Tour de France 2018: etap 7. Dylan Groenewegen za szybki dla sprinterów

Dylan Groenewegen wygrywa 7. etap Tour de France

Holender Dylan Groenewegen po finiszu z peletonu triumfował w Chartres na mecie siódmego odcinka Tour de France.

Sprinter grupy LottoNL-Jumbo wyprzedził Fernando Gavirię (Quick-Step Floors) i Petera Sagana (Bora-hansgrohe). 21. miejsce zajął Rafał Majka.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany, koszulkę lidera wyścigu utrzymał Greg van Avermaet (BMC Racing).

231-kilometrowy odcinek, najdłuższy w programie 105. edycji, prowadził w płaskim terenie stale na wschód, wyprowadzając peleton z Bretanii do Regionu Centralnego.

Krótko po ostrym starcie próbował odskoczyć Thomas Degand (Wanty-Groupe Gobert), następnie zawiązała się grupa w znakomitym składzie: Oliver Naesen, Tony Gallopin baj AG2R-La Mondiale), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Arthur Vichot (Groupama-FDJ), Lukas Pöstlberger (Bora-Hansgrohe), Yves Lampaert (Quick-Step Floors), Michael Gogl (Trek-Segafredo), Julien Vermote (Dimension Data), Edward Theuns (Team Sunweb) i Simon Gerrans (BMC Racing), jednak pożar w zarodku ugasili kolarze LottoNL-Jumbo.

Około 35 kilometra teren szybko zaczął zdobywać Yoann Offredo. 31-letni Francuz z Wanty-Groupe Gobert został odpuszczony na 8:30 (70 km).

Ślamazarne tempo jazdy 100 kilometrów przed metą przerwał podmuch bocznego wiatru. Peleton pękł, a w jego drugiej części pozostał Daniel Martin (UAE Team Emirates). Po krótkiej gonitwie alarm został zażegnany, a Offredo doścignięty.

Etap powrócił do swojej sennej atmosfery, ani trochę tego obrazu nie ożywiła ucieczka Laurenta Pichona (Fortuneo-Samsic), który zdobył ponad 2 minuty zapasu. Ta akcja dobiegła końca 38 kilometrów przed metą.

Peleton nabrał prędkości dopiero w samej końcówce, gdy trzeba było na jak najlepszej pozycji poustawiać sprinterów. Najlepiej wywiązał się z tego zespół Quick-Step Floors. Gaviria rozpoczął finisz 250 metrów przed kreską, lecz wyraźnie szybszy Groenewegen wyprzedził Kolumbijczyka, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznym wyścigu.

Wyniki 7. etapu Tour de France 2018 (GT), Fougères - Chartres (231 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                5:43:42
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  4 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
  5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
  6 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  7 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 10 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 11 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 12 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 13 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 14 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 15 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 16 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 17 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 18 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 19 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 20 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 21 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 22 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 23 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 24 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 25 Chris Froome (GBr) Team Sky
 26 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 27 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 28 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 29 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 30 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
 31 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 32 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 33 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 34 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 35 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 36 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 37 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 38 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 39 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 42 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 43 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 44 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 45 Egan Bernal (Col) Team Sky
 46 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 47 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 48 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 49 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 51 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 52 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 53 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 54 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 55 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 56 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 57 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 58 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 59 Julien Simon (Fra) Cofidis
 60 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 61 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 62 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 63 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 64 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 66 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 67 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 68 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 69 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 70 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 71 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 72 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 73 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 74 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 75 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 76 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 77 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 78 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 79 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 80 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 81 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 82 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 83 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 84 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 85 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 86 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 87 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 88 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 90 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 91 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 92 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 93 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 94 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 95 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 96 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 97 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 98 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 99 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
100 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
101 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
102 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
103 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
104 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
105 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
106 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
107 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
108 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
109 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
110 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
111 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
112 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
113 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
114 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
115 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
116 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
117 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
118 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
119 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     00:40
120 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           00:42
121 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
122 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  00:49
123 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           01:06
124 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 01:11
125 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
126 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
127 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
128 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
129 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         01:25
130 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         01:27
131 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
132 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
133 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              01:36
134 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
135 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:40
136 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
137 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 01:44
138 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      02:00
139 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
140 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 02:19
141 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     02:21
142 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
143 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
144 Anthony Perez (Fra) Cofidis
145 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
146 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
147 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
148 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
149 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
150 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
151 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
152 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
153 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
154 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
155 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
156 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
157 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
158 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
159 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
160 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
161 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
162 Luke Rowe (GBr) Team Sky
163 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
164 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
165 Wout Poels (Ned) Team Sky
166 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
167 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
168 Chad Haga (USA) Team Sunweb
169 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
170 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      04:16

Punkty

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     50 pkt
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  30
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          20
  4 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          18
  5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          16
  6 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       14
  7 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                        12
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          10
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 8
 10 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                        7
 11 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                           6
 12 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                       5
 13 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                 4
 14 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                         3
 15 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   2

Lotna premia - Berd'Huis - 168km

  1 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                      20 pkt
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                  17
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          15
  4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                13
  5 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors               11
  6 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                           10
  7 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                        9
  8 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                         8
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 7
 10 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                        6
 11 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                          5
 12 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                         4
 13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                  3
 14 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                          2
 15 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                    1

Premia górska - Cote du Buisson de Perseigne, 120km

  1 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                    1 pkt

Najbardziej waleczny

  1 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo               05:43:42
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
  3 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
  4 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  5 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
  6 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
  8 Egan Bernal (Col) Team Sky
  9 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 10 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 11 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 12 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 13 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 14 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 15 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 16 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 17 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 18 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           00:42
 19 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 20 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           01:06
 21 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         01:25
 22 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              01:36
 23 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 24 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   01:40
 25 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 01:44
 26 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     02:21
 27 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 28 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      04:16

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bora-Hansgrohe                                      17:11:06
  2 Bahrain-Merida
  3 Wanty-Groupe Gobert
  4 Team Sunweb
  5 Mitchelton-Scott
  6 Quick-Step Floors
  7 BMC Racing Team
  8 Movistar Team
  9 Team Sky
 10 LottoNl-Jumbo
 11 Astana Pro Team
 12 Katusha-Alpecin
 13 Trek-Segafredo
 14 Groupama-FDJ
 15 AG2R La Mondiale
 16 EF Education First-Drapac
 17 UAE Team Emirates
 18 Cofidis
 19 Direct Energie
 20 Dimension Data
 21 Fortuneo-Samsic
 22 Lotto Soudal

Klasyfikacja generalna po 7. etapie:

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team             28:19:25
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:06
  3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:08
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:09
  5 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:15
  6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:21
  7 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:48
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:54
  9 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:55
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:56
 11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 12 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        00:58
 13 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      01:05
 14 Chris Froome (GBr) Team Sky
 15 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 01:06
 16 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   01:11
 17 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      01:20
 18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     01:21
 19 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:26
 20 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:29
 21 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:30
 22 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:33
 23 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   01:48
 24 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   02:00
 25 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    02:05
 26 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                02:11
 27 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     02:13
 28 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         02:16
 29 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      02:25
 30 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     02:36
 31 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       02:45
 32 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       03:01
 33 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   03:23
 34 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     03:39
 35 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               03:45
 36 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     03:58
 37 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   04:00
 38 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  04:05
 39 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      04:06
 40 Julien Simon (Fra) Cofidis                             04:10
 41 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             04:19
 42 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  04:24
 43 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                     04:47
 44 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              04:58
 45 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   05:03
 46 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             05:12
 47 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   05:53
 48 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    06:02
 49 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     06:06
 50 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              06:15
 51 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  06:30
 52 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        06:35
 53 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     06:38
 54 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        06:58
 55 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    07:01
 56 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         07:32
 57 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     07:52
 58 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         07:56
 59 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  08:01
 60 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                08:02
 61 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     08:05
 62 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               08:16
 63 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      08:23
 64 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    08:28
 65 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 09:45
 66 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 09:54
 67 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   10:18
 68 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        10:28
 69 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    10:51
 70 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      10:57
 71 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      11:06
 72 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      11:10
 73 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       11:18
 74 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     11:22
 75 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            11:30
 76 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    11:31
 77 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 12:02
 78 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      12:05
 79 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  12:21
 80 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                12:58
 81 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         13:00
 82 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       13:08
 83 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         13:20
 84 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           13:24
 85 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   13:28
 86 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          13:35
 87 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           13:47
 88 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      13:48
 89 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      14:09
 90 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      14:14
 91 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   14:16
 92 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 14:59
 93 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   15:03
 94 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 15:08
 95 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     15:13
 96 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      15:36
 97 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    15:48
 98 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            15:51
 99 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   16:04
100 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     16:06
101 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      16:16
102 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   16:57
103 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             17:37
104 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   17:45
105 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   17:57
106 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 18:32
107 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     19:16
108 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        19:27
109 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     19:30
110 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   19:45
111 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  19:50
112 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      20:04
113 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  21:44
114 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      21:47
115 Wout Poels (Ned) Team Sky                              22:32
116 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  22:36
117 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      22:44
118 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      23:08
119 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 23:11
120 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  23:21
121 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               23:24
122 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     23:32
123 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            23:50
124 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
125 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             24:21
126 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                    25:02
127 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    25:18
128 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   25:48
129 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   26:15
130 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
131 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      27:00
132 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 27:09
133 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               27:23
134 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    27:31
135 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     27:36
136 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   28:15
137 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            28:27
138 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  28:36
139 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    28:42
140 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   29:34
141 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             30:29
142 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        31:14
143 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 31:46
144 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     31:48
145 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           32:27
146 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    33:12
147 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     33:31
148 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    33:58
149 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               34:13
150 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    34:19
151 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    34:37
152 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       35:23
153 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       35:36
154 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   35:40
155 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                36:17
156 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           36:42
157 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       36:47
158 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                37:16
159 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    37:20
160 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
161 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     37:37
162 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         38:00
163 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       39:41
164 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  39:42
165 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              40:09
166 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      40:13
167 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      41:24
168 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       42:28
169 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    43:39
170 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac     01:00:03

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         234 pkt
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                 203
  3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates               105
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          85
  5 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     82
  6 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          75
  7 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      60
  8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                56
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    53
 10 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       52
 11 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       50
 12 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     45
 13 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                44
 14 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     40
 15 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                      40
 16 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        33
 17 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                          32
 18 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                  31
 19 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                      29
 20 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                           28

Klasyfikacja górska

  1 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                          6 pkt
  2 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                      4
  3 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       4
  4 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                      3
  5 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                      2
  6 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                    1
  7 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                       1
  8 Anthony Perez (Fra) Cofidis                                1
  9 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                       1
 10 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                          1
 11 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                       1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              28:20:31
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky                             00:27
  3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:17
  4 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      03:00
  5 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             04:06
  6 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     05:32
  7 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         06:26
  8 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        09:22
  9 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      09:51
 10 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      10:04
 11 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 10:56
 12 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         12:14
 13 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           12:18
 14 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      12:42
 15 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   13:10
 16 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     18:10
 17 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     18:24
 18 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      21:38
 19 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               22:18
 20 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   24:42
 21 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   28:28
 22 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        30:08
 23 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 30:40
 24 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           35:36
 25 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     36:31
 26 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       38:35
 27 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  38:36
 28 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              39:03

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   85:38:02
  2 BMC Racing Team                                        00:08
  3 Team Sky                                               01:50
  4 Bahrain-Merida                                         03:56
  5 Movistar Team                                          04:01
  6 Mitchelton-Scott                                       05:04
  7 Team Sunweb                                            05:10
  8 AG2R La Mondiale                                       05:13
  9 Astana Pro Team                                        05:36
 10 Bora-Hansgrohe                                         06:33
 11 LottoNl-Jumbo                                          06:35
 12 EF Education First-Drapac                              06:42
 13 Trek-Segafredo                                         07:44
 14 Fortuneo-Samsic                                        08:50
 15 Groupama-FDJ                                           09:33
 16 Wanty-Groupe Gobert                                    11:08
 17 Dimension Data                                         12:06
 18 Direct Energie                                         13:08
 19 Katusha-Alpecin                                        13:22
 20 UAE Team Emirates                                      13:23
 21 Lotto Soudal                                           17:43
 22 Cofidis                                                20:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Olo

    13 lipca 2018, 19:21 o 19:21

    Co za nudy . Byle do Vuelty

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: