Irlandczyk Daniel Martin (UAE Tea Emirates) wygrał na Mûr de Bretagne szósty odcinek 105. edycji Tour de France.
Drugi finiszował Pierre Latour (Ag2r La Mondiale), a trzecie miejsce wywalczył Alejandro Valverde (Movistar).
Na fotelu lidera wyścigu pozostał mistrz olimpijski Greg van Avermaet (BMC Racing). Piąty na mecie Rafał Majka (Bora-hansgrohe), awansował na dziewiątą lokatę.
Kolejny odcinek “Wielkiej Pętli” przebiegał drogami Bretanii (181 km), początkowo w rytm ucieczki w składzie Laurent Pichon (Fortuneo-Samsic), Damien Gaudin, Fabien Grellier (obaj Direct Energie), Anthony Turgis (Cofidis) i Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert).
Przewaga piątki harcowników na Côte de Roc’h Trévézel (68,5 km; kat. 4; 2,5 km; 3,5%) sięgnęła 7 minut. Kolarze za górską premią znaleźli się na niczym nieosłoniętym płaskowyżu. Dmuchnęło z boku, przycisnęli kolarze Quick-Step Floors i zaczęło się.
Główna grupa naciągnęła się, a w końcu rozpadła, sporo zawodników zostało z tyłu, w tym Primoz Roglic. 85 kilometrów przed metą Słoweniec tracił ponad minutę. Pościg rozpoczęli zawodnicy LottoNL-Jumbo, skuteczny, gdyż po niespełna pół godzinnej pracy dospawali swojego lidera do peletonu.
Przewaga uciekinierów ustabilizowała się na poziomie 2 minut. 18 kilometrów przed metą kolarze po raz pierwszy zameldowali się u podnóża Mûr-de-Bretagne (165 km; kat. 3; 2 km; 6,9%), gdzie został wchłonięty ostatni z odważnych – Grellier.
Na zjeździe odskoczył Jack Bauer (Mitchelton-Scott). Nowozelandczyk wykorzystując chwilowe uspokojenie w zasadniczej grupie na Saint-Mayeux (168 km;1,3 km; 6,4%) zyskał 30 sekund.
Po defekcie za peletonem został Tom Dumoulin (Team Sunweb), kłopoty miał również Romain Bardet (Ag2r La Mondiale). Ekipa Bory przypilnowała interesów Petera Sagana, likwidując akcję Bauera 4 kilometry przed kreską. Na czoło grupy przed finałem pod Mûr-de-Bretagne (kat. 3; 2 km; 6,9%) wyszedł Michał Kwiatkowski (Team Sky).
Na stromej, pierwszej części podjazdu, wyselekcjonowała się czołówka. 1200 metrów przed kreską zaatakował Daniel Martin. Irlandczyk zdobył przewagę, ruszył za nim Latour, ale kolarz UAE Team Emirates utrzymał mimo czołowego wiatru prowadzenie do samej kreski.
1 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 4:13:43 2 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 00:01 3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:03 4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 6 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 10 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo 11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 12 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 14 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 16 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 17 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 00:06 18 Chris Froome (GBr) Team Sky 00:08 19 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac 00:11 20 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic 00:12 21 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 22 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 23 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 24 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ 25 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 26 Egan Bernal (Col) Team Sky 27 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 28 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 29 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data 30 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 31 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 32 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 00:16 33 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 00:31 34 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 35 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac 36 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 37 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 00:41 38 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 00:43 39 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 40 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic 41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 00:45 42 Julien Simon (Fra) Cofidis 43 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 44 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 45 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 00:53 46 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 47 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 00:58 48 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert 49 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 01:04 50 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 01:05 51 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 01:16 52 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 53 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 01:23 54 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 55 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 56 Anthony Perez (Fra) Cofidis 57 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 01:58 58 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 02:00 59 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 60 Marc Soler (Spa) Movistar Team 61 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 02:14 62 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 63 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 02:17 64 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 65 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic 66 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic 67 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 68 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 69 Wout Poels (Ned) Team Sky 70 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 71 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 72 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 73 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 74 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 75 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac 76 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 77 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 78 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 02:29 79 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 80 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 03:07 81 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert 82 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 83 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert 84 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 03:09 85 Chad Haga (USA) Team Sunweb 86 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 03:27 87 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 03:28 88 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 89 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 03:38 90 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 03:44 91 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 92 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic 03:59 93 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 94 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 04:13 95 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo 04:34 96 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 97 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 98 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 04:59 99 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 100 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 05:38 101 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 05:41 102 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 103 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 05:45 104 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 105 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 106 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 05:46 107 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac 108 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 109 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 05:55 110 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 06:11 111 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 06:18 112 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 06:28 113 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 06:43 114 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 07:18 115 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 07:30 116 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 07:45 117 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida 08:25 118 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 119 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac 120 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 121 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 09:06 122 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 09:35 123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert 09:37 124 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 125 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis 126 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic 09:39 127 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 10:13 128 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 129 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott 130 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 131 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 10:51 132 Luke Rowe (GBr) Team Sky 11:14 133 Jay Thomson (RSA) Dimension Data 134 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 135 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis 136 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 11:32 137 Anthony Turgis (Fra) Cofidis 11:45 138 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 139 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 140 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 141 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 14:30 142 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team 143 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 144 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 145 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 146 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 147 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 148 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 149 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors 150 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 151 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 152 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin 153 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 154 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 155 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 156 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 157 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 158 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 159 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 160 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 161 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 162 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac 163 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 164 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 165 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 166 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 167 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 168 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac 169 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 170 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie Punkty 1 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 30 pkt 2 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 25 3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 22 4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 19 5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 17 6 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 15 7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 13 8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 11 9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 9 10 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo 7 11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 6 12 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 5 13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 4 14 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 3 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 2 Lotna premia - Plouguernevel, 135km 1 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic 20 pkt 2 Anthony Turgis (Fra) Cofidis 17 3 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 15 4 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 13 5 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 11 6 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 10 7 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 9 8 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 8 9 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 7 10 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 6 11 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 5 12 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 4 13 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 3 14 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 2 15 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 1 Premie górskie Cote de Ploudiry, 44km 1 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 2 pkt 2 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 1 Core de Roc'h Trevezel, 68.5km 1 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 1 pkt Mur de Bretagne, 165km 1 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 2 pkt 2 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 1 Mur de Bretagne Guerledan, 181km 1 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 2 pkt 2 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 1 Najbardziej waleczny 1 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie Klasyfikacja młodzieżowa 1 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 4:13:44 2 Egan Bernal (Col) Team Sky 00:11 3 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 00:30 4 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 00:42 5 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 00:52 6 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 01:03 7 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 01:15 8 Marc Soler (Spa) Movistar Team 01:59 9 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 02:13 10 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 02:16 11 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 12 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 03:27 14 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 04:12 15 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 05:40 16 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 05:44 17 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 06:17 18 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 08:24 19 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 09:05 20 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 10:50 Klasyfikacja drużynowa 1 Movistar Team 12:41:18 2 BMC Racing Team 00:03 3 Team Sky 00:14 4 Quick-Step Floors 00:18 5 Bahrain-Merida 6 AG2R La Mondiale 00:35 7 Fortuneo-Samsic 01:50 8 Mitchelton-Scott 01:55 9 Wanty-Groupe Gobert 02:01 10 Astana Pro Team 02:02 11 LottoNl-Jumbo 02:04 12 Groupama-FDJ 02:09 13 Cofidis 02:11 14 Trek-Segafredo 02:33 15 Direct Energie 02:39 16 EF Education First-Drapac 02:50 17 Dimension Data 03:03 18 Bora-Hansgrohe 03:06 19 UAE Team Emirates 04:25 20 Team Sunweb 04:44 21 Lotto Soudal 07:20 22 Katusha-Alpecin 08:05
1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 22:35:46 2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 00:03 3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 00:05 4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 00:06 5 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 00:12 6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 00:18 7 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac 00:45 8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:51 9 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 00:52 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 00:53 11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 12 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 00:55 13 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 01:02 14 Chris Froome (GBr) Team Sky 15 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 01:03 16 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 01:08 17 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo 01:17 18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 01:18 19 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 01:23 20 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 01:26 21 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 01:27 22 Egan Bernal (Col) Team Sky 01:30 23 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 01:45 24 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic 01:57 25 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 02:02 26 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 02:08 27 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 02:10 28 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac 02:13 29 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 02:22 30 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 02:33 31 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 02:46 32 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ 02:58 33 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 03:20 34 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic 03:36 35 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 03:42 36 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 03:55 37 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 03:57 38 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 04:02 39 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 04:03 40 Julien Simon (Fra) Cofidis 04:07 41 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 04:16 42 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 04:21 43 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic 04:44 44 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 04:55 45 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 05:00 46 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 05:09 47 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 05:44 48 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 05:50 49 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 05:59 50 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 51 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 06:03 52 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 06:12 53 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 06:27 54 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 06:32 55 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 06:35 56 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic 06:58 57 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 07:29 58 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 07:49 59 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 07:53 60 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 07:59 61 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert 62 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 08:02 63 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert 08:13 64 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 08:25 65 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data 08:40 66 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 08:48 67 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo 08:54 68 Chad Haga (USA) Team Sunweb 09:06 69 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 09:20 70 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 09:41 71 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 09:42 72 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 10:15 73 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 74 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 10:25 75 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 11:03 76 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 11:07 77 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac 11:11 78 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 11:19 79 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 11:25 80 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 11:28 81 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert 11:44 82 Marc Soler (Spa) Movistar Team 11:52 83 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 12:18 84 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 12:35 85 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic 12:39 86 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 87 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 12:49 88 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 12:57 89 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 13:25 90 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 13:27 91 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 13:31 92 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 13:42 93 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac 13:44 94 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 13:45 95 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 14:06 96 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 14:11 97 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 15:05 98 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 15:33 99 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 100 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida 15:43 101 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 15:45 102 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 16:01 103 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 16:10 104 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 16:13 105 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 16:52 106 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 17:06 107 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 17:21 108 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 17:34 109 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 17:40 110 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic 17:42 111 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 18:25 112 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 18:58 113 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 19:24 114 Wout Poels (Ned) Team Sky 20:08 115 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 21:05 116 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 21:08 117 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 21:41 118 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 21:44 119 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 22:33 120 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis 22:38 121 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 23:08 122 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 23:18 123 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 23:27 124 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 23:47 125 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team 126 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 23:51 127 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 24:18 128 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 24:36 129 Luke Rowe (GBr) Team Sky 24:59 130 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 25:15 131 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 25:45 132 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 25:51 133 Anthony Perez (Fra) Cofidis 26:03 134 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 26:06 135 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott 26:12 136 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 27:06 137 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 27:28 138 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 27:51 139 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 28:33 140 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 28:39 141 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac 29:15 142 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis 30:03 143 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 30:48 144 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 31:11 145 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 31:43 146 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert 31:45 147 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 32:48 148 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors 33:16 149 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 33:55 150 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 34:10 151 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 34:16 152 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 34:34 153 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 34:52 154 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 34:56 155 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 35:20 156 Anthony Turgis (Fra) Cofidis 35:33 157 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 158 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 36:14 159 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac 36:30 160 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 36:44 161 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 37:17 162 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 37:34 163 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 38:30 164 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 38:43 165 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 39:38 166 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 39:49 167 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 41:21 168 Jay Thomson (RSA) Dimension Data 42:25 169 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin 43:36 170 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac 57:39 Klasyfikacja punktowa 1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 199 pkt 2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 156 3 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 88 4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 75 5 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 57 6 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 55 7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 53 8 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin 52 9 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 45 10 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 44 11 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 41 12 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 40 13 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 36 14 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 33 15 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 32 16 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 31 17 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 29 18 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 26 19 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert 24 20 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 24 Klasyfikacja górska 1 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 6 pkt 2 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 4 3 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 4 4 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 3 5 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 2 6 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 1 7 Anthony Perez (Fra) Cofidis 1 8 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 1 9 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 1 10 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 1 Klasyfikacja młodzieżowa 1 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 22:36:49 2 Egan Bernal (Col) Team Sky 00:27 3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 02:17 4 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 03:00 5 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 04:06 6 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 05:32 7 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 06:26 8 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 08:17 9 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 09:12 10 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 09:22 11 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 10:04 12 Marc Soler (Spa) Movistar Team 10:49 13 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 11:36 14 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 12:28 15 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 12:42 16 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 15:49 17 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 16:03 18 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 17:22 19 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 22:24 20 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 24:42 21 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 26:48 22 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 30:08 23 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 30:40 24 Anthony Turgis (Fra) Cofidis 34:30 25 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 36:31 26 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 37:27 27 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 38:35 28 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 38:46 Klasyfikacja drużynowa 1 Quick-Step Floors 68:26:56 2 BMC Racing Team 00:08 3 Team Sky 01:50 4 Bahrain-Merida 03:56 5 Movistar Team 04:01 6 Mitchelton-Scott 05:04 7 Team Sunweb 05:10 8 AG2R La Mondiale 05:13 9 Astana Pro Team 05:36 10 Bora-Hansgrohe 06:33 11 LottoNl-Jumbo 06:35 12 EF Education First-Drapac 06:42 13 Trek-Segafredo 07:44 14 Fortuneo-Samsic 08:50 15 Groupama-FDJ 09:33 16 Wanty-Groupe Gobert 11:08 17 Dimension Data 12:06 18 Direct Energie 13:08 19 Katusha-Alpecin 13:22 20 UAE Team Emirates 13:23 21 Lotto Soudal 17:43 22 Cofidis 20:43
Apollo
12 lipca 2018, 18:07 o 18:07
Nikt z czołówki nie miał odwagi zaatakować a mógł ktoś dziś zmienić van Avermeata na pierwszym miejscu.
Ps. Czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego Michał Kwiatkowski nie jedzie w koszulce mistrza Polski ?
Czyżby zadowolił się bialoczerwonymi paskami na rękawkach ? Nie wyglada ani na mistrza Polski , ani na mistrza świata , taka szary trybik w SKY . !
Ojciec Franka
12 lipca 2018, 18:17 o 18:17
Jako lewakowi podoba mi się tylko i wyłącznie koszulka tęczowa 🙂
Apollo
12 lipca 2018, 19:04 o 19:04
Której nie ma na rzecz zielonego paskudztwa na plecach Sagana. 🙂
Sagan powinien jeździć w “tęczowej”, a zieloną mogliby w jego zastępstwie nosić pozostali kolarze Bory ! 🙂
kalle
12 lipca 2018, 18:48 o 18:48
Jedzie w koszulce MP. Tylko orzeł na fladze jest dość nisko – prawie na brzuchu i przy zgięciu ciężko go zobaczyć.Na piersi jest duży napis SKY i to on jest lepiej widoczny. Ale w czasie wywiadu zaraz za metą dobrze było widać całą koszulkę.
Apollo
12 lipca 2018, 19:18 o 19:18
Szkoda że orka (śliczne zwierzę ) i nazwa zespołu są dla Anglików ważniejsze niż barwy narodowe jednego z najlepszych zawodników w historii tego “lekko” kontrowersyjnego klubu 🙁 .
MGR
13 lipca 2018, 17:11 o 17:11
Armstrong miał układ i Frum również ma układ.
MGR
13 lipca 2018, 17:17 o 17:17
Dumuoulin: kraksa – jedzie sam. Quintana: kraksa – jedzie sam. Frum: kraksa – Porte i inni faworyci też zawsze mają wtedy – łatwo utrzymują się przy peletonie. Od lat wszyscy jadą pod Fruma, a Tom Dumoulin zero pomocy nawet ze strony własnej ekipy. Chyba jej w ogóle nie ma nawet. Takie to jest kolarstwo. Cyrk gorszy od wrestlingu, bo udają i okłamują ludzi, że to prawdziwa rywalizacja jest. Wcześniej gwiazdą miał być Amerykanin, a teraz kreowany na potęgę jest Brytol. Ludzie są okradani z emocji, bo wszystko jest ustawione!!!
Olo
13 lipca 2018, 17:27 o 17:27
Melisa czasami pomaga