Tour de France 2018. Alexis Vuillermoz i inni pechowcy 9. etapu

Alexis Vuillermoz

W sześcioosobowym składzie pozostał zespół Ag2r La Mondiale w wyścigu Tour de France. Do Axela Domonta, dołączył Alexis Vuillermoz.

Francuz upadł na trzecim brukowanym odcinku dziewiątego etapu „Wielkiej Pętli”. Jak wynika z jego wpisu, zamieszczonego w mediach społecznościowych, wina za poniesioną szkodę obciąża nieodpowiedzialnego widza.

Musiałem jechać po bruku z jedną ręką, ponieważ jakiś imbecyl koniecznie chciał sobie strzelić fotkę. Właśnie w dniu, w którym liczysz na dojechanie w jednym kawałku. Teraz wracam do Annecy ze złamaną łopatką. Szanujcie nas!

 - napisał.

Vuillermoz dołączył do dwóch innych pechowców, którzy nie ukończyli dziewiątego etapu. Richie Porte (BMC Racing) złamał prawy obojczyk i do ścigania ma wrócić za sześć tygodni. Jose Joaquin Rojas (Movistar) upadł na lewe ramię, ale prześwietlenie wykluczyło złamanie.

Nie w pełni sprawny jest Egan Bernal (Team Sky). Debiutujący w Wielkim Tourze Kolumbijczyk stracił na mecie 16 minut, a co gorsza ma uszkodzone dwa palce dłoni, po zderzeniu z samochodem grupy BMC Racing. Na razie nie zapadła decyzja czy spróbuje kontynuować wyścig.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Eder

    16 lipca 2018, 17:42 o 17:42

    ło ale masakra...

  2. v1111

    16 lipca 2018, 19:23 o 19:23

    tak to jest jak sie wpuszcza gorali po 55kg wagi na meskie odcinki johana.m lwa z flandrii:)

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: