Tour de France 2018: etap 6. Daniel Martin na Mûr de Bretagne

Daniel Martin

Irlandczyk Daniel Martin (UAE Tea Emirates) wygrał na Mûr de Bretagne szósty odcinek 105. edycji Tour de France.

Drugi finiszował Pierre Latour (Ag2r La Mondiale), a trzecie miejsce wywalczył Alejandro Valverde (Movistar).

Na fotelu lidera wyścigu pozostał mistrz olimpijski Greg van Avermaet (BMC Racing). Piąty na mecie Rafał Majka (Bora-hansgrohe), awansował na dziewiątą lokatę.

Kolejny odcinek "Wielkiej Pętli" przebiegał drogami Bretanii (181 km), początkowo w rytm ucieczki w składzie Laurent Pichon (Fortuneo-Samsic), Damien Gaudin, Fabien Grellier (obaj Direct Energie), Anthony Turgis (Cofidis) i Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert).

Przewaga piątki harcowników na Côte de Roc’h Trévézel (68,5 km; kat. 4; 2,5 km; 3,5%) sięgnęła 7 minut. Kolarze za górską premią znaleźli się na niczym nieosłoniętym płaskowyżu. Dmuchnęło z boku, przycisnęli kolarze Quick-Step Floors i zaczęło się.

Główna grupa naciągnęła się, a w końcu rozpadła, sporo zawodników zostało z tyłu, w tym Primoz Roglic. 85 kilometrów przed metą Słoweniec tracił ponad minutę. Pościg rozpoczęli zawodnicy LottoNL-Jumbo, skuteczny, gdyż po niespełna pół godzinnej pracy dospawali swojego lidera do peletonu.

Przewaga uciekinierów ustabilizowała się na poziomie 2 minut. 18 kilometrów przed metą kolarze po raz pierwszy zameldowali się u podnóża Mûr-de-Bretagne (165 km; kat. 3; 2 km; 6,9%), gdzie został wchłonięty ostatni z odważnych - Grellier.

Na zjeździe odskoczył Jack Bauer (Mitchelton-Scott). Nowozelandczyk wykorzystując chwilowe uspokojenie w zasadniczej grupie na Saint-Mayeux (168 km;1,3 km; 6,4%) zyskał 30 sekund.

Po defekcie za peletonem został Tom Dumoulin (Team Sunweb), kłopoty miał również Romain Bardet (Ag2r La Mondiale). Ekipa Bory przypilnowała interesów Petera Sagana, likwidując akcję Bauera 4 kilometry przed kreską. Na czoło grupy przed finałem pod Mûr-de-Bretagne (kat. 3; 2 km; 6,9%) wyszedł Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Na stromej, pierwszej części podjazdu, wyselekcjonowała się czołówka. 1200 metrów przed kreską zaatakował Daniel Martin. Irlandczyk zdobył przewagę, ruszył za nim Latour, ale kolarz UAE Team Emirates utrzymał mimo czołowego wiatru prowadzenie do samej kreski.

Wyniki 6. etapu Tour de France 2018 (GT), Brest - Mûr de Bretagne Guerlédan (181 km):

  1 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                4:13:43
  2 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:01
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:03
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
  5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
  6 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 10 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 12 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 14 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 16 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 17 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:06
 18 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:08
 19 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:11
 20 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   00:12
 21 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 22 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 23 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 24 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 25 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 26 Egan Bernal (Col) Team Sky
 27 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 28 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 30 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 31 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 32 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     00:16
 33 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   00:31
 34 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 35 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 36 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 37 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             00:41
 38 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     00:43
 39 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 40 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    00:45
 42 Julien Simon (Fra) Cofidis
 43 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 44 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 45 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:53
 46 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 47 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  00:58
 48 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 49 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     01:04
 50 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  01:05
 51 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     01:16
 52 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 53 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   01:23
 54 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 55 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 56 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 57 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      01:58
 58 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   02:00
 59 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 60 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 61 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      02:14
 62 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 63 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 02:17
 64 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 65 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 66 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 67 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 68 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 69 Wout Poels (Ned) Team Sky
 70 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 71 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 72 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 73 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 74 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 75 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 76 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 77 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 78 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     02:29
 79 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 80 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    03:07
 81 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 82 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 83 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 84 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  03:09
 85 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 86 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   03:27
 87 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     03:28
 88 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 89 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     03:38
 90 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        03:44
 91 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 92 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   03:59
 93 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 94 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   04:13
 95 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       04:34
 96 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 97 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
 98 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      04:59
 99 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
100 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  05:38
101 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 05:41
102 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
103 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 05:45
104 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
105 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
106 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      05:46
107 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
108 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
109 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         05:55
110 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   06:11
111 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           06:18
112 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 06:28
113 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             06:43
114 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  07:18
115 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    07:30
116 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    07:45
117 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   08:25
118 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
119 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
120 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
121 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   09:06
122 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     09:35
123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     09:37
124 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
125 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
126 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   09:39
127 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      10:13
128 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
129 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
130 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
131 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   10:51
132 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               11:14
133 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
134 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
135 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
136 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   11:32
137 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           11:45
138 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
139 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
140 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
141 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                14:30
142 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
143 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
144 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
145 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
146 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
147 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
148 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
149 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
150 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
151 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
152 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
153 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
154 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
155 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
156 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
157 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
158 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
159 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
160 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
161 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
162 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
163 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
164 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
165 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
166 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
167 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
168 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac
169 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
170 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie

Punkty

  1 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     30 pkt
  2 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                      25
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    22
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                19
  5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          17
  6 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         15
  7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                        13
  8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          11
  9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                              9
 10 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                          7
 11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                         6
 12 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                    5
 13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         4
 14 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                       3
 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                       2

Lotna premia - Plouguernevel, 135km

  1 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                      20 pkt
  2 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                              17
  3 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                      15
  4 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                        13
  5 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                      11
  6 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                10
  7 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                   9
  8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           8
  9 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                            7
 10 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                           6
 11 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                        5
 12 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                      4
 13 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                        3
 14 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                  2
 15 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                         1

Premie górskie

Cote de Ploudiry, 44km
  1 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       2 pkt
  2 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                       1

Core de Roc'h Trevezel, 68.5km
  1 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       1 pkt

Mur de Bretagne, 165km
  1 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                          2 pkt
  2 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                          1

Mur de Bretagne Guerledan, 181km
  1 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                      2 pkt
  2 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                       1

Najbardziej waleczny

  1 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                 4:13:44
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky                             00:11
  3 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             00:30
  4 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         00:42
  5 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:52
  6 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     01:03
  7 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      01:15
  8 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         01:59
  9 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      02:13
 10 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      02:16
 11 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 12 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     03:27
 14 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   04:12
 15 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 05:40
 16 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      05:44
 17 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           06:17
 18 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        08:24
 19 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   09:05
 20 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   10:50

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                       12:41:18
  2 BMC Racing Team                                        00:03
  3 Team Sky                                               00:14
  4 Quick-Step Floors                                      00:18
  5 Bahrain-Merida
  6 AG2R La Mondiale                                       00:35
  7 Fortuneo-Samsic                                        01:50
  8 Mitchelton-Scott                                       01:55
  9 Wanty-Groupe Gobert                                    02:01
 10 Astana Pro Team                                        02:02
 11 LottoNl-Jumbo                                          02:04
 12 Groupama-FDJ                                           02:09
 13 Cofidis                                                02:11
 14 Trek-Segafredo                                         02:33
 15 Direct Energie                                         02:39
 16 EF Education First-Drapac                              02:50
 17 Dimension Data                                         03:03
 18 Bora-Hansgrohe                                         03:06
 19 UAE Team Emirates                                      04:25
 20 Team Sunweb                                            04:44
 21 Lotto Soudal                                           07:20
 22 Katusha-Alpecin                                        08:05

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team             22:35:46
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                          00:03
  3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:05
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:06
  5 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               00:12
  6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:18
  7 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac         00:45
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 00:51
  9 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       00:52
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:53
 11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 12 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        00:55
 13 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      01:02
 14 Chris Froome (GBr) Team Sky
 15 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 01:03
 16 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   01:08
 17 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      01:17
 18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     01:18
 19 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:23
 20 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:26
 21 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  01:27
 22 Egan Bernal (Col) Team Sky                             01:30
 23 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   01:45
 24 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   01:57
 25 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    02:02
 26 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                02:08
 27 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     02:10
 28 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         02:13
 29 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      02:22
 30 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     02:33
 31 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       02:46
 32 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       02:58
 33 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   03:20
 34 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     03:36
 35 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               03:42
 36 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     03:55
 37 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   03:57
 38 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  04:02
 39 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      04:03
 40 Julien Simon (Fra) Cofidis                             04:07
 41 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             04:16
 42 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  04:21
 43 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                     04:44
 44 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              04:55
 45 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   05:00
 46 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             05:09
 47 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        05:44
 48 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   05:50
 49 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      05:59
 50 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 51 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     06:03
 52 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              06:12
 53 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  06:27
 54 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        06:32
 55 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     06:35
 56 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                    06:58
 57 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         07:29
 58 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     07:49
 59 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         07:53
 60 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  07:59
 61 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 62 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     08:02
 63 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               08:13
 64 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    08:25
 65 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 08:40
 66 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    08:48
 67 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       08:54
 68 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            09:06
 69 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      09:20
 70 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      09:41
 71 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 09:42
 72 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   10:15
 73 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 74 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        10:25
 75 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                      11:03
 76 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      11:07
 77 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          11:11
 78 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     11:19
 79 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       11:25
 80 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    11:28
 81 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                11:44
 82 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         11:52
 83 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  12:18
 84 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 12:35
 85 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   12:39
 86 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 87 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     12:49
 88 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         12:57
 89 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                   13:25
 90 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            13:27
 91 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   13:31
 92 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     13:42
 93 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           13:44
 94 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      13:45
 95 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      14:06
 96 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      14:11
 97 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 15:05
 98 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      15:33
 99 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
100 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   15:43
101 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    15:45
102 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   16:01
103 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 16:10
104 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      16:13
105 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     16:52
106 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     17:06
107 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   17:21
108 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             17:34
109 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      17:40
110 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   17:42
111 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      18:25
112 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  18:58
113 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        19:24
114 Wout Poels (Ned) Team Sky                              20:08
115 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      21:05
116 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     21:08
117 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  21:41
118 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                      21:44
119 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  22:33
120 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                    22:38
121 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida                 23:08
122 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  23:18
123 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               23:27
124 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            23:47
125 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
126 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    23:51
127 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                             24:18
128 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      24:36
129 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               24:59
130 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    25:15
131 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   25:45
132 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   25:51
133 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            26:03
134 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     26:06
135 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   26:12
136 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 27:06
137 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    27:28
138 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   27:51
139 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  28:33
140 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                    28:39
141 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             29:15
142 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           30:03
143 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    30:48
144 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        31:11
145 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 31:43
146 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     31:45
147 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     32:48
148 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   33:16
149 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    33:55
150 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               34:10
151 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    34:16
152 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    34:34
153 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                34:52
154 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     34:56
155 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       35:20
156 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           35:33
157 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
158 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                36:14
159 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         36:30
160 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       36:44
161 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    37:17
162 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     37:34
163 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              38:30
164 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      38:43
165 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       39:38
166 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  39:49
167 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      41:21
168 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                       42:25
169 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    43:36
170 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        57:39

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         199 pkt
  2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                 156
  3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                88
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          75
  5 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          57
  6 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      55
  7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    53
  8 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                       52
  9 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     45
 10 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                44
 11 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                41
 12 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     40
 13 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       36
 14 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        33
 15 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                     32
 16 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                  31
 17 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                      29
 18 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  26
 19 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert        24
 20 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          24

Klasyfikacja górska

  1 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                          6 pkt
  2 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                      4
  3 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       4
  4 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                      3
  5 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                      2
  6 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                       1
  7 Anthony Perez (Fra) Cofidis                                1
  8 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                       1
  9 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                          1
 10 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                       1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              22:36:49
  2 Egan Bernal (Col) Team Sky                             00:27
  3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:17
  4 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      03:00
  5 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             04:06
  6 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     05:32
  7 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         06:26
  8 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      08:17
  9 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 09:12
 10 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        09:22
 11 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      10:04
 12 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         10:49
 13 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           11:36
 14 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   12:28
 15 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      12:42
 16 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     15:49
 17 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                     16:03
 18 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      17:22
 19 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               22:24
 20 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   24:42
 21 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   26:48
 22 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        30:08
 23 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 30:40
 24 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           34:30
 25 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     36:31
 26 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              37:27
 27 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                       38:35
 28 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                  38:46

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick-Step Floors                                   68:26:56
  2 BMC Racing Team                                        00:08
  3 Team Sky                                               01:50
  4 Bahrain-Merida                                         03:56
  5 Movistar Team                                          04:01
  6 Mitchelton-Scott                                       05:04
  7 Team Sunweb                                            05:10
  8 AG2R La Mondiale                                       05:13
  9 Astana Pro Team                                        05:36
 10 Bora-Hansgrohe                                         06:33
 11 LottoNl-Jumbo                                          06:35
 12 EF Education First-Drapac                              06:42
 13 Trek-Segafredo                                         07:44
 14 Fortuneo-Samsic                                        08:50
 15 Groupama-FDJ                                           09:33
 16 Wanty-Groupe Gobert                                    11:08
 17 Dimension Data                                         12:06
 18 Direct Energie                                         13:08
 19 Katusha-Alpecin                                        13:22
 20 UAE Team Emirates                                      13:23
 21 Lotto Soudal                                           17:43
 22 Cofidis                                                20:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

8 Comments

  1. Apollo

    12 lipca 2018, 18:07 o 18:07

    Nikt z czołówki nie miał odwagi zaatakować a mógł ktoś dziś zmienić van Avermeata na pierwszym miejscu.
    Ps. Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego Michał Kwiatkowski nie jedzie w koszulce mistrza Polski ?
    Czyżby zadowolił się bialoczerwonymi paskami na rękawkach ? Nie wyglada ani na mistrza Polski , ani na mistrza świata , taka szary trybik w SKY . !

    • Ojciec Franka

      12 lipca 2018, 18:17 o 18:17

      Jako lewakowi podoba mi się tylko i wyłącznie koszulka tęczowa 🙂

      • Apollo

        12 lipca 2018, 19:04 o 19:04

        Której nie ma na rzecz zielonego paskudztwa na plecach Sagana. 🙂
        Sagan powinien jeździć w "tęczowej", a zieloną mogliby w jego zastępstwie nosić pozostali kolarze Bory ! 🙂

    • kalle

      12 lipca 2018, 18:48 o 18:48

      Jedzie w koszulce MP. Tylko orzeł na fladze jest dość nisko - prawie na brzuchu i przy zgięciu ciężko go zobaczyć.Na piersi jest duży napis SKY i to on jest lepiej widoczny. Ale w czasie wywiadu zaraz za metą dobrze było widać całą koszulkę.

      • Apollo

        12 lipca 2018, 19:18 o 19:18

        Szkoda że orka (śliczne zwierzę ) i nazwa zespołu są dla Anglików ważniejsze niż barwy narodowe jednego z najlepszych zawodników w historii tego "lekko" kontrowersyjnego klubu 🙁 .

  2. MGR

    13 lipca 2018, 17:11 o 17:11

    Armstrong miał układ i Frum również ma układ.

  3. MGR

    13 lipca 2018, 17:17 o 17:17

    Dumuoulin: kraksa - jedzie sam. Quintana: kraksa - jedzie sam. Frum: kraksa - Porte i inni faworyci też zawsze mają wtedy - łatwo utrzymują się przy peletonie. Od lat wszyscy jadą pod Fruma, a Tom Dumoulin zero pomocy nawet ze strony własnej ekipy. Chyba jej w ogóle nie ma nawet. Takie to jest kolarstwo. Cyrk gorszy od wrestlingu, bo udają i okłamują ludzi, że to prawdziwa rywalizacja jest. Wcześniej gwiazdą miał być Amerykanin, a teraz kreowany na potęgę jest Brytol. Ludzie są okradani z emocji, bo wszystko jest ustawione!!!

    • Olo

      13 lipca 2018, 17:27 o 17:27

      Melisa czasami pomaga

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: