Giro Rosa 2018: etap 10. Annemiek van Vleuten bez konkurencji

Annemiek van Vleuten

Annemiek van Vleuten wygrała ostatni odcinek 29. edycji włoskiego wyścigu Giro Rosa i przypieczętowała triumf w klasyfikacji generalnej jedynego w cyklu Women's WorldTour Grand Touru.

35-letnia Holenderka po ataku na ostatnim podjeździe jako pierwsza osiągnęła metę w Cividale del Friuli i potwierdziła status najlepszej zawodniczki najtrudniejszej etapówki sezonu. Dla doświadczonej zawodniczki to trzeci triumf etapowy w tegorocznej edycji - po zwycięstwach na górskiej czasówce i etapie z metą na Monte Zoncolan.

Drugie miejsce na ostatnim etapie wywalczyła Holenderka Lucinda Brand (Team Sunweb), a trzecie Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

W klasyfikacji końcowej van Vleuten wyprzedziła Asleigh Moolman-Pasio (Cervelo-Bigla) oraz drużynową koleżankę Amandę Spratt. Niewiadoma ukończyła wyścig na siódmej pozycji.

Prowadzący wokół Cividale del Friuli odcinek naznaczony był jedną górską premią, która w końcówce miała zmusić faworytki do większego wysiłku. Usytuowana między 104 a 110 kilometrem 120-kilometrowego odcinka wspinaczka liczyła 5,9 kilometra przy średnim nachyleniu 7,3% i stanowiła ostatnie wyzwanie wyścigu.

Ściganie rozpoczęło się bardzo szybko, a w ucieczce dnia znalazły się Chantal Blaak (Boels Dolmans), Chloe Hosking (Ale Cipollini), Alice Gasparini (Eurotarget-Bianchi-Vitasana), Katia Ragusa (Bepink), Dani Christmas (Bizkaia Durango - Euskadi Murias), Elena Cecchini (Canyon-SRAM), Carmela Cipriani (Conceria-Zabri-Faini-Guerciotti), Sheyla Gutierrez (Cylance), Małgorzata Jasińska (Movistar Team), Anna Ceoloni (S.C. Michela Fanini Rox), Juliette Labous (Team Sunweb), Eva Buurman (Trek-Drops) i Jeanne Korevaar (Waowdeals).

Grupka pierwsze 46 kilometrów etapu pokonała w godzinę, budując przewagę półtorej minuty nad peletonem prowadzonym przez zespół Cervelo-Bigla. Na 57 kilometrów przed metą różnica wzrosła do 2:30, a chwilę później zahaczyła o 3 minuty.

Peleton zaczął zwierać szyki na ostatnich 30 kilometrach, tym bardziej, że do ataku przystąpiła Ellen van Dijk (Team Sunweb). Holenderkę złapano, a przed górską premią przewaga uciekających spadła do 40 sekund.

Podkręcenie tempa przez zespoły Sunweb i Cervelo-Bigla zmieniło sytuację. Na podjeździe w czołówce zostały Amanda Spratt i Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), Megan Guarnier (Boels Dolmans), Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), Cecilie Uttrup Ludwig i Asleigh Moolman-Pasio (Cervelo-Bigla), Margarita Vittoria Garcia (Movistar Team), Lucinda Brand i Juliette Labous (Team Sunweb), Dani King (Waowdeals) i Ane Santesteban (Ale Cipollini).

Van Vleuten nie zamierzała czekać na inne zawodniczki i śmiałym atakiem poprowadziła ostatnią akcję Giro. Goniła Asleigh Moolman-Pasio, na kole mają Amandę Spratt, ale nie zdołała doścignąć fruwającej van Vleuten. Zawodniczka australijskiej ekipy na mecie mogła spokojnie cieszyć się różową koszulką i zwycięstwem w wyścigu.

Wyniki 10. etapu Giro Rosa - Giro d'Italia Internazionale Femminile 2018 (2.WWT), Cividale del Friuli - Cividale del Friuli (120,3 km):

1 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women                    3:00:24
2 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women                                  00:27
3 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing                                            
4 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans 
5 Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Women                                      
6 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women                                               
7 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
8 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla
9 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                                                      
10 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                               01:14
11 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women                                01:15
12 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                               01:23
13 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                      
14 Erica Magnaldi (Ita) BePink                                                             
15 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops                                         01:43
16 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                                02:23
17 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women                         03:04
18 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                               03:08
19 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini                                                      
20 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                                                
21 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                                 
22 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                                      
23 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM                                                           
24 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                                                  
25 Katia Ragusa (Ita) BePink                                                               
26 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                                                     
27 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                   
28 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                        
29 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling Women                                                
30 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops                                                         
31 Yevgeniya Vysotska (Ukr) SC Michela Fanini                                              
32 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans 
33 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women                                                 
34 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops                                          03:25
35 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                                                 
36 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                            03:27
37 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                                 03:46
38 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                                 04:28
39 Anouska Koster (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                        
40 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans                                            
41 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                        
42 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                  
43 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                                                  
44 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling                                              
45 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM                                              
46 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals Pro Cycling Team                                          
47 Ana Maria Covrig (Rom) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                              
48 Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri-Fanini                                            
49 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                                                
50 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling                               
51 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
52 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                         
53 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                                   
54 Anna Ceoloni (Ita) SC Michela Fanini                                  04:33
55 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops                                   04:45
56 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling Women                            04:59
57 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                                     
58 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                05:01
59 Tatiana Guderzo (Ita) BePink                                          05:20
60 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team                                                
61 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                                05:39
62 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                                                    
63 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                                                  
64 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                                                       
65 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing                                               
66 Marion Bessone (Fra) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling                              
67 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                              
68 Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                             
69 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                                                         
70 Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango-Euskadi Murias               06:09
71 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5                                                       
72 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                                                   
73 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                                                       
74 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team                                          
75 Mónika Király (Hun) SC Michela Fanini                                                   
76 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans                                      07:19
77 Enara Lopez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                                        
78 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                     07:21
79 Anna Christian (GBr) Trek-Drops                                       07:40
80 Lilibeth Chacon (Ven) SC Michela Fanini                                                 
81 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                     07:46
82 Debora Silvestri (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                              
83 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                                                    
84 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                                                         
85 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                              
86 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                                  07:56
87 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                                      08:37
88 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                                                       
89 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling Women                         08:43
90 Nicole Steigenga (Ned) BePink                                         08:53
91 Sara Casasola (Ita) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling             09:02
92 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling                           10:10
93 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                                                    
94 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                                                 
95 Marzia Salton Basei (Ita) Conceria Zabri-Fanini                       10:12
96 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling Women                                              
97 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                                                         
98 Michela Balducci (Ita) Aromitalia Vaiano                                                
99 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
100 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM                                   10:16
101 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling                                             
102 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink                                                   
103 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling Women                                          
104 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
105 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women                                                  
106 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                                                 
107 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
108 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women                                                 
109 Gloria Rodriguez (Spa) Movistar Team Women                                             
110 Sandra Alonso (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                   10:20
111 Silvia Valsecchi (Ita) BePink                                        10:41
112 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling        10:52
113 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans                                 12:36
114 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla                                 13:17
115 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women                                                 
116 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women                                              
117 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women                                             
118 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women                                            
119 Francesca Pattaro (Ita) BePink                                                         
120 Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri-Fanini                                              
121 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia Vaiano                                              
122 Greta Marturano (Ita) SC Michela Fanini                                                
123 Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia Vaiano                                                
124 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                                   
125 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                                                         
126 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                                                  
127 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                         
128 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                           
129 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                                       
130 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                            14:49

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

1 Annemiek van Vleuten (Ned) Mitchelton Scott Women                   25:50:22
2 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla                             04:12
3 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton Scott Women                             06:30
4 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb Women                                  07:36
5 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                                     09:20
6 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Cervelo Bigla                              10:38
7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing                          10:46
8 Eider Merino (Spa) Movistar Team Women                                 12:37
9 Ane Santesteban (Spa) Ale Cipollini                                    13:12
10 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                               13:47
11 Margarita Victoria Garcia (Spa) Movistar Team Women                   14:05
12 Sabrina Stultiens (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                    14:19
13 Erica Magnaldi (Ita) BePink                                           16:08
14 Ruth Winder (USA) Team Sunweb Women                                   17:40
15 Tayler Wiles (USA) Trek-Drops                                         18:54
16 Shara Gillow (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                 19:02
17 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                                19:29
18 Katrine Aalerud (Nor) Team Virtu Cycling Women                        21:36
19 Asja Paladin (Ita) Valcar PBM                                         22:57
20 Yevgeniya Vysotska (Ukr) SC Michela Fanini                            23:10
21 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                            24:00
22 Kathrin Hammes (Ger) Trek-Drops                                       24:21
23 Lorena Llamas (Spa) Movistar Team Women                               25:12
24 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana                                25:13
25 Urska Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                                 25:25
26 Alice Arzuffi (Ita) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                    26:37
27 Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango-Euskadi Murias               27:19
28 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                        28:15
29 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                               30:39
30 Anna Potokina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling             31:31
31 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam                           32:39
32 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                                  36:06
33 Ellen van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                                38:14
34 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                              39:14
35 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                              39:23
36 Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini                                    39:26
37 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar PBM                            40:26
38 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope                40:39
39 Anna Christian (GBr) Trek-Drops                                       41:09
40 Martina Ritter (Aut) Wiggle High5                                     41:20
41 Katia Ragusa (Ita) BePink                                             42:17
42 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                                 43:55
43 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                                       44:06
44 Lara Vieceli (Ita) Astana Women's Team                                44:09
45 Carmela Cipriani (Ita) Conceria Zabri-Fanini                          44:11
46 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Team Women                                           
47 Tatiana Guderzo (Ita) BePink                                          44:16
48 Danielle Rowe (GBr) Waowdeals Pro Cycling Team                        44:33
49 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle High5                                       44:35
50 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                                     45:23
51 Lucia Gonzalez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                   46:21
52 Cristina Martinez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                48:25
53 Audrey Cordon Ragot (Fra) Wiggle High5                                49:29
54 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek-Drops                                   49:55
55 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla                                     50:50
56 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                                                 
57 Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                      51:23
58 Liliana Moreno (Col) Astana Women's Team                              51:47
59 Riejanne Markus (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                      51:53
60 Alice Gasparini (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                     53:06
61 Anna Ceoloni (Ita) SC Michela Fanini                                  53:26
62 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing                                  53:30
63 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                                 53:35
64 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women                                 53:56
65 Anouska Koster (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team                       54:59
66 Lilibeth Chacon (Ven) SC Michela Fanini                               55:00
67 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling Women                            56:31
68 Mónika Király (Hun) SC Michela Fanini                                 57:37
69 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                                      58:47
70 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                                  58:49
71 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women                                58:57
72 Rozanne Slik (Ned) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope               1:01:00
73 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                                1:01:23
74 Eva Buurman (Ned) Trek-Drops                                        1:02:43
75 Beatrice Rossato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                      1:03:29
76 Anna Plichta (Pol) Boels Dolmans Cyclingteam                        1:05:21
77 Claudia Koster (Ned) Team Virtu Cycling Women                       1:05:34
78 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM Racing                           1:06:38
79 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                                   1:06:49
80 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling                          1:07:56
81 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                          1:09:24
82 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                              1:09:54
83 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                           1:10:35
84 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling                          1:11:10
85 Ana Maria Covrig (Rom) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                  1:11:25
86 Marion Bessone (Fra) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling          1:11:33
87 Elizabeth Holden (GBr) Trek-Drops                                   1:12:27
88 Charlotte Bravard (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope          1:16:28
89 Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini                                1:16:42
90 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team                      1:17:49
91 Elena Franchi (Ita) Conceria Zabri-Fanini                           1:19:23
92 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                               1:19:48
93 Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo Bigla                                1:20:15
94 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar PBM                                  1:21:56
95 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                                1:22:09
96 Silvia Valsecchi (Ita) BePink                                       1:22:31
97 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott Women                           1:22:50
98 Kseniia Dobrynina (Rus) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling       1:23:47
99 Chiara Perini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                         1:24:18
100 Henrietta Colborne (GBr) Bizkaia Durango-Euskadi Murias            1:24:49
101 Vania Canvelli (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                       1:25:44
102 Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott Women                             1:26:01
103 Arianna Fidanza (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                  1:26:17
104 Hannah Payton (GBr) Trek-Drops                                     1:27:15
105 Paulien Rooijakkers (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team               1:28:21
106 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                            1:30:50
107 Sara Casasola (Ita) Servetto-Stradalli Cycle-Alurecycling          1:32:02
108 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling Women                   1:32:40
109 Maria Vittoria Sperotto (Ita) BePink                               1:32:52
110 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                             1:34:16
111 Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini                                  1:35:07
112 Gloria Rodriguez (Spa) Movistar Team Women                         1:35:37
113 Jolien D'Hoore (Bel) Mitchelton Scott Women                        1:36:35
114 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                                    1:36:48
115 Francesca Pisciali (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   1:37:27
116 Debora Silvestri (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vitasana                 1:38:21
117 Greta Marturano (Ita) SC Michela Fanini                            1:38:29
118 Lisa De Ranieri (Ita) Aromitalia Vaiano                            1:38:59
119 Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans                               1:39:52
120 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling                        1:39:54
121 Enara Lopez (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                   1:40:31
122 Michela Balducci (Ita) Aromitalia Vaiano                           1:43:14
123 Nicole Steigenga (Ned) BePink                                      1:44:48
124 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                              1:48:21
125 Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott Women                         1:49:09
126 Sandra Alonso (Spa) Bizkaia Durango-Euskadi Murias                 1:52:31
127 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia Vaiano                          1:54:33
128 Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling Women                1:55:35
129 Francesca Pattaro (Ita) BePink                                     2:11:27
130 Marzia Salton Basei (Ita) Conceria Zabri-Fanini                    2:12:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: