, Pogacar w blasku zwycięstwa

Słoweniec Tadej Pogacar został zwycięzcą 107. wyścigu Tour de France. Ostatni etap na Polach Elizejskich w Paryżu wygrał Sam Bennett.

20 września 2020, 19:09

MŚ Imola 2020. Alaphilippe dla Francji, Valverde dla Hiszpanii

Julian Alaphilippe poprowadzi kadrę narodową Francji wyścigu ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym w Imoli.

20 września 2020, 18:16

Rafał Majka w UAE Team Emirates?

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że Rafał Majka w przyszłym sezonie może trafić do UAE Team Emirates, zespołu zwycięzcy Tour…

20 września 2020, 17:36

Małopolski Wyścig Górski 2020: etap 3. Træen na Przehybie, Řepa w generalce

Małopolski Wyścig Górski. Torstein Træen wygrał na Przehybie trzeci etap, a drugi Vojtěch Řepa triumfował w klasyfikacji generalnej.

20 września 2020, 14:29