Tour de France 2018. Gaviria i Greipel ukarani

Fernando Gaviria i André Greipel zostali przesunięci na koniec stawki za nieregulaminowe sprinty na finiszu ósmego etapu Tour de France

Do głównego zdarzenia doszło, gdy obaj zawodnicy jechali blisko barierek i pedałowali do mety na pełnym gazie. W pewnym momencie Niemiec minimalnie zbliżył się w kierunku rywala z Quick-Step Floors, który potem również walczył o miejsce i przechylił się w kierunku Greipela. Doszło do zwarcia, a przepychanka nie skończyła się dobrze dla obu panów.

Godzinę po zakończeniu etapu okazało się, że zostali przesunięci na ostatnie miejsca w peletonie. Naturalnie stracili punkty do klasyfikacji punktowej, co jest poważnym ciosem zwłaszcza dla Gavirii.

W mediach społecznościowych do sytuacji odniósł się już Greipel.

Nie mam nic do dodania, jeżeli chodzi o decyzję jury. Gdy finiszujesz trzymasz jakąś linię. Nie mam oczu z tyłu głowy i nie pozwalam, żeby ktokolwiek mnie odpychał. Ciężko przyjąć, że okradziono mnie ze zwycięstwa etapowego, a teraz sędziowie nawet nie pozwolą mi zachować drugiego miejsca

napisał na Twitterze. 

Przesunięcie Niemca było jednak spowodowane innym incydentem na końcowym kilometrze. Greipel przepychał się i wykonał ruch głową w kierunku Johna Degenkolba (Team Sunweb), chcąc stworzyć sobie miejsce. W wyniku tego zachowania jego rodak również musiał nieco zmienić swoją linię jazdy. 

Tym samym do czołowej "trójki" dzisiejszego etapu Tour de France wskoczyli Peter Sagan (Bora-hansgrohe) i John Degenkolb (Trek-Segafredo), którzy początkowo zajęli 4. i 5. miejsce. Zwycięstwo odniósł Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: